Kaynak Tavsiyeleri

TYT Matematik Kitap Önerileri 2019

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği TYT matematik kitap tavsiyeleri nelerdir? TYT Matematik kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını TYT matematik kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

TYT Matematik Konu Anlatım Tavsiyeleri

Okyanus Yayınları TYT Matematik Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı
Her ünite özel derse uygun olarak birer seanslık bölüme ayrılmıştır. Böylece konuları siz ayırmadan daha düzenli bir şekilde ilerleme gösterebilirsiniz. Her ünitenin konu anlatımından sonra içeren mikro konu anlatımı testleriyle bilgilerinizi unutmadan testleri çözerek kendinizi sınava kaliteli hazırlayabileceksiniz.

FDD Yayınları YKS 1. Oturum TYT Matematik Konu Anlatımlı
Sınava kadar eksiksiz ve kaliteli bir şekilde hazırlanabileceğiniz konu anlatımlı bu kitabı tercih ederek konularınızı pekiştirebilirsiniz. Yeni sisteme uygun olduğu için rahatlıkla bu kitabı kullanabilirsiniz.

Esen Yayınları TYT Matematik Konu Anlatımlı
Esen yayınları her yıl öğrencilerden tarafından hem de öğretmenler tarafından kalitesini konuşturan bir yayındır. Her derste başarılı olduğu gibi matematik dersinde de oldukça başarılıdır. Sınava kadar eksiksiz ve kaliteli bir şekilde hazırlanabileceğiniz konu anlatımlı bu kitabı tercih edebilirsiniz.

Kronometre TYT Matematik Akıllı Kitabım Konu Anlatım Fasikülleri
ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış olduğu değişikliklere uygun olarak hazırlanmış bir kitaptır. İçerisinde yer alan 4 fasikülde konu anlatımı,etkinlikler,çözümlü testler ve konu testleri yer alıyor.Oldukça kapsamlı bir kaynak olan bu kitabı sınav süresi boyunca kullanarak kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

TYT Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri

Okyanus Yayınları YKS 1. Oturum TYT Master Matematik Yeni Tarz Sorular
ÖSYM’nin yeni tarz soruları aslında pek alışık olunmadığı için zor ve şaşırtıcı gelecektir Bu kitapla hazırlanarak sınava kadar her seviye soru tipini görmüş olacaksınız . Yanlış yaptığınız ya da boş bıraktığınız soruları çözüm videosunu izleyerek doğrusunu öğrenmeniz hızlı bir şekilde olacaktır. Bu kitap size sınav boyunca büyük bir avantaj kazandıracaktır. Bu yüzden incelemenizi öneririm.

Esen Yayınları TYT Matematik Temel ve Orta Düzey Soru Bankası Mavi Seri
Kaliteli ve özgün bir soru bankası olan bu kitap temelden başlayanlar için uygundur. Konularını ilerletmiş olanlar için bu serinin Esen Yayınları TYT Orta ve İleri Düzey Matematik Soru Bankası Kırmızı Serisini çözebilir. İçerisinde yer alan farklı soru tipleriyle ve çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlayacak bir kitaptır.

Karekök Yayınları TYT Matematik Soru Bankası
Konularını ilerletmiş ve hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Çözümlerine karekod uygulaması ile anında ulaşabileceğiniz için sorunun çözümüne hızlıca ulaşabilirsiniz. Başlangıç kitabı için çok uygun olmayan bu kitabı alırken incelemenizi öneriyorum. Ancak yeterli seviyeye ulaşanlar mutlaka bu kitabı çözerek kendini değişik soru tiplerine hazırlamalıdır.

ÜçDörtBeş Yayınları TYT Matematik Soru Bankası
Kitabın içerisinde ösym tarzında, sınavda çıkmış değişik tarzda sorular içerir. Bu sayede düşünce ve işlem yönünden kendinizdeki değişimi bu kitapla fark edebilirsiniz. Kitap orta-zor seviye olmasına rağmen sınava yakın sorular içerdiğinden ve tamamen ösym tarzına uygun olduğundan kesinlikle inceleyip çözmenizi öneririm.

Palme Yayınları YKS 1. Oturum TYT Matematik Soru Bankası Sentez Serisi
Orta seviye kitap olmasına rağmen diğer kaynaklara göre biraz daha fazla soru içermesiyle sebebiyle tercih edilebilir. Başlangıç kitabı olarak tercih edilebilir ancak internet veya kitap içerisinde çözümleri yer almadığından kitabı alırken incelemenizi tavsiye ederim.

Sıfırdan Sonsuza Matematik Konu Özetli Soru Bankası Doktrin Yayınları
Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren özgün, kaliteli her seviye öğrencinin kullanabileceği bir kaynaktır. İçerisinde yer alan konu özetleri sayesinde konularınızı pekiştirip soru çözerek sınava daha kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız. Kısa sürede işlem yapabilme becerisi kazandıracak yüzlerce alıştırma sayesinde hız kazanacaksınız. ÖSYM tarzı sorular içerdiğinden mutlaka kitabı incelemenizi öneririm.

Hız ve Renk Yayınları TYT Matematik Soru Bankası
Kolaydan zora doğru her seviyeden soru tipini barındıran, yeni nesil soru tarzına uygun olan bu kitabın içerisinde yer alan özgün soruları sayesinde sınava kaliteli bir şekilde hazırlanabileceğiniz bir kaynaktır. Video çözümlü olması sebebiyle çözümlere anında ulaşabilirsiniz.

Apotemi YKS 1. Oturum TYT Matematik Deneme Konseptli Soru Bankası
Hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Temeli zayıf olan biri için ağır gelebilecek bir kitaptır. Konuları ilerletmiş olanların çözmeye başlayabileceği kitap zor sorularıyla herkesin çözeceği türden olmadığı için almadan önce incelemenizi öneririm. Deneme tarzında olması sebebiyle ilginizi çekebilecek bir kitaptır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

7 Yorumlar

  1. Hız ve renk matematik branş denemeleri yeni tip soruları var. tam 2018 tyt gibi. kolaydan zora doğru gitmiş. şuan yarısını bitirdim. Sonra da 10 denemelerini çözeceğim tavsiye ederim. Hedefim diş hekimliği

  2. Merhaba , mezunum matematiğim de iyi .Bu sene eşit ağırlıkta derece yapmak istiyorum tavsiye edeceğiniz kaynaklar nelerdir ?

  3. Merhaba arkadaşlar
    Gny Akademi yayınlarının sıfırdan ve kolay matematik kitabını tavsiye ederim..

  4. acil yayınlarının matematik soru bankası ve denemesi hedefi yüksek olanlar için kesinlikle çözülmeli bence. Yeni tarza uygun çok güzel sorular var. Kendinize güvenmiyorsanız sizi üzebilir ama 😀

    1. Meraba. 12. sınıf mısın mezun mu ? Ona göre bi soru sorucam da. Hemen dönebilirsen çok iyi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir