ALES
ALES Deneme Sınavı
ALES Türkçe – Sözel Online Deneme Sınavı Çöz – 1

Üniversite Rehberi ekibi olarak sizler için 1.ALES Türkçe Deneme Sınavı hazırladık. Sınavda 25 Adet Türkçe Testi sorusu bulunmakta. Karşınıza Sözcükte Anlam,..

ALES ders çalışma
ALES Ders Çalışma Siteleri ve Youtube Kanalları

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bu yazımızda pek çok kişinin aklına takılmış olan Hangi kanaldan ders dinlemeliyim? ALES Ders çalışma sitesi var mı? ALES Youtube..

ALES çıkmış sorular
2018 ALES Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF (Son 6 Yıl)

Merhaba sevgili arkadaşlar, bu yazımız içerisinde ALES, yani asıl ismi ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı üzerine 2012 yılından başlayıp 2017..

2018 ALES Başvuru Tarihi Ne Zaman ve Ücretleri Ne Kadar?

ALES başvuru tarihleri ne zaman? sınav ücretleri ne kadar oldu?  gibi merak edilen soruları bu yazımızda yanıtlamaya çalışacağız. Son yayınlanan resmi bilgilere..

2018 ALES Kaç Gün Kaldı – ALES Ne Zaman?

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına Kaç Gün Kaldı? ALES Sınav Tarihleri Neler? ALES Ne Zaman? gibi soruların cevabını bu yazımızda..

2018 ALES Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

ÖSYM tarafından her yıl İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere 2 kere düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı yani kısa hali ile ALES..

Ales Nedir?
ALES Nedir? ALES Hakkında Merak Edilen Tüm Sorular

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı , ÖSYM tarafından yapılan ve akademik kadrolara girmeyi hedefleyenlerin girmeleri zorunlu olan bir sınavdır...