Kaynak Tavsiyeleri

Matematik Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bugün Matematik için izleyebileceğiniz Youtube kanal tavsiyesi vereceğiz. Biliyorsunuz matematik, ilkokul olsun ortaokul olsun lise olsun öğrenciler için her zaman kabus bir ders olmuştur. Diğer derslere göre daha fazla emek gerektiren bir ders olduğundan dolayı öğrenciler çok çabuk sıkılabiliyor ve bu yüzden matematik öğrenmekte zorluk yaşayabiliyoruz. Bugün sizlere hem eğlenceli hem de kaliteli ders anlatımlarıyla Youtube üzerinde sevilen bazı kanalları tanıtacağız. Kanalları bilmeyenler için bir video ekledik ve kısa açıklamalar yaptık. Eğer bu kanalları düzgün bir şekilde izler ve notlar tutarsanız sizin açınızdan çok verimli olacaktır.

Matematik Youtube Kanal Önerileri ve İnternet Siteleri

Şenol Hoca (Basit Seviye)

Youtube üzerinde ki en köklü kanallardan biri olan Şenol Hocayı bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Yazılı zamanların da olsun normal zamanlarda olsun kendinden bolca söz ettirmiş olan Şenol Hoca, basit anlatımı ve sempatik konuşması ile öğrencilerin sevdiği hocalardan. Konuları temelden alması açısından matematiği iyi olmayan arkadaşlar için çok yararlı olabilecek tarzdan fakat ileri seviye bir öğrenci için soru tarzları ve anlatım şekli pekte yeterli kalmıyor. Eğer benim matematik temelim sağlam değil diyorsanız başlamak için ne duruyorsun hadi Şenol Hoca’yı aç ve izlemeye başla.

 

Hocalara Geldik (Her Seviyeye Uygun)

Kısa bir süre içerisinde çok büyük yükseliş yakalayan Hocalara Geldik kanalı, size Matematik açısından çok fayda sağlayacaktır. Sohbet şeklinde bir anlatım tarzını benimsemiş olan bu kanalda kendinizi eğlenerek ders öğrenirken bulacaksınız. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz. Ayrıca 101 soruda YGS-LYS serisi de size sınav öncesi çok fayda sağlayacaktır.

Ceyhun Hoca (Özel Öğrenci)

Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Ceyhun hoca, öğrencileri düşünerek ozelogrenci internet sitesini kurup ders videolarının pdf’lerini burada yayınlıyor. Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Zaman zaman motivasyon videoları çekerek sizlere her türden yardımcı olmaya çalışıyor. Değerli hocalardan biri olan Ceyhun hoca, sınav süresince size yardımcı olacaktır.

Tavsiye Yazı:Matematik Dersine Nasıl Çalışılır?

Behzat Rasuli (Ücretli)

1 yıl gibi bir süre içerisinde çok güzel bir yükseliş sağlayan Behzat Rasuli hocamız, Barış Ayhan’a ait olan en ince ayrıntısına kadar  düşünülmüş olan KAF serilerini yani YGS-LYS kitaplarını İnternet üzerinde çözerek size çok güzel bir yarar sağlıyor. Sadece konu anlatım ve soru çözümü değil, YGS-LYS öncesi deneme sınavları da çözmektedir. Fakat kötü bir tarafı bu videoların ücretli olarak satılması. Eğer imkanınız varsa mutlaka almanızı tavsiye ederim.

 

Arkadaşlar bizim önerdiğimiz öğretmenler ve kanallar bunlar. Eğer sizinde severek izlediğiniz kanallar varsa yorum kısmına  mutlaka yazmayı unutmayınız 🙂

Eğer bu kanallar sizin hoşunuza gitmediyse şu alttaki kanallara da göz atmanızı tavsiye ediyoruz; Şifreli Matematik, Öğreten Olsa YGS-LYS, Cevapkurdu, Farklı Ders, Geomatri, ENGİN HOJA, Mete Ekol Hoca

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

  1. Ben ”Rehber Matematik”ten çalışıyorum. Gerçekten o kanalı keşfetmeseydim matematiğim bu kadar iyi olamazdı. Tavsiye ederim..

  2. ben dgs ye hazırlanıyorum ve yukarıda kanalların hepsini biliyorum. sağolsunlar çok yararlılar.. ama ben size çok istifade ettiğim az bilinen bir kanalı önermek istiyorum ( ki eğer videoları izlerseniz bana çok dua edeceksiniz:) sefa hocam sıfırdan zirveye matematik kanalı.. beni resmen uçurdu.. gerçektende sıfırdan alıp iyi bir seviyeye taşıdı.. umarım size de faydası olur…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir