TYT Kitap Önerileri
  • 91.882
  • 14 Ekim 2017
  • 10
  • 61

TYT Kitap Önerileri – Hangi Kitapları Çözmeliyiz?

Hepinize merhaba sevgili öğrenciler, biliyorsunuz kısa bir süre önce sistemin değişmesinin ardından YGS ve LYS sınavları kalktı, bunun yerine TYT ve YKS sınavları yürürlüğe girdi. Öğrenciler bu sınavların yürürlüğe girmesinin ardından TYT Nedir? YKS Nedir? Hangi konular çıkacak? gibi sorular için cevap arayışına girmeye başladı.

Öncelikle TYT yani Temel Yeterlilik Testi sınavında konularda bir değişiklik yapılmadı, yani yine aynı konulardan sorumlu olacaksınız. Yani eğer elinizde YGS matematik, geometri ve Türkçe kitapları varsa aynı şekilde düzeninizi bozmadan çalışmaya devam edebilirsiniz. Eğer halen kitap almadıysanız tyt kitap önerileri listemize mutlaka bakmalısınız. Bu liste yeni güzel kitaplar çıktıkça yenilenecektir, bilginize. Ayrıca yeni sınavda çıkacak konuları bilmiyorsanız BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

Tavsiye Yazı: 2018 YKS Kitap Önerileri

TYT Kitap Önerileri ve Tavsiyeler

TYT Matematik Kitap Önerileri

KAF Yayınları Matematik Konu Anlatımlı (Her Seviyeye Uygun)
Belkide en çok mezun arkadaşların hoşuna gidecek bu yayın. Özenle hazırlanmış bu kitabın çözümlü videoları İnternet’te paket halinde bulunmakta, fakat bu paket belli bir ücret karşılığı satılmakta. Kitapta bir konu ile ilgili pek çok soru tipi bulunmakta.

Palme Yayınları Matematik Konu Anlatımlı (Orta Seviye)

Piyasa da en çok beğenilen ve satılan yayınlardan olan Palme yayınları matematik konu anlatım konusunda size yardımcı olacaktır.

Okyanus Yayınları 40 Seansta Kolay Matematik (Kolay Seviye)

Eğer diyorsanız benim matematik konusunda hiç bir temelim yok, bu kitaptan başlayabilirsiniz. Konuları en temelden anlatıp sizin konuyu anlamanızı sağlıyor.

Üç Dört Beş Yayınları Matematik Soru Bankası (Orta Seviye)

ÖSYM tarzına yakın kitaplardan olan 3-4-5 matematik soru bankası sizlere sınav döneminde yardımcı oluyor. En çok beğenilen yanı ise problemler konusunda size her türlü soru tipinden örnek vermesidir.

Birey Yayınları Matematik Soru Bankaları (Her Seviyeye Uygun)

Her seviyeye uygun olarak 3 tane A-B-C kitapları çıkartmış olan birey yayınları da alabileceğiniz kitaplardan. Seviyenize hangi kitap uygunsa onu alabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm soruların video çözümleri bulunmakta.

Karekök Yayınları Matematik Soru Bankası (Zor Seviye)

Hedefi yüksek olan öğrencilerin çözmesi gereken kitaplardandır. Matematikte pratiği az olan birisi için uğraştırıcı bir kitap diyebilirim.

TYT Geometri Kitap Önerileri

Esen Yayınları Geometri Konu Anlatımlı (Orta Seviye)

Bu kitap üzerinde tüm lise geometri müfredatı bulunmakta. Yani bunu aldıktan sonra başka kitap almanıza gerek kalmayacaktır. Size konuyu en iyi şekilde anlatmaktadır. Ayrıca içerdiği soruların cevapları PDF halinde İnternet üzerinde bulunmakta. 

Okyanus Yayınları 40 Seansta Geometri (Kolay Seviye)

Geometri seviyesi düşük olanlar bu kitabı alabilirler. Konu anlatım şekli olsun, örnek soruları olsun size konuyu pekiştirmeniz de yardımcı olacaktır.

Birey Yayınları Geometri Soru Bankaları (Her Seviyeye)

Matematik için önerdiğimiz birey yayınları geometri içinde sizlere yardımcı olacaktır. Seviyenize uygun kitabı alarak çalışmalara başlayabilirsiniz. 

Karekök Yayınları Geometri Soru Bankası (Zor)

Hedefi yüksek olanların almasını tavsiye ettiğim kitaplardandır. Uğraştırıcı sorular çoktur. Pratiği iyi olmayanın gerçekten zorlanacağı kitaptır.

TYT Türkçe Kitap Önerileri

Limit Yayınları Türkçe Konu Anlatımlı

Sözel dersler için başarılı yayınevi olan Limit yayınları, Türkçe dersi içinde sizlere yardımcı oluyor. Konu anlatım için bu kitabı alabilirsiniz. 

Limit Yayınları Türkçe Soru Bankası

Konu anlatımını önerdiğim limit yayınlarının soru bankası da sevilen kitaplardan. Pek çok kişi tarafından tavsiye edilen bu kitaba bir bakmanızı tavsiye ederim.

Paragrafın Şifresi Modüler ve Metot Anlatımlı Soru Bankaları

Türkçenin bel kemiği olan Paragraf için özel kitap almak isteyenler bu iki kaynağı mutlaka almalılar. Metot anlatımlı olan kitap “Paragraf Nasıl Çözülür” başlığı altında size güzel taktikler gösteriyor. Modüler soru bankası ise sadece Paragraf soruları barındırıyor. Biliyorsunuz yeni sistem ile birlikte Türkçe dersinin değeri baya bir arttı, bu kitabı mutlaka almanızı tavsiye ederim. 

Karekök Yayınları Türkçe Soru Bankası

Limit yayınlarının yanında 2. bir soru bankası istiyorsanız karekök kitabını alabilirsiniz. Paragraf kitabı da almayı unutmayın.

TYT Fizik Kitap Önerileri

Okyanus Yayınları 40 Seansta Fizik Konu Anlatımlı (Kolay)

Temeli olmayan arkadaşların alması gereken kitaplardan diyebilirim. İçerdiği örnek sorular ve anlatım şekli ile size fiziği sevdirmeyi amaçlar. Testler de çözemediğiniz sorular için ise videolu çözümleri İnternet sitesinde bulunmakta. Bu açıdan da çok yararlı olacağını düşünüyorum. Fakat bu kitap temeli olmayanlar içindir. Ben fizik bilgime az da olsa güveniyorum diyorsanız alttaki kitapları alabilirsiniz.

Palme Yayınları Fizik Konu Anlatımlı (Her Seviyeye Uygun)

TYT için en ideal konu anlatım kitabı diyebilirim. Her konu başlığı için ayrı ayrı kenarlarda bulunan örnek sorular ile sizin konuyu daha iyi kavramanız da çok yararlı olacaktır. Pek çok kişinin tavsiye ettiği kitaplardan bir tanesidir. Bizde almanızı tavsiye ediyoruz 🙂

Esen Yayınları Fizik Konu Anlatımlı

Ara sınıflar için en çok kullanılan kitaplardan olan Esen Yayınları’da TYT fizik için önerebileceğim kitaplardandır. Örnek sorular ile konuyu kavramanız da faydalıdır. Ayrıca kitabın bütün soru çözümlerini PDF olarak yayınlamaları da gerçekten büyük bir avantaj diyebilirim. Mezunlar için bu konuda faydalı olabilir.

Eğitim Vadisi (Tam İsabet) Fizik Modüler Soru Bankası

İçerdiği fazla soru sayısı, öğrenciyi sıkmayan içeriği ve kolaydan zora doğru giden soru tipleriyle sınavdan önce çözülebilecek güzel bir kaynak. Bir konu hakkında hemen hemen her soru tipini vermeye çalışmış diyebilirim.

Yayın Denizi Tek Fizik Soru Bankası

Son sınavlarda görüldüğü gibi ÖSYM’nin sayısal sorulardan uzaklaşıp yorum sorularına yönelmesiyle ÖSYM tarzına yaklaşan en yakın kitaplardan birisidir. Mutlaka çözülmesi gereken kitaplardan biridir.

Fen Bilimleri Yayınları Fizik Soru Bankası

Sınavdan önce çözülebilecek, her seviyeye uygun soru barındıran bir kitaptır.

TYT Kimya Kitap Önerileri

Palme Yayınları Kimya Konu Anlatımlı – Soru Bankası

Konu anlatım ve soru bankası açısından piyasada ki en iyi kitaplardan birisidir. Örnek soruları ve sıkmayan anlatım tarzı ile sizi TYT sürecinde sınava eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlayacaktır. Başka bir konu anlatım tavsiyesine gerek olmadığını düşünüyorum. Çünkü Palme bu konuda cidden başarılı. Bu kitabı ve öğretmeninizin tutturduğu notlar ile TYT’de başarılı olacağınızı düşünüyorum.

Delta Kimya Özet

Konu özeti şeklinde başucu kitabi gibi her zaman yanınızda taşıyabileceğiniz, soru çözerken yapamadığınız da hemen aradığınızı bulabileceğiniz içeriği sayesinde size kolaylık sağlar. Palme’nin yanında bu özet kitabı da alınabilir.

Fen Bilimleri Yayınları Kimya Soru Bankası

TYT zamanı çözülmesi gereken değişik soru tiplerine sahip olan bir kaynak. Yayının adından da anlaşıldığı üzere fen bilimleri üzerine gerçekten kaliteli kitaplar yapıyorlar diyebilirim.

Nitelik Yayınları Tersyüz Kimya Soru Bankası

Nitelik Yayınlarının tersyüz serisinde bulunan kimya soru bankası da önerdiğimiz kaynaklar arasındadır.

TYT Biyoloji Kitap Önerileri

Palme Yayınları Biyoloji Konu Anlatımı – Soru Bankası

Görsellerle zenginleştirilmiş anlatım şekli ile konuyu kavramanıza yardımcı olacaktır. İç kısmı öğrenciyi sıkmayan bir şekilde hazırlandığı için ve konuyu pekiştirmeye yarayan örnek sorular ile beraber konu anlatım için uygun bir kitaptır. Soru bankası da alınabilir. 

Limit Yayınları Biyoloji El Kitabı

Hem TYT hem de YKS 2.oturumlar için kullanabileceğiniz güzel bir konu anlatım el kitabı. Küçük boyutu ve içerdiği bilgiler ile gerçekten alınması gereken kitaplardan diyebilirim. İçerisinde hiç bir soru bulunmadığından dolayı kitabın boyutu ve sayfa sayısı düşük bir şekilde hazırlanmış. Bu yüzden her yerde taşıyabilir ve çalışabilirsiniz. Fakat kitap biraz daha 2.oturum tarafına kaydığı için sadece TYT sınavına girecekseniz yukarıda ki Palme’nin kitabını almanızı tavsiye ederim.

Karekök Yayınları Biyoloji Soru Bankası

Hedefi yüksek, zorlayıcı sorularla karşılaşmak isteyenler için sınavdan önce çözülebilecek en iyi kitaplardan bir tanesidir.

Eğitim Vadisi Biyoloji Modüler Soru Bankası

Sayfa düzeni ve soru sayısının fazlalığı kitabın en önemli özelliklerinden. Kolaydan zora doğru giden soruları ve bir konu hakkında çok fazla test içerdiği için bilgilerinizi unutmamanızı sağlar.

TYT Tarih Kitap Önerileri

Esen Yayınları Tarih Konu Anlatımlı

Temeli olanın da olmayanın da kullanabileceği güzel kaynaklardan bir tanesi.

Tarih için aslında pek de konu anlatım kitabına gerek yok diye düşünüyorum. Bolca test çözümü ve İnternet’de ki konu anlatım videoları sizin için yararlı olacaktır. Ama elimde bulunsun diyorsanız esenin kitabını alabilirsiniz.

Palme Yayınları Tarih Soru Bankası

ÖSYM’nin sevdiği soru tiplerine bolca yer veren, Tarihten hedefi yüksek olanların mutlaka çözmesi gereken bir kaynak.

Bilgi Sarmal Tarih Soru Bankası

Özgün sorular ile konu özetiyle içerisindeki ÖSYM tipi sorular içermesi sebebiyle sınav için ideal bir kitaptır.

TYT Coğrafya Kitap Önerileri

Esen Yayınları Coğrafya Konu Anlatımlı 

Esen yayınları coğrafya için alınabilecek güzel kaynaklardan. Konu anlatım kısmında size çok yararı olacaktır.

Palme Yayınları Coğrafya Konu Özetli

Palme yayınlarının coğrafya konu özetli kitabı da alınabilecek kaynaklardan. Renklendirilmiş bir şekilde hazırlanan bu kitapla beraber çalışırken hiç sıkılmayacağınızı düşünüyorum.

Limit Yayınları Coğrafya Soru Bankası

YGS’de sözel dersler için en özgün ve kaliteli yayınlardan biri olan limit yayınlarının coğrafya soru bankası kitabı size kendinizi geliştirmeniz açısından yardımcı olacaktır.

Bilgi Sarmal Coğrafya Soru Bankası

Şu son 2 yılda popüler olan Bilgi Sarmal yayınları sosyal açısından güzel kitaplar çıkarmayı başarmıştır. 2. bir soru bankası almak isterseniz bu yayını sizlere tavsiye ediyorum.

Evet arkadaşlar TYT kitap önerileri listemiz bu şekilde sonlanıyor. Bu kitaplar halen YGS kitabı olarak piyasada satılıyor fakat TYT için sizlere yardımcı olacaktır. Çünkü konularda değişiklik yapılmadığı için bu kitapları kullanabilirsiniz. Yeni güncel kitaplar çıktıkça buradan paylaşacağız, takipte kalınız.

  • tarihinde yazıldı.
  • 10 yorum yapıldı.
  • 61