YKS
YKS Deneme Önerileri
YKS Deneme Önerileri – Hangi Denemeleri Çözmeliyiz?

Hepinize merhaba sevgili üniversite adayları. Bu yazımız üzerinde akıllara takılan “Hangi YKS denemelerini alıp çözmeliyim?” gibi aklınıza takılan soruları..

YKS ve TYT Deneme Sınavları
YKS ve TYT Online Deneme Sınavları

Hepinize merhaba sevgili arkadaşlar, Üniversite Rehberi ekibi olarak sizler için YKS ve TYT sınavlarına özel online olarak çözebileceğiniz deneme..

2 Yıllık Hemşirelik Bölümü Var Mıdır? Hemşirelik TYT ile Alacak mı?

2017-2018 yılı itibari ile ÖSYM üniversiteye geçiş sınavlarında değişikliğe gitti. Bunun üzerine YGS, LYS sınavları kalktı ve TYT, AYT yani genel ismi ile YKS..

BESYO Puan Türü
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği (BESYO) Puan Türü Nedir?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 17 Aralık 2017 tarihi itibari ile bölümlerin hangi puan türünden alacağını açıkladı. YÖK açıklamalarına göre eskiden YGS-TYT ile..

TYT YKS Örnek Sorular
TYT YKS Soruları Nasıl Olacak? TYT YKS Örnek Sorular

ÖSYM, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) örnek deneme kitapçığını resmi İnternet sitesi üzerinden PDF olarak..

TYT YKS çıkmış sorular
TYT YKS Çıkmış Soruları ve Cevapları

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuz YGS ve LYS sınavları yerine  artık TYT ve YKS sınavları geldi. Bunun üzerine öğrencilerin aklına "yeni sınavın soru tarzları nasıl..

YKS TYT Çıkacak Dersler
YKS-TYT Puan Türlerine Göre Çıkacak Dersler

Her dakika değişen sınav sistemi öğrencilerin aklını karıştırmaya devam ediyor. YÖK tarafından en son yapılan açıklamalara göre TYT sınavına fen bilimleri ve..

YKS Puan Türleri ve Bölümleri
2018 TYT-YKS Puan Türleri ve Bölümleri Nelerdir?

Hepinize merhaba değerli öğrenciler, biliyorsunuz kısa bir süre önce YGS-LYS sınavları kalktı ve bunların yerine TYT-YKS sınavları yürürlüğe girdi. Yeni gelen..

Dil Bölümleri ve Meslekleri
YKS Yabancı Dil Bölümleri, Dil Meslekleri

Hepinize merhaba sevgili öğrenciler. Bu yazımızda Dil bölümleri nelerdir, Yabancı Dil meslekleri nelerdir? gibi soruların cevabını bulacaksınız. Yabancı Dil..

Temeli Olmayanlar YKS Nasıl Çalışmalı
Temeli Olmayanlar YKS’ye Nasıl Çalışmalı?

Üniversiteye giriş sınavı olarak bilinen YGS ve LYS yerine bu yıl itibari ile yapılacak olan YKS için adayların çalışma serüveni başladı. Üniversite hayali kuran..

Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234