TYT

2020 TYT Ne Zaman? TYT Geri Sayım

TYT Ne Zaman? TYT Kaç Gün Kaldı? gibi soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. TYT Geri Sayım Sayacı ile sınava kaç gün kalmış saniyesine kadar öğrenebilirsiniz.

NOT: Şimdilik açıklama yapılmadı fakat sınavın bu tarihte yapılması tahmin ediliyor.

Tahmine göre  TYT Sınavı – 13 Haziran 2020 tarihinde yapılacak. Ayrıca sınav 10.15’de başlayacak. Sınava gireceklerin en geç 10.00’da salonlara girmesi gerekiyor. Adaylar sınav başlama saati 10.00’dan sonra gelirse sınava alınmayacak. Aşağıdan TYT kalan süreyi sayaç sayesinde öğrenebilirsiniz.

2020 TYT Geri Sayım

TYT Başvuruları Ne Zaman?
13 Haziran 2020 tarihinde yapılması planlanan Temel Yeterlilik Testi için başvurular 12 Şubat 2020 tarihinde başlayıp 6 Mart 2020 tarihinde son bulacaktır. Bu tarihler arası başvurularını yapamayanlar veya paralarını yatıramayan öğrenciler için geç başvuru tarihi ise 19 Mart 2020 olarak belirlendi.

TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?
Sınav sonuçlarının açıklanması ise 18 Temmuz 2020 tarihinde olması bekleniyor.

TYT 15 Dakika Kuralı Kalktı mı?
Bu soru pek çok öğrenci tarafından tarafımıza soruluyor. Biliyorsunuz, geçen sene öğrenciler 09.45’den sonra sınavlara alınmıyorlardı. Fakat bu sene öğrenciler 10.00’dan sonra sınava alınmayacak. Böyle bakıldığında kural kalkmış gibi duruyor fakat sınav saati 15 dakika ileriye alındı. Sınav 10.15’de başlayacak. Demek oluyor ki kural halen devam ediyor fakat düzenlemeler yapıldı.

TYT Bir Soruya Kaç Dakika Düşüyor?
TYT sınavına baktığımızda toplam 120 soru bulunmakta. Bu sorular için ise 135 dakika verilmekte. Soru ve süreye baktığımızda Soru Başına Ortalama Süre 1,125 dakika olmaktadır.

Ara sıra gelip bu sayfayı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Zaman önemli, geçen zamanı güzelce değerlendirmeliyiz. Yorum kısmından bizlere sınava kaç gün kaldı ve şu an hangi durumdasınız yazabilirsiniz.

Bilgilendirme - 10

10

Genel Puan

2020 TYT Ne Zaman? TYT Geri Sayım Değerlendirmesi

Yazı Değerlendirmesi: 3.31 ( 23 Kullanıcı Oyu)
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
Etiketler

İlgili Makaleler

5 Yorumlar

  1. Merhaba, açıktan liseyi bitirdim bu yıl. Üni okumak istiyorum. Yaşım 28. Nerden başlayacağımı bilmiyorum. Nereye kayıt yapmam lazım. Nereye başvurmam lazım. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir