Çalışma Taktikleri
Temeli Olmayanlar YKS Nasıl Çalışmalı
Temeli Olmayanlar YKS’ye Nasıl Çalışmalı?

Üniversiteye giriş sınavı olarak bilinen YGS ve LYS yerine bu yıl itibari ile yapılacak olan YKS için adayların çalışma serüveni başladı. Üniversite hayali kuran..

YKS Nasıl Çalışılır?
YKS Çalışmaya Nasıl Başlanmalı?

YGS ve LYS kaldırılarak yerine getirilen Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2018 yılı ile birlikte uygulanmaya başlanacak. Değişen..

Biyoloji Nasıl Çalışılır?
Biyoloji Dersi Nasıl Çalışılmalı?

Canlıları inceleyen bir bilim dalı olan biyoloji yaşamı kavramaya yönelik bir derstir. Biyoloji dersinde yaşamsal olaylar arasında sebep-sonuç ilişkisi kurularak elde..

Kimya Nasıl Çalışılır?
Kimya Dersi Nasıl Çalışılmalı?

Fen bölümü dersleri arasında yer alan kimya dersi fizik ve biyoloji dersleri ile ortak konular içermektedir. Bu nedenle öğrencilerin kimya dersinde başarılı olabilmeleri..

Fizik Dersine Nasıl Çalışılır?
Fizik Dersine Nasıl Çalışılmalı?

Fen grubu derslerinden olan fizik dersi sayısal yetenekleri kullanmanın yanı sıra, yorum gücü de gerektirmektedir. Basit makineler, vektör, kuvvet, sıcaklık, genleşme,..

Geometri Nasıl Çalışılır?
Geometri Nasıl Çalışılmalı?

Mantık yürütme, zeka gücü ve pratik düşünme yeteneği gerektiren geometri çoğu öğrencinin zorlandığı derslerden biridir. Hatta bölümü sayısal olan matematikçi..

Ders Çalışırken Yapılan Hatalar
Ders Çalışırken Yapılan Hatalar

Başarılı olmak isteyen öğrencilerin ders çalışırken yapılan hatalar konusunda bilgili olması önemlidir. Çoğu öğrenci saatlerce ders çalışmak için zaman harcasa..

Sözel Derslere Nasıl Çalışılır?
Sözel Derslere Nasıl Çalışılmalı?

Sözel dersler kolayca öğrenildiği zannedilen, ancak çabuk unutulan derslerdir. Peki sözel derslere nasıl çalışılmalı? Edebiyat, tarih, coğrafya, felsefe ve..

Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?
Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Matematik çoğu öğrenci için okul yaşamının kabus dersleri arasında yer alır. Aslında eşit ağırlık ve sayısal öğrencileri için büyük önem taşıyan bu ders,..

Pomodoro Tekniği Nedir Ne İşe Yarar?
Pomodoro Tekniği İle Verimli Ders Çalışmanın Yolları

Pomodoro Tekniği Nedir? Ne İşe Yarar? 'Pomodoro' İtalyanca'da 'domates' anlamına gelmektedir. 1980'li yıllarda İtalyan bir öğrenci olan Francesco Cirillo tarafından..

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12