YKS
4 Yıllık TYT Bölümü Var Mı?
4 Yıllık TYT Bölümü Var Mı? Yüksekokullar TYT ile mi Alacak?

YKS (TYT-AYT) sınav sisteminin gelmesinden sonra üniversiteye girişte bazı değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerden biri de bölümlerin puan türlerinde oldu. Eskiden..

YKS TYT Çıkacak Dersler
YKS’de Hangi Dersler Var? Kaç Soru Çıkacak?

Her dakika değişen sınav sistemi öğrencilerin aklını karıştırmaya devam ediyor. YÖK tarafından en son yapılan açıklamalara göre TYT sınavına fen bilimleri ve..

YKS Geri Sayım
2018 YKS (TYT-AYT) Ne Zaman – Geri Sayım

Yükseköğretim Kurumları Sınavına Kaç Gün Kaldı? YKS (TYT-AYT) Tarihleri Neler? YKS Ne Zaman? YKS (TYT-AYT) Kaç Gün Var? gibi soruların cevabını bu yazımızda..

Özel Yetenek Sınavıyla Öğrenci Alan Bölümler 2018

Bu yazımızda Hangi bölümler özel yetenek sınavı ile alım yapıyor? Özel yetenek sınavı için hangi sınava girmeliyiz? Özel yetenek sınavlarına girebilmek için kaç..

gerekenbasarisiralari
Hukuk Mimarlık Mühendislik Tıp Öğretmenlik için En Düşük Başarı Sırası Nedir?

YGS - LYS sınavlarının kalkmasının ve yerine YKS sınavlarının getirilmesinin ardından öğrenciler "Hukuk, Mimarlık, Mühendislik, Tıp ve Öğretmenlik için getirilen..

YKS Kaç Saat Sürecek?
2018 YKS (TYT-AYT-YDT) Sınavları Kaç Saat Sürecek?

YGS-LYS sınavlarının yerine gelen YKS sınav sistemi kısa bir süre önce açıklanmıştı. Fakat bu sınavlar hakkında tam olarak bilgiler verilmemişti. Bunun üzerine..

YKS Katsayıları ve Soru Sayıları
YKS (TYT-AYT) Katsayıları ve Soru Sayıları Nelerdir?

Bu yazımızda sizler için ÖSYM tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavı üzerine yayımlanan kılavuz içerisinde bulunan YKS (TYT-AYT) Katsayıları ve Soru Sayıları..

Açıköğretim Bölümleri
AÖF Açıköğretim Bölümleri ve Meslekleri Nelerdir?

Hepiniz merhaba, bu yazımızda pek çok öğrencinin aklına takılan "Açıköğretim bölümleri nelerdir?, 4 yıllık aöf bölümleri, 2 yıllık açıköğretim bölümleri,..

Açıköğretim Bölümleri Taban Puanları
AÖF Açıköğretim Bölümlerinin Taban Puanları 2018

Hepiniz merhaba, bu yazımızda pek çok öğrencinin aklına takılan "Açıköğretim bölümleri taban puanları nelerdir?, 4 yıllık aöf bölümleri taban puanları, 2..

PMYO TYT ile mi Alacak?
PMYO Polis Alımları TYT ile mi Yapılacak?

Akıllara takılan "PMYO için TYT Yeterli mi?" "Polis Alımları 1.oturum ile mi Yapılacak?" "PMYO için 2.oturuma girmeye gerek var mı?" gibi sorulara YÖK Başkanı Yekta..

Toplam 5 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345