YKS

2020 YKS Ne Zaman? YKS Geri Sayım

YKS Ne Zaman? YKS Kaç Gün Kaldı? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. YKS Geri Sayım Sayacı ile sınava kaç gün kalmış saniyesine kadar öğrenebilirsiniz.

Tahminlere göre YKS 2020 sınavı 13-14 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak. Ayrıca sınavlar 1. ve 2. oturum 10.15’de sabahtan, 3.oturum olan İngilizce testi ise 15.45’de öğleden sonra başlayacak. 1.oturum olan TYT 13 Haziran, 2. ve 3. oturumlar ise 14 Haziran tarihinde yapılacak. Sınava girecek öğrencilerin sınav saatinden 15 dakika önce salonlara girmesi gerekiyor. Aşağıdan YKS kalan süreyi sayaç sayesinde öğrenebilirsiniz.

2020 YKS Geri Sayım

YKS Başvuruları Ne Zaman?
13-14 Haziran 2020 tarihlerinde yapılması planlanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı için başvurular 12 Şubat 2020 tarihinde başlayıp 6 Mart 2020 tarihinde son bulacaktır. Bu tarihler arası başvurularını yapamayanlar veya paralarını yatıramayan öğrenciler için geç başvuru tarihi ise 19 Mart 2020 olarak belirlendi.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?
Sınav sonuçlarının açıklanması ise 18 Temmuz 2020 tarihinde olması bekleniyor.

YKS 15 Dakika Kuralı Kalktı mı?
Bu soru pek çok öğrenci tarafından tarafımıza soruluyor. 15 dakika kuralı halen devam etmekte fakat sınavların hepsi 15 dakika sonraya alındı. Mesela eskiden 09.45’de salonda olmamız gerekiyorken, artık en geç 10.00’da salonda olmamız gerekiyor. Tüm sınavları sorarsanız TYT için 10.00, AYT için 10.00 ve YDT için ise en geç 15.30’da salonlarda olmanız gerekiyor.

YKS Bir Soruya Kaç Dakika Düşüyor?
1.oturumda Soru Başına Ortalama Süre 1,125 dakika, 2.oturumda ise eğer 2 test çözerseniz 2,25 – 3 test çözerseniz 1,5 – 4 testi de çözerseniz 1,125 dakika düşmektedir. Ayrıntılı bilgi için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Ara sıra gelip bu sayfayı ziyaret etmenizi YKS Ne Zaman bakmanızı tavsiye ederiz. Zaman önemli, geçen zamanı güzelce değerlendirmeliyiz. Yorum kısmından bizlere sınava kaç gün kaldı ve şu an hangi durumdasınız yazabilirsiniz.

Bilgilendirme - 10

10

Genel Puan

YKS Geri Sayım Değerlendirmesi

Yazı Değerlendirmesi: 3.98 ( 58 Kullanıcı Oyu)
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
Etiketler

İlgili Makaleler

25 Yorumlar

 1. 2019 yks giriş yerleri belgesi ne zaman açıklanıyor bilen var mı bana yardımcı olabilir misiniz rica etsem

 2. Bilgisayar Programcılığı Bölümü istiyorum TYT ile alım oluyor. 2 yıllık yani şimdi ben EA seçtim ona göre çalışıyorum doğru mudur? illa sayısal mı olmam lazım yoksa EA ile de girebilir miyim ? Bilgisayar bölümünden mezunum meslek lisesi

 3. Ben anadolu lisesi mezunuyum hukuk okumak istiyorum . Bunun için günde kaç saat hangi derslere çalışmalıyım

 4. ya merhabalar ben hukuk için iyi bir yayın istiyom , tyt ve ayt kitabı olarak ne önerirsiniz çok iyi bir konu anlatım ve soru bankasına ihtiyacım var.

 5. Limit karekõk apotemi palme 3 4 5 yayìnlari final fdd sinav bunlar iyidir odtu tarih iyidir yeni nesil matematik denemesini coz ama fen cebir denemeleri harika

 6. Kolay gelsin ben açıköğretim lisesinden mezunum üniversite için İngilizce öğretmenliği yada İngiliz dili edebiyatı okumak istiyorum. Tüm sınavlara girmem gerekiyor galiba. Ve nasıl hazırlanmalıyım yardımcı olurmusunuz?

 7. BEN 2019 tytden 260 puan alıp polis olmak istiyorum tyt ye çalışmak için hangi yayınları testleri çözmem gerekiyor

  1. benimde aklımda polislik var ama polislik 4 sene üni okuduktan sonra mezun olunca 6 ay içinde polis olabiliyosun diploman olduğu için direk atanıyosun yani hani diyelim polislikte yapamadın en azından mesleğin elinde oluyo ben öyle yapıcam şahsen çalışcam baktım fazla istemediğim bi meslek 6 ay eğitim alıp polis olucambaktım yapamıyorum zor geliyo geri mesleğime dönücem ama eğer direk olursam ve yapamassam ki zor bi meslek tatil yok izinde direk çağrılıyor maaş yönünden sıkıntı olmasada can güvenliğin tehlikesi var sonra geceye kalıyosun devamlı uykun düzensiz oluyo bide olay yeri incelemeye veriilirsen cesetler et parçaları kan görmek bi hayli zor olabilir ben yaparım diyorumda şimdiden sonra düşünüyurm devamlı yapıcam ya olmassa diye oyüzden bence benim dediğim gibi yap bende busene giricem inşallah iyi yerler tutturuz rakibim 🙂

 8. Merhaba bana 2019 yks eşit ağırlık sınavı için hazırlanacağınım kaynak listesi verirmisiniz. 1999/ 2000 tic. Lisesi mezunuyum . sınıf öğretmeni yada okul öncesi öğretmenliği için başvuru yapmak istiyorum.. yardımcı olursanız çok sevinirim.

 9. Merhabalar, ben açık öğretim için giricem sınava tam bilgim yok, benim tam olarak hangi sınava girmem gerekiyo sadece yks mi, 1. Oturum.,2. Oturum falan diyo ya.

 10. YKS sonuçları açıklandıktan sonra istediğimiz Üniversiteye nasıl başvuru yapacağız.
  Açıklama yapabilir misiniz????
  Mesela POLİSLİK için

 11. Bana herhangi bir yayın önerirmisiniz açık ve net ayrıntılara dayanan bir kitap istiyorum. Edebiyat ve türkçe için

  1. arı yayınları paragraf alabilirsin cıkmış senelerin de bir sayfa veriyor ve test bitiminin hemen sonunda çözümlü birlikte veriyor sorunun sonuçunu ayiretten en son sayfada komple testin soruları veriyor iyi test kitabı

 12. Henüz Bir Çalışma Programı Kuraıyorum Bana Yardımcı Olur Musunuz? Henüz Daha Elimde Kaynaklarımda Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir