Kaynak Tavsiyeleri

2022 YKS Fizik Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS fizik kitap önerileri nelerdir? AYT fizik soru bankası önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS fizik kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

AYT YKS Fizik Konu Anlatım Tavsiyeleri

Okyanus AYT 40 Seansta Fizik Kitabı

AYT Fizik alanında konu eksiği olan arkadaşlarımızın mutlaka bakması gereken ilk kitap hiç şüphesiz Okyanus Yayınları’nın hazırlamış olduğu Okyanus 40 Seansta AYT Fizik. Önce kısa konu özetleriyle konuyu kavratan bu kitap daha sonra çözümlü soru ve testlerle konuyu iyice kavramamızı sağlıyor. 480 sayfadan oluşan bu kitap video çözümleri de içeriyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.Aktif Yayınları AYT Fizik 0’dan Başlayanlara

AYT Fizikte konu eksiği olan arkadaşlarımız için önerebileceğimiz bir diğer kitap ise Aktif Fizik AYT Fizik Soru Bankası. Zorluk seviyesi olarak kolay seviye olarak nitelendirebileceğimiz bu kitap içerisindeki çözümlü sorularla soru tiplerini kavramanızı kolaylaştırıyor. Video çözümleriyle de desteklenen bu kitap 432 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

AYT YKS Fizik Soru Bankası ÖneriYayın Denizi AYT Fizik TEK Serisi Video Çözümlü Soru Bankası

Fizikte konuları az çok tamamlamış ve farklı tip sorular görmek isteyen arkadaşlarımıza önerebileceğimiz bir diğer kaynak ise Yayın Denizi AYT Fizik Soru Bankası. Yeni nesil sorulara uygun olarak hazırlanmış bu yayın video çözümleri içeriyor. Zorluk seviyesi olarak orta seviye bir kitap olarak değerlendirebileceğimiz bu kitap 240 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

Karaağaç Yayıncılık AYT Fizik Soru Bankası

Özellikle adını fizikte yayan Karaağaç Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap içerisinde yeni nesle uygun farklı tip sorular barındırıyor. İçerisindeki tüm sorular video çözümlü olan bu kitap 360 sayfadan oluşuyor. Zorluk seviyesi olarak orta zor seviye olarak nitelendirebileceğimiz bu kitap fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.AYT Fizik Soru Bankası MF Kazanım Yayınları

Piyasadaki zor fizik sorularının bol bol bulunduğu bir diğer kaynak ise MF Kazanım’ın hazırlamış olduğu AYT Fizik Soru Bankası. Tüm soruları video çözümü içeren bu kitap zorluk seviyesi olarak daha çok zor seviye ve farklı bakış açısına sahip soruları içeriyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

Nihat Bilgin TYT AYT Tümü Çözümlü Fizik Soru Kitabı

Sadece fizik alanında tanınan birkaç yayından biri olan Nihat Bilgin Yayını gayet kaliteli ve zorlayıcı sorularla dikkatimizi çekiyor. Tamamı video çözümlü olan bu kitap 296 sayfadan oluşuyor. Zor seviye olarak dikkatimizi çeken bu kitap fiyatlandırma olarak da üst segmentte yer alıyor.Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 


4 Yorumlar

  1. Test Okul TYT ve AYT ders anlatım rehberleri , Kafadengi serisi soru Bankası MEB kazanımlarina uygun .

  2. Apotemi tyt-ayt soru bankası da çok güzel. Zorlayıcı değil fakat faeklı taRzları var. Ösym tipine yakın. Yoruma dayalı soruları var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu