Rehber Yazılar
ders çalışırken motive olma
Ders Çalışırken Motive Olma Yolları

Ders Çalışırken Motive Olma Yolları Nelerdir? Ders çalışma konusu hepimizde sıkıntı olmuştur. Bazen canımız istemez, bazen yorgun oluruz ve kitaba elimiz bile..

Röportaj 1
LYS 2015 Birincisi Ahmet Nihat Emeksiz ile Röportaj

Hepinize merhaba, bugün 2015 LYS birincisi Ahmet Nihat Emeksiz ile çok güzel bir röportaj gerçekleştirdik. Pek çok öğrencinin aklına takılan soruları sormaya..

ders-calisma-programi-nasil-hazirlanilir
Ders Çalışma Programı Nasıl Hazırlanır?

Öğrencilik yaşamının en hassas noktalarından birisi programlı çalışmaktır. Özellikle zamanını verimli bir şekilde kullanmak isteyen öğrenciler için ders..

Mezuna Kalmak
Mezuna Kalmak “Avantajlar ve Dezavantajlar”

On binlerce öğrencinin bir YGS, LYS sınav heyecanını daha geride bıraktığı şu günlerde merakla tercih sonuçları bekleniyor. Çoğu öğrenci hayalini kurduğu..

Pomodoro Tekniği Nedir Ne İşe Yarar?
Pomodoro Tekniği İle Verimli Ders Çalışmanın Yolları

Pomodoro Tekniği Nedir? Ne İşe Yarar? 'Pomodoro' İtalyanca'da 'domates' anlamına gelmektedir. 1980'li yıllarda İtalyan bir öğrenci olan Francesco Cirillo tarafından..

Sınav Döneminde Okunması Gereken Kitaplar
Sınav Döneminde Okunması Gereken Kişisel Gelişim Kitapları

Bilinçaltının Gücü - JOSEPH MURPHY    Düşüncelerimizi değiştirirsek kaderimizi de değiştireceğimizi vurgulayan bu kitap bilinç altımızdaki düşünceleri..

Tercih Listesi Nasıl Hazırlanmalı?
Tercih Listesi Nasıl Hazırlanmalı?

Hayaller ve gerçekler kısmı sona erdiyse işin en önemli kısmı başlıyor. Gitmek istenilen üniversiteler ve programlar araştırılıp uzunca listeler oluşturulduysa..

Üniversite Tercihi Nasıl Yapılır?
Üniversite Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Öğrencilerin geleceğine yön veren üniversite tercihine sayılı günler kaldı. Bir öğrencinin hayatını şekillendiren en önemli kararlardan olan tercih süreci hem..

YGS Tavsiyeleri
YGS’ye Başlayacaklara Tavsiyeler

1) HEDEF BELİRLEYİN Her şeyden önce hayallerinizi, gelecekte nerede olmak istediğinizi belirleyin. Unutmayın hedefler olmazsa nereye varmaya çalıştığınız, ne kadar..

Hukuk İle İlgili Merak Edilenler
Hukukla İlgili Merak Edilen Sorular

Hepinize merhaba arkadaşlar. Bu yazımız da eşit ağırlık öğrencilerinin genellikle hedef olarak belirlediği Hukuk bölümü hakkında merak edilen soruları..

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12