YKS

2024 YKS Kaç Gün Kaldı? YKS Sayaç

YKS Kaç Gün Kaldı? YKS Sayaç gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. YKS Geri Sayım Sayacı ile sınava kaç gün kalmış saniyesine kadar öğrenebilirsiniz.

2024 yılı ÖSYM sınav takvimi henüz açıklanmadı. Tahminlere göre YKS sınavı 15-16 Haziran 2024 tarihlerinde yapılması öngörülüyor. Sınavlar 1. (TYT) ve 2. (AYT) oturum 10.15’de sabahtan, 3. oturum olan İngilizce testi (YDT) ise 15.45’de öğleden sonra başlayacak. 1.oturum olan TYT 15 Haziran, 2. ve 3. oturumlar ise 16 Haziran tarihinde yapılacak. Sınava girecek öğrencilerin sınav saatinden 15 dakika önce salonlara girmesi gerekiyor. Aşağıdan YKS sayaç ile sınava kaç gün kaldı öğrenebilirsiniz.


2024 YKS Sayaç

 • Gün
 • Saat
 • Dakika
 • Saniye

 

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?
YKS Sonuç Açıklanma Tarihi 15-20 Temmuz 2024 arası olacağı tahmin edilmektedir..

YKS 15 Dakika Kuralı Kalktı mı?
Bu soru pek çok öğrenci tarafından tarafımıza soruluyor. 15 dakika kuralı halen devam etmekte fakat sınavların hepsi 15 dakika sonraya alındı. Mesela eskiden 09.45’de salonda olmamız gerekiyorken, artık en geç 10.00’da salonda olmamız gerekiyor. Tüm sınavları sorarsanız TYT için 10.00, AYT için 10.00 ve YDT için ise en geç 15.30’da salonlarda olmanız gerekiyor.

YKS Bir Soruya Kaç Dakika Düşüyor?
1.oturumda Soru Başına Ortalama Süre 1,125 dakika, 2.oturumda ise eğer 2 test çözerseniz 2,25 – 3 test çözerseniz 1,5 – 4 testi de çözerseniz 1,125 dakika düşmektedir. Ayrıntılı bilgi için YKS Kaç Dakika sayfasına bakabilirsiniz.

Ara sıra gelip bu sayfayı ziyaret etmenizi, YKS sayaç sayfamıza bakmanızı tavsiye ederiz. Zaman önemli, geçen zamanı güzelce değerlendirmeliyiz. Yorum kısmından bizlere sınava kaç gün kaldı ve şu an hangi durumdasınız yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

43 Yorumlar

 1. merhaba ben meslek lisesi mezunuyum 2 yıldır barajı geçemiyorum kaç net yapmam gerekiyor bana yardımcı olabilir misiniz önereceğiniz kitap var mı ?

 2. Ben şuan sınava hazırlıklara yaklaşık 3 aydır başladım.Ama ben liseyi açıktan okdum.Oyüzden biraz tereddüttteyim. İnşallah benimle beraber bende dahil tüm arkadaşlarım istedikleri bölümlerde istedikleri okulları kazanırız.

  1. Bu güzel kalbinle kazanacağına inanıyorum. Pes etme çalışmaya devam et . Her şey gönlünce olsun

  2. yanlız diye yazılmıyor yalnız şeklinde yazımı yanlışlıkla yazmış olabilirsiniz 🙂

 3. Günümüz yaşam koşullarında meslek edinmenin zor olduğunu göz önüne aldığımızda ne yazık ki öğrenci arkadaşlarımız sağlıklı tercihler ve kararlar verememektedirler.Bu konuda öğrenci arkadaşlarımız temkinli ve ihtiyatlı davranmalıdırlar.Kötü yaşam koşullarından dolayı öğrencilerimizin gelecek kaygısı ve endişesi olduğundan hayallleri ötesinde yetenekleri doğrultusunda kendilerini gerçekleştirecek ve geliştirecek alanların dışında farklı alanlara yönelmektedir.Bu bağlamda zorunlu ve mecburi olarak amaç dışı bölümlerde karar kılıp tercih yapmaktadır.Ama unutulmamalıdır ki seçtiğimiz meslek yaşamımızın ve geleğimizin önemli bir parçasıdır bu yüzden sağlıklı kararlar alıp geleceğimizi tayin etmeliyiz….

 4. 2019 yks giriş yerleri belgesi ne zaman açıklanıyor bilen var mı bana yardımcı olabilir misiniz rica etsem

 5. tarihe çok aşırı ilgim var okumak istiyorum ama herkes kötü diyor ne yapmalıyım

  1. Merhaba Zeynep
   Başkalarının kötü demesi seni ilgilendirmesin. Senin de dediğin gibi aşırı ilgili olman o işi seveceğin anlamına geliyor. Bu hayatta sevdiği işi yapanlar bence pozitif insan olup o bölümde kendilerini daha çok yüceltirler. Başkalarını dinleme kendini dinle.

   1. Ben de edebiyata aşırı ilgiliyim ancak ülkemizin durumuna bakılacak olursa veya az bir mantıkla bu ülkede bir edebiyat öğretmeninin atanmasının mümkün olmadığı gözle görülür bir gerçek veyahut uzun bir atama süresi gerektiği. Ancak ben hayatımı yine de edebiyatla geçireceğim her ne kadar bana edebiyat alanında çok lazım olacak başka bir bölüm okuyacak olsam da . Kısacası aşırı ilgili olduğumuz alanda her şekilde ilerleme sağlayabiliriz .

  2. Hayatını herkese göre değil kendi isteklerine göre yaşa. Muhtemelen çevrendekiler iş bulma zorluğundan dolayı öyle diyorlardır ama sen işini severek ve en iyi şekilde yaparsan eminim ki iş bulabilir ve hayatını mesleki konuda en mutlu şekilde yaşayabilirsin :))

 6. Bilgisayar Programcılığı Bölümü istiyorum TYT ile alım oluyor. 2 yıllık yani şimdi ben EA seçtim ona göre çalışıyorum doğru mudur? illa sayısal mı olmam lazım yoksa EA ile de girebilir miyim ? Bilgisayar bölümünden mezunum meslek lisesi

  1. O Bölüm İçin İlla Sayısal Şart Değil Ama Sayısal Okursan ve İngilizcen de İyi Seviyedeyse Çok Rahat Olursun İnan Bana EA Olarak Girersen Çok Zorlanırsın Ben de Yazılım Mühendisliği Bölümüne Girmek İstiyorum Anlamadığım Halde Mat Başladım ;D

 7. Ben anadolu lisesi mezunuyum hukuk okumak istiyorum . Bunun için günde kaç saat hangi derslere çalışmalıyım

  1. Merhaba Merve
   Günde kaç saat kısmını bence kendine göre belirlemelisin. Sonuçta her gün aynı saat varyasyonlarında müsait olamayabilirsin.

 8. ya merhabalar ben hukuk için iyi bir yayın istiyom , tyt ve ayt kitabı olarak ne önerirsiniz çok iyi bir konu anlatım ve soru bankasına ihtiyacım var.

 9. Limit karekõk apotemi palme 3 4 5 yayìnlari final fdd sinav bunlar iyidir odtu tarih iyidir yeni nesil matematik denemesini coz ama fen cebir denemeleri harika

 10. Kolay gelsin ben açıköğretim lisesinden mezunum üniversite için İngilizce öğretmenliği yada İngiliz dili edebiyatı okumak istiyorum. Tüm sınavlara girmem gerekiyor galiba. Ve nasıl hazırlanmalıyım yardımcı olurmusunuz?

 11. BEN 2019 tytden 260 puan alıp polis olmak istiyorum tyt ye çalışmak için hangi yayınları testleri çözmem gerekiyor

  1. benimde aklımda polislik var ama polislik 4 sene üni okuduktan sonra mezun olunca 6 ay içinde polis olabiliyosun diploman olduğu için direk atanıyosun yani hani diyelim polislikte yapamadın en azından mesleğin elinde oluyo ben öyle yapıcam şahsen çalışcam baktım fazla istemediğim bi meslek 6 ay eğitim alıp polis olucambaktım yapamıyorum zor geliyo geri mesleğime dönücem ama eğer direk olursam ve yapamassam ki zor bi meslek tatil yok izinde direk çağrılıyor maaş yönünden sıkıntı olmasada can güvenliğin tehlikesi var sonra geceye kalıyosun devamlı uykun düzensiz oluyo bide olay yeri incelemeye veriilirsen cesetler et parçaları kan görmek bi hayli zor olabilir ben yaparım diyorumda şimdiden sonra düşünüyurm devamlı yapıcam ya olmassa diye oyüzden bence benim dediğim gibi yap bende busene giricem inşallah iyi yerler tutturuz rakibim 🙂

 12. Merhaba bana 2019 yks eşit ağırlık sınavı için hazırlanacağınım kaynak listesi verirmisiniz. 1999/ 2000 tic. Lisesi mezunuyum . sınıf öğretmeni yada okul öncesi öğretmenliği için başvuru yapmak istiyorum.. yardımcı olursanız çok sevinirim.

 13. Merhabalar, ben açık öğretim için giricem sınava tam bilgim yok, benim tam olarak hangi sınava girmem gerekiyo sadece yks mi, 1. Oturum.,2. Oturum falan diyo ya.

 14. YKS sonuçları açıklandıktan sonra istediğimiz Üniversiteye nasıl başvuru yapacağız.
  Açıklama yapabilir misiniz????
  Mesela POLİSLİK için

 15. Bana herhangi bir yayın önerirmisiniz açık ve net ayrıntılara dayanan bir kitap istiyorum. Edebiyat ve türkçe için

  1. arı yayınları paragraf alabilirsin cıkmış senelerin de bir sayfa veriyor ve test bitiminin hemen sonunda çözümlü birlikte veriyor sorunun sonuçunu ayiretten en son sayfada komple testin soruları veriyor iyi test kitabı

 16. Henüz Bir Çalışma Programı Kuraıyorum Bana Yardımcı Olur Musunuz? Henüz Daha Elimde Kaynaklarımda Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu