Kaynak Tavsiyeleri

Matematik Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bugün ÜniRehberi olarak Matematik için izleyebileceğiniz Youtube kanal tavsiyesi vereceğiz. Biliyorsunuz matematik, ilkokul olsun ortaokul olsun lise olsun öğrenciler için her zaman kabus bir ders olmuştur. Diğer derslere göre daha fazla emek gerektiren bir ders olduğundan dolayı öğrenciler çok çabuk sıkılabiliyor ve bu yüzden matematik öğrenmekte zorluk yaşayabiliyoruz. Bugün sizlere hem eğlenceli hem de kaliteli ders anlatımlarıyla Youtube üzerinde sevilen bazı kanalları tanıtacağız. Matematik en iyi kanalları Matematik en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi kanallara geçelim.

En İyi Matematik Youtube Kanalları

Rehber Matematik

Hocamız sadece konu anlatım ve soru çözümleri yapmıyor size bir dost, bir rehberlik hocanız, bir arkadaşınızmış gibi yaklaşıyor. Hocamızın enerjisi sizin de enerjinizi yükselteceğinden emin olabilirsiniz.

Şenol Hoca (Basit Seviye)

Youtube üzerinde ki en köklü kanallardan biri olan Şenol Hocayı bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Yazılı zamanların da olsun normal zamanlarda olsun kendinden bolca söz ettirmiş olan Şenol Hoca, basit anlatımı ve sempatik konuşması ile öğrencilerin sevdiği hocalardan. Konuları temelden alması açısından matematiği iyi olmayan arkadaşlar için çok yararlı olabilecek tarzdan fakat ileri seviye bir öğrenci için soru tarzları ve anlatım şekli pekte yeterli kalmıyor. Eğer benim matematik temelim sağlam değil diyorsanız izleyebilirsiniz.

Bıyıklı Matematik

Sohbet şeklinde bir anlatım tarzını benimsemiş olan bu kanalda kendinizi eğlenerek ders öğrenirken bulacaksınız. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda konu anlatım videoları, kamplar, soru çözümleri, çözülmüş deneme sınavları bulabilirsiniz.

Matematiğin Güler Yüzü

Samimi şekilde konu anlatan güzel bir hocamızdır. Eğlenceli konu anlatımlarına sahiptir. Anlattığı videoların hepsine özel PDF dosyaları bulunmaktadır.

Eyüp B. Matematik

Güzel bir anlatıma sahip olan Eyüp hocamız matematik dersi için konu anlatımı yapmaktadır. Konu anlatımlarını genel olarak sorular üzerinden yapmaktadır. Zor sorulara da değinen ve pek çok öğrenci tarafından sevilerek izlenen kanaldır. Videolarının PDF’leri de bulunmaktadır. Ayrıca 3D yayınlarına özel çözümler yapmaktadır.

Mert Hoca

Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Mert hoca, öğrencileri düşünerek özel sınav kampları yapmaktadır. Konu anlatımı dışında canlı yayınlar, testler, sınavda çıkabilecek tahmini sorular gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor.

Arkadaşlar bizim önerdiğimiz öğretmenler ve kanallar bunlar. Eğer sizin de severek izlediğiniz kanallar varsa yorum kısmına mutlaka yazmayı unutmayınız.

İlgili Makaleler

15 Yorumlar

 1. En çok izlenen ve takip edilenler genelde seviyesi düşük olanlara hitap ediyor acı gerçeğe göre hazırlanmışlar ama 15 neti geçiremez sempatikçiler ama tebrik ederim çok iyi analiz etmişler çoğunluğu

 2. MaTek kanalı gereksiz ve çok vidyoyla anlatmayan açıklayıcı bir kanal. çok sevdim ve içten tavsiye ettiğim bir kanal. Orada türevi dinledim çok güzel anlatıyor diğer konuları dinlemedim ama eminimki diğer konuları da güzel anlatıyordur

 3. Matematik yıldızı kanalı bir tanıdığımın yeni açtı ama çok güzel lgs videoları yayınlıyor tavsiye ederim..

 4. Tonguç Paşa sen çok yaşa Tonguç sen çok yaşa arkadaşlar benimse tahmin Tonguç

 5. Kazım ceylan youtube kanalı da çok iyi. Tavsiye ederim. Dolu dolu ücretsiz ve anlatım olarak şahane.

 6. Matematik Fatihi
  Çok yeni bir kanal
  Temelden almış
  Bir kere izle, aradığın hocayı buldun…

 7. Youtube üzerinde DUMANAKADEMİ kanalı var. Çok bilinmiyor sanırım ama, hoca çok güzel ösym tarzı sorular çözüyor.

 8. Savaş DAVAZ adlı hocamızın trakademi diye bir kanalı var muhakkak bakmanızı tavsiye ederim

 9. Ben ”Rehber Matematik”ten çalışıyorum. Gerçekten o kanalı keşfetmeseydim matematiğim bu kadar iyi olamazdı. Tavsiye ederim..

 10. ben dgs ye hazırlanıyorum ve yukarıda kanalların hepsini biliyorum. sağolsunlar çok yararlılar.. ama ben size çok istifade ettiğim az bilinen bir kanalı önermek istiyorum ( ki eğer videoları izlerseniz bana çok dua edeceksiniz:) sefa hocam sıfırdan zirveye matematik kanalı.. beni resmen uçurdu.. gerçektende sıfırdan alıp iyi bir seviyeye taşıdı.. umarım size de faydası olur…

 11. Ben 7 ye gidiyorum Bir garip matematikci ve Ortaokul Matematik (imt hoca)’ten çalışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu