TYT

2022 TYT Kaç Gün Kaldı? TYT Sayaç

TYT Kaç Gün Kaldı? TYT Sayaç gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. TYT Geri Sayım Sayacı ile sınava kaç gün kalmış saniyesine kadar öğrenebilirsiniz.

2022 yılı ÖSYM sınav takvimi henüz açıklanmadı. Tahminlere göre TYT Sınavı – 25 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. Ayrıca sınav 10.15’de başlayacak. Sınava gireceklerin en geç 10.00’da salonlara girmesi gerekiyor. Adaylar sınav başlama saati 10.00’dan sonra gelirse sınava alınmayacak. Aşağıdan TYT sayaç ile sınava kaç gün kaldı öğrenebilirsiniz.


2022 TYT Sayaç

  • Gün
  • Saat
  • Dakika
  • Saniye

Başvurular Ne Zaman Başlıyor?
YKS sınavına başvurular 4 Şubat 2022 tarihinde başlayıp 2 Mart 2022 tarihine kadar sürecektir. Bu tarihler arası başvurularını yapamayanlar veya paralarını yatıramayan öğrenciler için geç başvuru tarihi ise 17-18 Mart 2022 olarak tahmin ediliyor.

★★ YKS Puan ve Sıralamanızı Hesaplamak için Tıklayınız ★★TYT 15 Dakika Kuralı Kalktı mı?
Bu soru pek çok öğrenci tarafından tarafımıza soruluyor. Biliyorsunuz, geçen sene öğrenciler 09.45’den sonra sınavlara alınmıyorlardı. Fakat bu sene öğrenciler 10.00’dan sonra sınava alınmayacak. Böyle bakıldığında kural kalkmış gibi duruyor fakat sınav saati 15 dakika ileriye alındı. Sınav 10.15’de başlayacak. Demek oluyor ki kural halen devam ediyor fakat düzenlemeler yapıldı.

TYT Bir Soruya Kaç Dakika Düşüyor?
TYT sınavına baktığımızda toplam 120 soru bulunmakta. Bu sorular için ise 135 dakika verilmekte. Soru ve süreye baktığımızda Soru Başına Ortalama Süre 1,125 dakika olmaktadır.

Ara sıra gelip bu sayfayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Zaman önemli, geçen zamanı güzelce değerlendirmeliyiz. Yorum kısmından bizlere sınava kaç gün kaldı ve şu an hangi durumdasınız yazabilirsiniz.17 Yorumlar

  1. Hedef 200 -250 bin tyt de sadece matematik ve ayt çalışmam lazım sizce başlasak şimdiden yetişir mi? TMciyim.

  2. Mereba bu sene sayısaldan girmeyi düşünüyorumda sosyal ve fen çözücem puan hesaplanırken o sosyal ve fenden 3.4 puan gelirmi cevapladiginiz icin simdeden tesekkur ederim

  3. Merhaba, açıktan liseyi bitirdim bu yıl. Üni okumak istiyorum. Yaşım 28. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. Nereye kayıt yapmam lazım. Nereye başvurmam lazım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu