Kaynak Tavsiyeleri

Matematik Youtube Kanal Önerileri

aydın üniversitesi
aydın üniversitesi

Merhaba, bugün ÜniRehberi olarak Matematik için izleyebileceğiniz Youtube kanal tavsiyesi vereceğiz. Biliyorsunuz matematik, ilkokul olsun ortaokul olsun lise olsun öğrenciler için her zaman kabus bir ders olmuştur. Diğer derslere göre daha fazla emek gerektiren bir ders olduğundan dolayı öğrenciler çok çabuk sıkılabiliyor ve bu yüzden matematik öğrenmekte zorluk yaşayabiliyoruz. Bugün sizlere hem eğlenceli hem de kaliteli ders anlatımlarıyla Youtube üzerinde sevilen bazı kanalları tanıtacağız. Matematik en iyi kanal Matematik en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi kanallara geçelim.

★★Diğer Ders Siteleri ve Youtube Kanal Önerileri için Tıklayınız ★★

Matematik Youtube Kanal Önerileri

Rehber Matematik (Her Seviyeye Uygun)
Hocamız sadece konu anlatım ve soru çözümleri yapmıyor size bir dost, bir rehberlik hocanız, bir arkadaşınızmış gibi yaklaşıyor. Hocamızın enerjisi sizinde enerjinizi yükselteceğinden emin olabilirsiniz.

Şenol Hoca (Basit Seviye)
Youtube üzerinde ki en köklü kanallardan biri olan Şenol Hocayı bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Yazılı zamanların da olsun normal zamanlarda olsun kendinden bolca söz ettirmiş olan Şenol Hoca, basit anlatımı ve sempatik konuşması ile öğrencilerin sevdiği hocalardan. Konuları temelden alması açısından matematiği iyi olmayan arkadaşlar için çok yararlı olabilecek tarzdan fakat ileri seviye bir öğrenci için soru tarzları ve anlatım şekli pekte yeterli kalmıyor. Eğer benim matematik temelim sağlam değil diyorsanız izleyebilirsiniz.

Hocalara Geldik (Her Seviyeye Uygun)
Sohbet şeklinde bir anlatım tarzını benimsemiş olan bu kanalda kendinizi eğlenerek ders öğrenirken bulacaksınız. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz.

Ceyhun Hoca (Özel Öğrenci)
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Ceyhun hoca, öğrencileri düşünerek ozelogrenci internet sitesini kurup ders videolarının pdf’lerini burada yayınlıyor. Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Zaman zaman motivasyon videoları çekerek sizlere her türden yardımcı olmaya çalışıyor. Değerli hocalardan biri olan Ceyhun hoca, sınav süresince size yardımcı olacaktır.

Tavsiye Yazı: Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Arkadaşlar bizim önerdiğimiz öğretmenler ve kanallar bunlar. Eğer sizinde severek izlediğiniz kanallar varsa yorum kısmına mutlaka yazmayı unutmayınız.


10 Yorumlar

 1. Matematik yıldızı kanalı bir tanıdığımın yeni açtı ama çok güzel lgs videoları yayınlıyor tavsiye ederim..

 2. Tonguç Paşa sen çok yaşa Tonguç sen çok yaşa arkadaşlar benimse tahmin Tonguç

 3. Matematik Fatihi
  Çok yeni bir kanal
  Temelden almış
  Bir kere izle, aradığın hocayı buldun…

 4. Youtube üzerinde DUMANAKADEMİ kanalı var. Çok bilinmiyor sanırım ama, hoca çok güzel ösym tarzı sorular çözüyor.

 5. Ben ”Rehber Matematik”ten çalışıyorum. Gerçekten o kanalı keşfetmeseydim matematiğim bu kadar iyi olamazdı. Tavsiye ederim..

 6. ben dgs ye hazırlanıyorum ve yukarıda kanalların hepsini biliyorum. sağolsunlar çok yararlılar.. ama ben size çok istifade ettiğim az bilinen bir kanalı önermek istiyorum ( ki eğer videoları izlerseniz bana çok dua edeceksiniz:) sefa hocam sıfırdan zirveye matematik kanalı.. beni resmen uçurdu.. gerçektende sıfırdan alıp iyi bir seviyeye taşıdı.. umarım size de faydası olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu