Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Matematik Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği TYT matematik kitap tavsiyeleri nelerdir? TYT Matematik kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını TYT matematik kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri

       

Antrenmanlarla Matematik-1 (Kolay Seviye)
Antremanlarla Matematik yıllardır yeni başlayan öğrenciler için en çok önerilen kitaplardandır. Eğer seviyeniz 4 işlem seviyesi olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı almanızı tavsiye ediyoruz. Kitap her şeyi 0’dan anlatmaktadır. İçerisinde bulunan tüm soruların video çözümleri mevcuttur. Diyorsanız benim seviyem o kadar düşük değil bu seviyeyi atlamanızı tavsiye ederim.

     

Aktif Matematik 0’dan Başlayanlara (Kolay Seviye)
Aynı şekilde aktif matematik kitabı da yeni başlayan öğrencilere yönelik hazırlanmıştır. Eğer ben matematik denemesinden 5 net bile çıkartamam diyorsanız bu kitabı alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. İçerisinde bulunan tüm soruların video çözümleri mevcuttur.

   

Kafa Dengi TYT Matematik Soru Bankası (Kolay-Orta Seviye)
Üstte önerdiğimiz başlangıç kitapları genel olarak konu anlatımdan oluşmaktaydı. Bu kitap ise sadece soru bankası olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıç seviye konu anlatım aldıktan sonra yanına da soru bankası olarak bu kitabı alabilirsiniz. tyt matematik konuları güncel olarak ayarlanmıştır. Ayrıca bu kitabın yazarı kitaba özel Youtube üzerinde konu anlatımlar yapmaktadır. Onları izleyerek testlerde daha iyi başarı da elde edebilirsiniz. Çözemediğiniz sorular var ise video çözümleri üzerinden öğrenebilirsiniz.

345 Yayınları TYT Matematik Soru Bankası (Orta Seviye)
Evet artık matematikte belirli bir seviyeye geldik ve netlerimiz arttı. Sırada orta seviye kitaplarımız bulunmakta. Üç Dört Beş yayınlarının kitabı yıllardan beri belkide ÖSYM tarzına en yakın sorular barındıran kitap olarak biliniyor. İçerisinde her seviye soru bulunmaktadır. Fakat daha çok orta seviye öğrencilere önerebileceğimiz kitaplardandır.  Video çözümleri bulunmaktadır.

3D TYT Matematik Soru Bankası (Orta Seviye)
İçerisinde 496 adet yeni nesil soru ve 1903 adet ise klasik tipten soru vardır. Aldığımız geri dönüşlere göre 345’e göre biraz zor kitap diyebiliriz. Fakat genel olarak soruları orta derecedir. Eğer matematikte bir seviyeye geldim ben diyorsanız bu kitabı da alabilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

Acil Matematik TYT Matematik Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Ben artık matematikte iyice ilerledim, orta seviye kitapları bitirdim ve netlerim 20-30 arasında sabitlendi veya üzerinde diyorsanız sıra orta-zor seviye kitapta. İçerisinde toplam 2071 adet soru bulunmaktadır. Ve bunlardan yaklaşık 2000 tanesinin yeni nesil soru olduğunu söylüyorlar. Matematik testlerinin Video çözümleri bulunmaktadır.

Apotemi TYT Matematik Soru Bankası (Zor Seviye)
Sıra geldi zor kitaplara. Eğer diyorsanız benim netlerim artık 30 üzeri ve sabitlendi, Apotemi yayınlarının kitabı tam size göre. Hatta 30 net üzeri yapan öğrenciler bile çözmekte zorlanıyor diyebilirim. İçerisinde 1382 adet soru bulunmaktadır. Ve bunlardan yaklaşık 1000 tanesinin yeni nesil soru olduğunu söylüyorlar. Bu kitap problemler konusu ile meşhurdur. Çok fazla eleyici problemler sorusu içermektedir. Artık bana orta seviye kitaplar bile kolay geliyor diyorsanız  alabilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

10 Yorumlar

  1. Şok oldum bu yoruma bayılıyorum kafadengine… Kesinlikle tavsiye ederim benim için çok faydalı oldu

   1. Antrenmanlar 2 ve Matematiğe ilk adım bitirdim sayılır sadece problemler kısmı kaldı temelden girdim problem yaşıyorum zamanımı alıyor matematik , oyalıyor çogu kişi 1 kitaptan sonra orta seviye kitap alıyor lakin ben tam iyi olduğumu sanmıyorum önereceğiniz kitaplar nedir , çoğu kişi kafa dengi diyor ama bana zor gibi geldi ( incelemerime göre ).

 1. Hız ve renk matematik branş denemeleri yeni tip soruları var. tam 2018 tyt gibi. kolaydan zora doğru gitmiş. şuan yarısını bitirdim. Sonra da 10 denemelerini çözeceğim tavsiye ederim. Hedefim diş hekimliği

 2. Merhaba , mezunum matematiğim de iyi .Bu sene eşit ağırlıkta derece yapmak istiyorum tavsiye edeceğiniz kaynaklar nelerdir ?

 3. Merhaba arkadaşlar
  Gny Akademi yayınlarının sıfırdan ve kolay matematik kitabını tavsiye ederim..

 4. acil yayınlarının matematik soru bankası ve denemesi hedefi yüksek olanlar için kesinlikle çözülmeli bence. Yeni tarza uygun çok güzel sorular var. Kendinize güvenmiyorsanız sizi üzebilir ama 😀

  1. Meraba. 12. sınıf mısın mezun mu ? Ona göre bi soru sorucam da. Hemen dönebilirsen çok iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir