Kaynak Tavsiyeleri

YKS Fizik Kitap Önerileri 2019

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS fizik kitap tavsiyeleri nelerdir? AYT fizik kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS fizik kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

AYT YKS Fizik Konu Anlatım Tavsiyeleri

Palme Yayınları YKS Fizik-B Konu Anlatımlı
Detaylı konu anlatımına sahip olan bu kitapla konularınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yayının kaliteli örnek soruları kendine özgü konu anlatımıyla piyasadaki iyi kitaplardan biri olaması sebebiyle tercih edilebilir.

Okyanus Yayınları YKS Fizik Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı 1-2 Kitap
ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış önemli değişikliklere ve özel ders mantığına uygun olan bu kitapla sınav süresi boyunca çalışabilirsiniz ayrıca her konunun sonunda bulunan mikro konu testleriyle bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

Editör Yayınları YKS 2. Oturum Fizik Öğretmenin Ders Notları
Öğrenciyi sıkmayan renkli, kısa notlarla olan anlatımıyla ve örnek soru çözümleriyle sınav süresince size çok şey katacaktır.

Delta Kültür YKS 2. Oturum Fizik Özet
Tüm YKS konularının özetlerini ve  püf  noktalarını içerir. Tek başına konuyu öğretmek için yeterli değildir ancak yanınızda taşıyıp soru çözerken veya tekrar yaparken yardım alabileceğiniz kaliteli bir kaynaktır.

Sınav Yayınları AYT Fizik Modül Modül Konu Anlatımlı
ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış olduğu değişikliklere uygun olarak hazırlanmış bir kitaptır. İçerisinde yer alan konu anlatımı etkinlikler çözümlü testler ve konu testleri yer alıyor. Oldukça kapsamlı bir kaynak olan bu kitabı sınav süresi boyunca kullanarak kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

AYT YKS Fizik Soru Bankası Tavsiyeleri

Palme Yayınları YKS Fizik Soru Kitabı A-B
ÖSYM’nin uzun işlem soruları yerine yorum sorularına yönelmesiyle ÖSYM tarzına yaklaşan en yakın kitaplardan birisidir.Bu sayede sınava kadar eksiklerinizi tespit edebileceğiniz, her seviye öğrencinin kullanabileceği ideal YKS hazırlık kitabıdır.Orta seviye sorular içerdiğinden kendinizi biraz geliştirdikten sonra çözmeye başlayabileceğiniz kaliteli kitaptır.

Yayın Denizi AYT TEK Serisi Fizik Soru Bankası
Algı ve düşünme becerisini destekleyici yeni nesil soru tarzına uygun kaliteli her zorluk seviyesinden soru barındırdığı için sınav süresince size çok şey katacaktır. Video çözümlü olması sebebiyle çözümlerine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Esen Yayınları 2. Oturum Fizik Soru Bankası
Esen yayınları hemen hemen herkes tarafından kalitesi ile duyulmuş bir yayın evidir.Orta- zor seviyeye hitap eden bu kitapla sınava kaliteli bir şekilde hazırlanabilirsiniz.Ancak çözümleri olmadığından alırken inceleyip ona karar vermenizi öneririm

Limit Yayınları YKS Alan Fizik 2 Soru Bankası
Orta zor seviye olan bu kitapla düşünce ve işlem yönündeki ilerlemeyi kendinizde görebilirsiniz.Eğer temelim zayıf diyorsanız temeli sağlamlaştırdıktan sonra çözebileceğiniz bu kitapla istenilen sonuca ulaşabilirsiniz.

Karekök Yayınları 2. Oturum Fizik Soru Bankası
Hedefim yüksek diyen öğrencilerin kesinlikle çözmesi gereken kitaplardan birisidir. Kitabın farklı soru tipleriyle çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik, düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlar.

Seviye Yayınları YKS Fizik Kazanım Hücreli Soru Bankası
Kendini geliştirmiş  öğrencinin çözebileceği bir kitaptır. İçerisinde ki işlem, yorum ve bilginizi kullanacağınız sorularıyla sınavlara sizi alıştırmaya çalışır. Hedefi yüksek, değişik soru çözmek isteyen öğrenciler için ideal bir YKS hazırlık kitabıdır.

Okyanus Yayınları AYT Özel Ders Konseptli Fizik Soru Bankası
Her ünite özel derse uygun olarak birer seanslık bölüme ayrılmıştır. Böylece konuları siz ayırmadan daha düzenli bir şekilde ilerleme gösterebilirsiniz. Her ünitenin konu anlatımından sonra içeren mikro konu anlatımı testleriyle bilgilerinizi unutmadan testleri çözerek kendinizi sınava kaliteli hazırlayabileceksiniz.

Bilgi Sarmal Yayınları AYT Fizik Soru Bankası
Yeni öğretim programına uygun her seviye soru tipini içerisinde barındıran bir kitaptır. Ayrıca içerisinde günlük yaşam sorularıyla sizi sınava diğer kaynaklardan farklı bir şekilde hazırlayacaktır. Video çözümlü olması sebebiyle yanlış ve boş soruların çözümlerine hızlı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Zafer Yayınları AYT Fizik Soru Bankası
İçinde kaliteli sorular bulunduran, işlem ve düşünmeye dayalı sorularıyla YKS’de ki sorulara alışmanız da yardımcı olabilir. Ayrıca her konudan yeterince soru bulunması sınavdan önce son tekrar olarak çözeceğiniz bu kitap hem hız kazanmanızı hem de daha çok soru tipi görmenizi sağlayacaktır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorumlar

  1. Test Okul TYT ve AYT ders anlatım rehberleri , Kafadengi serisi soru Bankası MEB kazanımlarina uygun .

  2. Apotemi tyt-ayt soru bankası da çok güzel. Zorlayıcı değil fakat faeklı taRzları var. Ösym tipine yakın. Yoruma dayalı soruları var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir