Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Matematik Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği TYT matematik kitap önerileri nelerdir? TYT Matematik kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını TYT matematik kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

TYT Matematik Soru Bankası Önerileri


Antrenmanlarla Matematik-1 (Kolay Seviye)
Antremanlarla Matematik yıllardır yeni başlayan öğrenciler için en çok önerilen kitaplardandır. Eğer seviyeniz 4 işlem seviyesi olduğunu düşünüyorsanız bu kitabı almanızı tavsiye ediyoruz. Kitap her şeyi 0’dan anlatmaktadır. İçerisinde bulunan tüm soruların video çözümleri mevcuttur. Diyorsanız benim seviyem o kadar düşük değil bu seviyeyi atlamanızı tavsiye ederim.
     
Aktif Matematik 0’dan Başlayanlara (Kolay Seviye)
Aynı şekilde aktif matematik kitabı da yeni başlayan öğrencilere yönelik hazırlanmıştır. Eğer ben matematik denemesinden 5 net bile çıkartamam diyorsanız bu kitabı alabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. İçerisinde bulunan tüm soruların video çözümleri mevcuttur.


Doktrin Yayınları Sıfırdan Sonsuza Matematik Soru Bankası (Kolay Seviye)
Temeli olmayan veya zayıf olup kolay seviyede yeni nesil bir TYT Matematik soru bankası arayanlar için gayet kullanışlı bir kitap olan Sıfırdan Sonsuza Matematik kitabı piyasaya yeni yeni adım atan bir kaynak olarak gözümüze çarpıyor. İçerisinde örnek sorular ve video çözümleri bulunduran bu kaynak kolay seviyede olan bir kaynak olarak göze çarpıyor. 365 sayfadan oluşan bu ürün fiyatlandırma olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip. Temel düzeyde bir soru bankası arayanlar için gayet değerlendirilebilir bir kaynak.   
Kafa Dengi TYT Matematik Soru Bankası (Kolay-Orta Seviye)
Üstte önerdiğimiz başlangıç kitapları genel olarak konu anlatımdan oluşmaktaydı. Bu kitap ise sadece soru bankası olarak karşımıza çıkıyor. Başlangıç seviye konu anlatım aldıktan sonra yanına da soru bankası olarak bu kitabı alabilirsiniz. tyt matematik konuları güncel olarak ayarlanmıştır. Ayrıca bu kitabın yazarı kitaba özel Youtube üzerinde konu anlatımlar yapmaktadır. Onları izleyerek testlerde daha iyi başarı da elde edebilirsiniz. Çözemediğiniz sorular var ise video çözümleri üzerinden öğrenebilirsiniz.


ÜçDörtBeş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası (Orta Seviye)
Evet artık matematikte belirli bir seviyeye geldik ve netlerimiz arttı. Sırada orta seviye kitaplarımız bulunmakta. Üç Dört Beş yayınlarının kitabı yıllardan beri belkide ÖSYM tarzına en yakın sorular barındıran kitap olarak biliniyor. İçerisinde her seviye soru bulunmaktadır. Fakat daha çok orta seviye öğrencilere önerebileceğimiz kitaplardandır. ÖSYM tarzı soruları gayet iyi olsa da kitabın klasik testleri temeli sağlam öğrenciler için biraz zaman kaybı olabilir. 416 sayfadan oluşan bu kitapta tüm soruların video çözümleri mevcut. Fiyat olarak baktığımızda ise piyasaya göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu söyleyebiliriz.


Çap Yayınları TYT Matematik Soru Bankası (Orta Seviye)
Çap Yayınları da TYT Matematik için kendini hazırlayan arkadaşların mutlaka çözmesi gereken kitapların arasında yer alıyor. Tamamı video çözümlü olan bu kitapta 384 sayfa bulunuyor. Zorluk derecesi olarak değerlendirildiğinde ise orta seviyede bir kitap diyebiliriz. Fiyatlandırma olarak baktığımızda ise orta derecede bir fiyatlandırmaya sahip. Temel bir iki kitaptan sonra değerlendirilmesi gereken kitaplar arasında yer alıyor.


Bilgi Sarmal Yayınları TYT Matematik Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Bilgi Sarmal Yayını da TYT Matematik için gayet iyi bir alternatif. Sarmal testlerden oluşan bu kitapta ÖSYM tarzı soruları sıkça bulabilirsiniz. Video çözümleri ile desteklenen bu kitap orta zor derecede nitelendirilebilecek bir kitap olarak göze çarpıyor. 368 sayfadan oluşan bu kitap fiyat olarak bakıldığında ise üst segmentte yer alıyor. Temeli sağlam öğrencilerin tercih edebileceği bir kitap diyebiliriz.
Acil Matematik TYT Matematik Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Ben artık matematikte iyice ilerledim, orta seviye kitapları bitirdim ve netlerim 20-30 arasında sabitlendi veya üzerinde diyorsanız sıra orta-zor seviye kitapta. İçerisinde toplam 2071 adet soru bulunmaktadır. Ve bunlardan yaklaşık 2000 tanesinin yeni nesil soru olduğunu söylüyorlar. Matematik testlerinin Video çözümleri ve PDF çözümleri bulunmaktadır. Fiyat olarak piyasaya göre biraz üst segmentte yer alıyor. Netleri yüksek gelip farklı tip sorulara göz atmak isteyen öğrencilerin tercih edebileceği bir kitap olarak göze çarpıyor.


Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası (Zor Seviye)
Karekök Yayınları’nın liselere hazırlık sürecinde adaylara yardımcı olan bu kitabı aracılığıyla tüm soru tipleriyle tanışma şansı elde ediliyor. ÖSYM sınavlarına uygun olarak hazırlanmış olan kitapta yer alan birbirinden özel sorular yardımıyla aynı konu hakkındaki tüm soru tiplerine ulaşılıyor. Kaliteli sorularla adayların bilgileri tam olarak ölçülürken eksik bilgiye sahip olunan alanlara yoğunlaşma fırsatı da yakalanıyor. Genel olarak zor derecede olan bu kitabın video çözümleri içermesi öğrencilerin işini kolaylaştırıyor. 388 sayfadan oluşan bu kitabın fiyatı piyasaya göre biraz yüksek. Temeli iyi olan öğrencilerin mutlaka göz atması gereken bir kaynak olduğunu düşünüyorum.


Apotemi TYT Matematik Soru Bankası (Zor Seviye)
Sıra geldi zor kitaplara. Eğer diyorsanız benim netlerim artık 30 üzeri ve sabitlendi, Apotemi yayınlarının kitabı tam size göre. Hatta 30 net üzeri yapan öğrenciler bile çözmekte zorlanıyor diyebilirim. İçerisinde 1382 adet soru bulunmaktadır. Ve bunlardan yaklaşık 1000 tanesinin yeni nesil soru olduğunu söylüyorlar. Bu kitap problemler konusu ile meşhurdur. Çok fazla eleyici problemler sorusu içermektedir. Artık bana orta seviye kitaplar bile kolay geliyor diyorsanız  alabilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.Bizim önerdiğimiz TYT matematik kitapları bu şekildedir. Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 


12 Yorumlar

  1. Şok oldum bu yoruma bayılıyorum kafadengine… Kesinlikle tavsiye ederim benim için çok faydalı oldu

   1. Antrenmanlar 2 ve Matematiğe ilk adım bitirdim sayılır sadece problemler kısmı kaldı temelden girdim problem yaşıyorum zamanımı alıyor matematik , oyalıyor çogu kişi 1 kitaptan sonra orta seviye kitap alıyor lakin ben tam iyi olduğumu sanmıyorum önereceğiniz kitaplar nedir , çoğu kişi kafa dengi diyor ama bana zor gibi geldi ( incelemerime göre ).

    1. ya ben de antrenmanlarla nın ikinci kitabını çözüyorum o kitab bitince karekök ün tyt 0 mps var onu çözcem ardından kafa dengini almayı düşünüyorum

 1. Hız ve renk matematik branş denemeleri yeni tip soruları var. tam 2018 tyt gibi. kolaydan zora doğru gitmiş. şuan yarısını bitirdim. Sonra da 10 denemelerini çözeceğim tavsiye ederim. Hedefim diş hekimliği

 2. Merhaba , mezunum matematiğim de iyi .Bu sene eşit ağırlıkta derece yapmak istiyorum tavsiye edeceğiniz kaynaklar nelerdir ?

 3. Merhaba arkadaşlar
  Gny Akademi yayınlarının sıfırdan ve kolay matematik kitabını tavsiye ederim..

 4. acil yayınlarının matematik soru bankası ve denemesi hedefi yüksek olanlar için kesinlikle çözülmeli bence. Yeni tarza uygun çok güzel sorular var. Kendinize güvenmiyorsanız sizi üzebilir ama 😀

  1. Meraba. 12. sınıf mısın mezun mu ? Ona göre bi soru sorucam da. Hemen dönebilirsen çok iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu