Kaynak TavsiyeleriTYT

TYT Fizik Kitap Önerileri 2019

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT fizik kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Fizik Konu Anlatım Tavsiyeleri

Kronometre Yayınları TYT Fizik 6 Fasikül Akıllı Kitabım
ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış olduğu değişikliklere uygun olarak hazırlanmış bir kitaptır. İçerisinde yer alan 6 fasikülde konu anlatımı etkinlikler çözümlü testler ve konu testleri yer alıyor. Oldukça kapsamlı bir kaynak olan bu kitabı sınav süresi boyunca kullanarak kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

Okyanus Yayınları TYT Fizik Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı
ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış önemli değişikliklere ve özel ders mantığına uygun olan bu kitapla sınav süresi boyunca çalışabilirsiniz. Ayrıca her konunun sonunda bulunan mikro konu testleriyle bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir. Bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

Palme Yayınları TYT Fizik Konu Anlatımlı
TYT için en ideal konu anlatım kitabı diyebilirim. Her konu başlığı için ayrı ayrı kenarlarda bulunan örnek sorular ile sizin konuyu daha iyi kavramanız da çok yararlı olacaktır. Öğrenciler ve öğretmenler tarafından sıkça tavsiye edilen kitaplardan biri olduğu için incelemenizi öneririm.

TYT Fizik Soru Bankası Tavsiyeleri

Palme Yayınları TYT Fizik Soru Kitabı
ÖSYM’nin uzun işlem soruları yerine yorum sorularına yönelmesiyle ÖSYM tarzına yaklaşan en yakın kitaplardan birisidir. Bu sayede sınava kadar eksiklerinizi tespit edebileceğiniz, her seviye öğrencinin kullanabileceği ideal TYT hazırlık kitabıdır. Orta seviye sorular içerdiğinden kendinizi biraz geliştirdikten sonra çözmeye başlayabileceğiniz kaliteli kitaptır.

Yayın Denizi TYT TEK Serisi Video Çözümlü Fizik Soru Bankası
Algı ve düşünme becerisini destekleyici yeni nesil soru tarzına uygun kaliteli her zorluk seviyesinden soru barındırdığı için sınav süresince size çok şey katacaktır. Video çözümlü olması sebebiyle çözümlerine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Okyanus Yayınları TYT Fizik Özel Ders Konseptli Soru Bankası
Her ünite özel derse uygun olarak birer seanslık bölüme ayrılmıştır. Böylece konuları siz ayırmadan daha düzenli bir şekilde ilerleme gösterebilirsiniz. Her ünitenin mikro testleriyle bilgilerinizi unutmadan testleri çözerek kendinizi sınava kaliteli hazırlayabileceksiniz.

Karekök Yayınları YKS 1. Oturum TYT Fizik Soru Bankası
Hedefim yüksek diyen öğrencilerin kesinlikle çözmesi gereken kitaplardan birisidir. Kitabın farklı soru tipleriyle çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik, düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlar.

Bilgi Sarmal Yayınları TYT Fizik Soru Bankası
Yeni öğretim programına uygun her seviye soru tipini içerisinde barındıran bir kitaptır. Ayrıca içerisinde günlük yaşam sorularıyla sizi sınava diğer kaynaklardan farklı bir şekilde hazırlayacaktır. Video çözümlü olması sebebiyle yanlış ve boşlarınızın çözümlerine hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Karaağaç Yayınları TYT Fizik Soru Bankası
MEB kazanımlarına uygun her seviye öğrencinin tercih edebileceği bu kitapla sınava hazırlanabilirsiniz. İçerisinde yer alan değişik tip sorularla sınava girmeden her seviyeden soru görerek zorluk yaşamamanızı sağlar. Çözümlü olması sebebiyle tercih edebilirsiniz.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt fizik kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

11 Yorumlar

  1. Ben orta seviye ama özellikle video çözümlü bir tyt fizik soru bankasi almak istiyorum öneriniz nedir?

  2. Hocam iyi günler. Ben fizik ten tyt yayın denizi hız ve renk soru bankası aldım ama tek başıma çalışıyorum video izleyin, bir türlü sorulara tam hakim olamıyorum çözümlü kitap almayı düşünüyorum ne alabilirim? Bana yardımcı olabilir misiniz lütfen

    1. Öncelikle seviyeni tam olarak belirlemen lazım, kendini iyi seviyede görmüyorsan şenol hocanın tyt fizik kitabı var, kendini orta seviyede görüyorsan apotemi var fakat seni zorlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir