ALES Puan Hesaplama

Doğru Yanlış Net
Sayısal(50)
Sözel(50)
Hesaplama Sonuçları
Sayısal Sözel Eşit Ağırlık
Puan

ALES Puan Hesaplama sistemimiz ile birlikte güncel verilerle ALES puanınızı hesaplayabilirsiniz. Hesaplama sistemimiz ÖSYM’nin yaptığı ALES değişikliklerine uygun olarak tasarlanmıştır. Yeni sınav sisteminde 50 Sözel ve 50 Sayısal olmak üzere toplam 100 soru sorulmaktadır. Bu 100 soru için ise 120 dakika gibi bir süre verilmektedir. 1 ilkbahar dönemi ve 2 sonbahar dönemi olmak üzere yılda 3 kere sınav yapılmaktadır. Sınavlardan aldığınız puanları 5 yıl süreyle kullanma imkanınız vardır.

ALES Puan Hesaplama, sayısal, sözel ve eşit ağırlık olmak üzere 3 puan türünün katsayılarına göre ayarlanmıştır. Sınavdan alabileceğiniz en yüksek puan 100 olarak belirlenmiştir. Doğru ve yanlışlarınızı girdikten sonra hem net sayılarınızı hem puan türlerine göre kaç puan aldığınızı öğrenebilirsiniz.

Sitemizde ALES üzerine “çıkmış sorular, Sınavda hangi konular çıkıyor? ALES ne zaman?” gibi pek çok içerik bulunmakta, bu içeriklerimizi de mutlaka okumalısınız. Size çok katkı sağlayacağından emin olabilirsiniz

4 Yorumlar

  1. Arkadaşlar Türkçe 27.25 Net ,, Mat 2.5 Net Eşit ağırlıktan kaç puan gelir tahmin alabilir miyim teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir