Kaynak Tavsiyeleri

Matematik Youtube Kanal Önerileri


Merhaba, bugün ÜniRehberi olarak Matematik için izleyebileceğiniz Youtube kanal tavsiyesi vereceğiz. Biliyorsunuz matematik, ilkokul olsun ortaokul olsun lise olsun öğrenciler için her zaman kabus bir ders olmuştur. Diğer derslere göre daha fazla emek gerektiren bir ders olduğundan dolayı öğrenciler çok çabuk sıkılabiliyor ve bu yüzden matematik öğrenmekte zorluk yaşayabiliyoruz. Bugün sizlere hem eğlenceli hem de kaliteli ders anlatımlarıyla Youtube üzerinde sevilen bazı kanalları tanıtacağız. Matematik en iyi kanalları Matematik en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi kanallara geçelim.

Matematik En İyi Youtube Kanalları

Rehber Matematik (Her Seviyeye Uygun)

Hocamız sadece konu anlatım ve soru çözümleri yapmıyor size bir dost, bir rehberlik hocanız, bir arkadaşınızmış gibi yaklaşıyor. Hocamızın enerjisi sizin de enerjinizi yükselteceğinden emin olabilirsiniz.

Şenol Hoca (Basit Seviye)

Youtube üzerinde ki en köklü kanallardan biri olan Şenol Hocayı bilmeyen yoktur diye düşünüyorum. Yazılı zamanların da olsun normal zamanlarda olsun kendinden bolca söz ettirmiş olan Şenol Hoca, basit anlatımı ve sempatik konuşması ile öğrencilerin sevdiği hocalardan. Konuları temelden alması açısından matematiği iyi olmayan arkadaşlar için çok yararlı olabilecek tarzdan fakat ileri seviye bir öğrenci için soru tarzları ve anlatım şekli pekte yeterli kalmıyor. Eğer benim matematik temelim sağlam değil diyorsanız izleyebilirsiniz.

Hocalara Geldik (Her Seviyeye Uygun)

Sohbet şeklinde bir anlatım tarzını benimsemiş olan bu kanalda kendinizi eğlenerek ders öğrenirken bulacaksınız. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz.Benim Hocam (İlyas Güneş)

Güzel bir ekibe sahip olan Benim Hocam kanalı İlyas hocamız ile birlikte matematik dersi için konu anlatımı yapmaktadır. Konu anlatımlarını genel olarak sorular üzerinden yapmaktadır. Zor sorulara da değinen ve pek çok öğrenci tarafından sevilerek izlenen kanaldır.

Mert Hoca (Her Seviyeye Uygun)

Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Mert hoca, öğrencileri düşünerek özel sınav kampları yapmaktadır. Konu anlatımı dışında canlı yayınlar, testler, sınavda çıkabilecek tahmini sorular gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor.

Arkadaşlar bizim önerdiğimiz öğretmenler ve kanallar bunlar. Eğer sizin de severek izlediğiniz kanallar varsa yorum kısmına mutlaka yazmayı unutmayınız.11 Yorumlar

  1. Matematik yıldızı kanalı bir tanıdığımın yeni açtı ama çok güzel lgs videoları yayınlıyor tavsiye ederim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu