TYT Kitap Önerileri

TYT Kitap Önerileri – Hangi Kitapları Çözmeliyiz?

Hepinize merhaba sevgili öğrenciler, biliyorsunuz kısa bir süre önce sistemin değişmesinin ardından YGS ve LYS sınavları kalktı, bunun yerine TYT ve YKS sınavları yürürlüğe girdi. Öğrenciler bu sınavların yürürlüğe girmesinin ardından TYT Nedir? YKS Nedir? Hangi konular çıkacak? gibi sorular için cevap arayışına girmeye başladı.

Öncelikle TYT yani Temel Yeterlilik Testi sınavında konularda bir değişiklik yapılmadı, yani yine aynı konulardan sorumlu olacaksınız. Yani eğer elinizde YGS matematik, geometri ve Türkçe kitapları varsa aynı şekilde düzeninizi bozmadan çalışmaya devam edebilirsiniz. Eğer halen kitap almadıysanız tyt kitap önerileri listemize mutlaka bakmalısınız. Bu liste yeni güzel kitaplar çıktıkça yenilenecektir, bilginize. Ayrıca yeni sınavda çıkacak konuları bilmiyorsanız BURAYA tıklayarak öğrenebilirsiniz. 

TYT Kitap Önerileri ve Tavsiyeler

TYT Matematik Kitap Önerileri

KAF Yayınları Matematik Konu Anlatımlı (Her Seviyeye Uygun)
Belkide en çok mezun arkadaşların hoşuna gidecek bu yayın. Özenle hazırlanmış bu kitabın çözümlü videoları İnternet’te paket halinde bulunmakta, fakat bu paket belli bir ücret karşılığı satılmakta. Kitapta bir konu ile ilgili pek çok soru tipi bulunmakta.

Palme Yayınları Matematik Konu Anlatımlı (Orta Seviye)

Piyasa da en çok beğenilen ve satılan yayınlardan olan Palme yayınları matematik konu anlatım konusunda size yardımcı olacaktır.

Okyanus Yayınları 40 Seansta Kolay Matematik (Kolay Seviye)

Eğer diyorsanız benim matematik konusunda hiç bir temelim yok, bu kitaptan başlayabilirsiniz. Konuları en temelden anlatıp sizin konuyu anlamanızı sağlıyor.

Üç Dört Beş Yayınları Matematik Soru Bankası (Orta Seviye)

ÖSYM tarzına yakın kitaplardan olan 3-4-5 matematik soru bankası sizlere sınav döneminde yardımcı oluyor. En çok beğenilen yanı ise problemler konusunda size her türlü soru tipinden örnek vermesidir.

Birey Yayınları Matematik Soru Bankaları (Her Seviyeye Uygun)

Her seviyeye uygun olarak 3 tane A-B-C kitapları çıkartmış olan birey yayınları da alabileceğiniz kitaplardan. Seviyenize hangi kitap uygunsa onu alabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca tüm soruların video çözümleri bulunmakta.

Karekök Yayınları Matematik Soru Bankası (Zor Seviye)

Hedefi yüksek olan öğrencilerin çözmesi gereken kitaplardandır. Matematikte pratiği az olan birisi için uğraştırıcı bir kitap diyebilirim.

TYT Geometri Kitap Önerileri

Esen Yayınları Geometri Konu Anlatımlı (Orta Seviye)

Bu kitap üzerinde tüm lise geometri müfredatı bulunmakta. Yani bunu aldıktan sonra başka kitap almanıza gerek kalmayacaktır. Size konuyu en iyi şekilde anlatmaktadır. Ayrıca içerdiği soruların cevapları PDF halinde İnternet üzerinde bulunmakta. 

Okyanus Yayınları 40 Seansta Geometri (Kolay Seviye)

Geometri seviyesi düşük olanlar bu kitabı alabilirler. Konu anlatım şekli olsun, örnek soruları olsun size konuyu pekiştirmeniz de yardımcı olacaktır.

Birey Yayınları Geometri Soru Bankaları (Her Seviyeye)

Matematik için önerdiğimiz birey yayınları geometri içinde sizlere yardımcı olacaktır. Seviyenize uygun kitabı alarak çalışmalara başlayabilirsiniz. 

Karekök Yayınları Geometri Soru Bankası (Zor)

Hedefi yüksek olanların almasını tavsiye ettiğim kitaplardandır. Uğraştırıcı sorular çoktur. Pratiği iyi olmayanın gerçekten zorlanacağı kitaptır.

TYT Türkçe Kitap Önerileri

Limit Yayınları Türkçe Konu Anlatımlı

Sözel dersler için başarılı yayınevi olan Limit yayınları, Türkçe dersi içinde sizlere yardımcı oluyor. Konu anlatım için bu kitabı alabilirsiniz. 

Limit Yayınları Türkçe Soru Bankası

Konu anlatımını önerdiğim limit yayınlarının soru bankası da sevilen kitaplardan. Pek çok kişi tarafından tavsiye edilen bu kitaba bir bakmanızı tavsiye ederim.

Paragrafın Şifresi Modüler ve Metot Anlatımlı Soru Bankaları

Türkçenin bel kemiği olan Paragraf için özel kitap almak isteyenler bu iki kaynağı mutlaka almalılar. Metot anlatımlı olan kitap “Paragraf Nasıl Çözülür” başlığı altında size güzel taktikler gösteriyor. Modüler soru bankası ise sadece Paragraf soruları barındırıyor. Biliyorsunuz yeni sistem ile birlikte Türkçe dersinin değeri baya bir arttı, bu kitabı mutlaka almanızı tavsiye ederim. 

Karekök Yayınları Türkçe Soru Bankası

Limit yayınlarının yanında 2. bir soru bankası istiyorsanız karekök kitabını alabilirsiniz. Paragraf kitabı da almayı unutmayın.

Evet arkadaşlar TYT kitap önerileri listemiz bu şekilde sonlanıyor. Bu kitaplar halen YGS kitabı olarak piyasada satılıyor fakat TYT için sizlere yardımcı olacaktır. Çünkü konularda değişiklik yapılmadığı için bu kitapları kullanabilirsiniz. Yeni güncel kitaplar çıktıkça buradan paylaşacağız, takipte kalınız.

v
  • 14 Ekim 2017 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 27
unirehberi

Yazar: unirehberi


Tüm Yazılarına Git

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?