Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Fizik Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT fizik kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Fizik Soru Bankası Önerileri

40 Seansta Fizik Okyanus Yayınları (Kolay Seviye)
Hocam ben fizikten 1-2 net bile çıkartamıyorum, temelim hiç sağlam değil, benim konuları öğrenmem lazım diyorsanız bu kitap size göre. Kitapta önce konu anlatımı yapılıyor, daha sonra çözümlü örnekler veriliyor. En son ise testler bulunuyor. Fiziğe bir temel atmak istiyorsanız bu kitap ile başlayabilirsiniz.

Aktif Fizik 0’dan Başlayanlara (Kolay Seviye)
Aktif Fizik kitabı 400 sayfadan oluşan bir kitaptır. Konu anlatım açısından pek işinize yaramayabilir çünkü genel olarak soru bankası olarak hazırlanmış. Tüm tyt fizik konuları için testler vardır. Soruların video çözümleri bulunmakta fakat bu çözümleri beğenmeyen öğrenci sayısı çok. Fizik sorularına alışmak için güzel bir kaynak diyebiliriz.

345 Yayınları TYT Fizik Soru Bankası (Orta Seviye)
Üç dört beş yayınları adını matematik kitabı ile duyurmuştu. Fakat diğer dersler içinde güzel kitaplar çıkarıyor. Bunlardan birisi ise tyt fizik soru bankası. Soru bankasında önce konularla ilgili kolay testlerden oluşuyor. Burada amaç konuyu tanımanızı sağlamak. Daha sonra karma sorular bölümüne geçiyorlar, burada ki sorular ise orta zorlukta oluyor. Daha sonra ise günlük hayatta uygulamalar bölümü testleri bulunmakta. Kitap genel olarak orta seviye diyebiliriz. Video çözümleri bulunmaktadır.

Palme Yayınları TYT Fizik Soru Bankası (Orta Seviye)
Fen bilimleri derslerinde Palme yayınları iyi işler çıkartıyor diyebiliriz. Fizik soru bankası için orta seviye bir kitapları var. Her testin yanında o konuyla pratik bilgi notları bulunmaktadır. ÖSYM ve MEB Kazanımlarına göre güncellenmiş sorular içermektedir. Video çözümleri bulunmaktadır.

Karaağaç Fizik Fasikülleri (Orta-Zor Seviye)
Karaağaç yayınları fizik kitapları ile ünlü bir yayın diyebiliriz. Çünkü pek çok öğrenci tarafından sevilerek çözülen bir kaynak. Fakat orta-zor derecede bir kitaptır. Eğer seviyenize güvenmiyorsanız önce orta derece denebilecek kitapları çözmenizi tavsiye ederiz. Daha sonra bu kitabı alırsanız moral açısından daha iyi olacaktır. Video çözümleri bulunmaktadır.

Kafa Dengi TYT Fizik Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Bir diğer orta-zor seviye kitabımız kafa denginden geliyor. Orta seviye kitapları çözdükten sonra bu kitabı alabilirsiniz. Ayrıca bu kitabın yazarı kitaba özel Youtube üzerinde konu anlatımlar yapmaktadır. Onları izleyerek testlerde daha iyi başarı da elde edebilirsiniz. Çözemediğiniz sorular var ise video çözümleri üzerinden öğrenebilirsiniz.

Nihat Bilgin TYT AYT Fizik Soru Bankası (Zor Seviye)
Eğer diyorsanız hocam beni artık orta seviye kitaplar kesmiyor, bana daha zor bir kitap lazım. Nihat Bilgin fizik soru bankası size göre diyebilirim. ÖSYM soru tiplerine yakın bir kaynak. Fakat çok fazla sizi zorlayabilecek sorular bulunmakta. Ben her şeye hazırım, zor soru gelse artık moralimi bozmaz onunla uğraşmaktan zevk alıyorum diyorsanız bu kitabı alabilirsiniz.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt fizik kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

11 Yorumlar

  1. Ben orta seviye ama özellikle video çözümlü bir tyt fizik soru bankasi almak istiyorum öneriniz nedir?

  2. Hocam iyi günler. Ben fizik ten tyt yayın denizi hız ve renk soru bankası aldım ama tek başıma çalışıyorum video izleyin, bir türlü sorulara tam hakim olamıyorum çözümlü kitap almayı düşünüyorum ne alabilirim? Bana yardımcı olabilir misiniz lütfen

    1. Öncelikle seviyeni tam olarak belirlemen lazım, kendini iyi seviyede görmüyorsan şenol hocanın tyt fizik kitabı var, kendini orta seviyede görüyorsan apotemi var fakat seni zorlayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir