TYT

2022 TYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımı


YKS sınavının 1.oturumu olan Temel Yeterlilik Testi için konuları paylaşıyoruz. Sınava çalışmaya başlamadan önce hangi konulardan sorumlu olduğumuzu öğrenmekte fayda var. Bu yazımızda öncelikle TYT Din Kültürü Konuları listesini sizinle paylaşıyoruz. Daha sonra ise TYT Din Kültürü Soru Dağılımı bölümünden hangi konudan hangi sene kaç soru sorulmuş görebilirsiniz. Din Kültürü dersi 20 soruluk TYT Sosyal Bilimler testinin içinde sorulmaktadır. 5 Din Kültürü sorusu karşımıza çıkıyor. 

Alttaki tablodan güncel ÖSYM, YÖK ve MEB tarafından yayınlanan bilgilere göre hazırlanmış 2022 TYT Din Kültürü Konuları ve Soru Dağılımını öğrenebilirsiniz.

TYT Din Kültürü Konuları

KONULAR
Bilgi ve İnanç
İslam ve İbadet
Ahlak ve Değerler
Allah İnsan İlişkisi
Hz. Muhammed (S.A.V.)
Vahiy ve Akıl
İslam Düşüncesinde Yorumlar, Mezhepler
Din, Kültür ve Medeniyet
İslam ve Bilim, Estetik, Barış
Yaşayan Dinler

Güncel TYT din kültürü konuları üstte ki şekildedir. Alttaki tablodan hangi yıl hangi konudan ne kadar soru çıkmış görebilirsiniz. Ayrıca bu tabloya göre de çalışmalarınızı şekillendirebilir ve TYT sınavında daha iyi bir başarı elde edebilirsiniz.

TYT Din Kültürü Soru Dağılımı

SORU DAĞILIMI 2021 2020 2019 2018 2017 2016
Bilgi ve İnanç 1 1 2 1 2
İbadetler 1 1 1 1 1
Ahlak ve Değerler 1 1 1 1 1
Hz. Muhammed (S.A.V) 1 1 1 1 1
Vahiy ve Akıl 1 2 1 1
İslam Düşüncesinde Yorumlar, Mezhepler 1
Din, Kültür ve Medeniyet 1 1
SORU SAYISI 5 5 5 5 5 5

Soru dağılımları da bu şekildedir. Her sene soru çıkan konulara çalışırken mutlaka daha fazla önem vermenizi tavsiye ederim. PDF dosyasına geçmeden önce altta bulunan butona tıklayarak tüm YKS konularına ulaşabilirsiniz.TYT Din Kültürü Konu Takip Çizelgesi PDF 

İnternet üzerinden konuları araştırmakla uğraşmak istemiyorsanız ÜnRehberi ekibi tarafından hazırlanan konu takip çizelgesini PDF olarak indirebilirsiniz. PDF üzerinden konulara yönelik bitirdiğiniz kitapları da takip edebilirsiniz. TYT Din Kültürü Konu Takip Çizelgesi Tıkla PDF İndir

TYT Din Kültürü Konuları ve soru dağılımı hakkında aklınıza takılan sorular varsa yorum kısmından ÜniRehberi ekibine sorabilirsiniz. Sitemizde pek çok yararlı makale bulunmaktadır. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız sitemizde takılmanızı tavsiye ederiz.

17 Yorumlar

 1. merhaba şuan 10. sınıftayım ve sanırım 2024 de sınava gireceğim ama şimdiden çalışmaya başlamak istiyorum lakin heryerde 2022 konuları var bunlara çalışmam ne derece mantıklıdır? benim sınav tarihime kadar konularda cok büyük bir fark olur mu lütfen cevaplayın

  1. 2024 ÖSYM sınavında öğrenmediğin bir konu çıkmayacaktır. Bu yüzden 9 ve 10. sınıfta öğrendiğin konulara çalışabilirsin.

   1. Merhabalar 2022 tarihli güncel tablo bilgileri göremedım 2021 den geriye dönük mevcuttur hepsınde

 2. 2022 konularinda din kultur ve medeniyet konusu olarak yaziyor ama konu anlatim kitabinda islam ve bilim anadoluda islam islam dusuncesinde tasavvufi yorumlar guncel dini meseleler hint ve cin dinleri olarak var. baslik degisikligi mi oldu yoksa din kultur ve medeniyet sayddigim beş konuyu mu iceriyor ?

  1. Merhaba, saydığınız konular 12. sınıf konularıdır. TYT sınavında değil AYT sınavında çıkmaktadır. Bu yüzden bu listede yer almamaktadır.

  1. AYT konuları için 12. sınıf müfredatını öğrenmemiz gerekiyor. Fakat büyük bir değişiklik olmayacaktır.

  1. En yakın sürede gerekli güncellemeler yapılacaktır. Fakat çok fazla değişiklik olmayacaktır.

 3. Merhaba kuantum din konu anlatım aldım tyt için ama konularında kafam karıştı
  Üniteler şöyle
  1. İnanç
  2. İbadet
  3. Hz Muhammed
  4. Ahlak gençlik değerler
  5. İslam Dünyası ve bilim
  6. İslam in farklı yorumları ve güncel dini meseleler
  7. Dinler ve ozellikler
  Lütfen söyleyin hangi konular TYT için aklım karisti lütfen hızlı cevap verin

 4. Merhabalar,
  2018- 2019 yılına ait müfredat değişikliğinden Dkab hangi konularda etkilendi bilgi verir misiniz? Ona göre çalışmaları şekillendirmek istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu