okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 YGS Matematik Kitap Önerileri

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere YGS’nin bel kemiği olan Matematik için kullanabileceğiniz Konu Anlatım ve Soru Bankası kitaplarını derledik. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında sınava girmiş ve bu kitapları çözmüş olan başarılı öğrenciler tarafından oluşturulmuştur.

 

Siz de listede olmayıp da kullandığınız ve hoşunuza giden kaynakları yorum kısmına yazarak sınava girecek arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz 🙂 

 

YGS Matematik Konu Anlatım Tavsiyeleri

KAF YGS Konu Anlatımı

KAF Yayınları YGS Matematik Konu Anlatımlı

Belkide en çok mezun arkadaşların hoşuna gidecek bu yayın. Barış AYHAN hocamız tarafından detaylı bir şekilde hazırlanmış olan bu kitapların tüm çözümleri Behzat Rasuli hocamız tarafından internet sitesinde yayınlanıyor (maalesef bu paketler ücretli olarak satılıyor) Kitapta bir konu ile ilgili pek çok soru tipi bulunmakta ve bu gerçekten büyük bir avantaj. Kitabın tek bir kötü tarafı var fiyatı. Biraz pahalı fakat almaya değeceğini düşünüyorum

 

Palme Yayınları YGS Matematik Konu Anlatımlı

Uzun süredir soru bankası olsun konu anlatımı olsun özgün ve kaliteli içeriğe sahip olan Palme yayınlarının konu anlatımını alabilirsiniz. Orta seviye bir kitaptır.

Okyanus Matematik Konu Anlatımı

Okyanus Yayınları 40 Seansta YGS Kolay Matematik 

Sıfırdan başlamak isteyenler için itinayla hazırlanmış ideal bir kitaptır. Diyorsanız ben matematikten hiçbir şey anlamıyorum, bu kitabı size önerebilirim.

 

YGS Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri

3-4-5 Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

ÖSYM tarzında hazırlanmış bir kitaptır.  Değişik tarzda sorular içerir. Bu sayede düşünce ve işlem yönünden kendinizdeki değişimi bu kitapla fark edebilirsiniz.

 

Birey YGS Matematik Soru Bankası

Birey Yayınları YGS Matematik Soru Bankaları (A-B-C Serisi)

Her seviyeye uygun bir şekilde hazırlanmış olan Birey kitaplarını da sizlere tavsiye ediyoruz. Hedefinize ve seviyenize göre 3 kitaptan bir tanesini alabilirsiniz. Ayrıca tüm soruların çözümü Bireyin Android uygulamasında bulunmaktadır. Mezunlar için bu kitabı tavsiye ederim. Fakat bana göre problemler kısmında sınıfta kalmış diyebilirim.

 

 

Apotemi Problemler Kitabı

Apotemi Yayınları YGS Problemler Kitabı

Son zamanlarda en çok tercih edilen bir yayın olan Apotemi bütün derslerde tercih edilebilir. Ancak soru bankası çok olmayan bu yayının fasiküllerini tercih edebilirsiniz. Problemler YGS’nin en önemli konularından olduğu için bu kitabı çözmenizi tavsiye ederim.

Karekök YGS Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

Hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Fakat problemler konusunda biraz geride kalmış. Bunun yanında yukarı da önerdiğim “Apotemi Problemler” kitabını alabilirsiniz. Fakat diğer konularda hiçbir sıkıntı olmadığını düşünüyorum.  Matematikte pratiği az olan birisi için uğraştırıcı bir ktiap diyebilirim. Soruların seviyesi diğer yayınlara göre biraz daha zordur.

 

TAVSİYE YAZI: 2018 YGS Kitap Önerileri

 

Bu liste tamamen kitapları çözmüş olan öğrenciler tarafından oluşturulmuştur. Bizim tavsiye ettiğimiz kitaplar bunlar. Bu listeden beğenmediğiniz veya bu liste dışında beğendiğiniz kitap varsa yorumlara yazabilirsiniz 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

51 Yorumlar

 1. Hocam ben tm ögrencisiyim karekök sfır cözüyorum 10 netten dazlası olmuyo kendimi geliştirebilecegim netlerimi arrttıra bicegim bi kaynak önerirmisiniz acil cevaplarsanız sevinirim

 2. Hocam merhaba benim elimde şu an aparatif matematik yayın denizi var gayet çözebiliyorum fakat artık orta seviyede ve ÖSYM tarzında sorular çözmek istiyorum ne önerirsiniz bir de analitik ygs matematik kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz

 3. Deli Kitap – Temel Matematik Soru Bankası (Orijinal Deli Serisi) bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum, gerçekten emek harcanmış ve eşi benzeri olmayan sorular var sizde incelerseniz çok sevinirim.

 4. Hocam merhabalar. Ben bu sene kpss sınavına gireceğim. Matematik seviyem orta, beni biraz seviye atlatacak matematik soru bankası arıyorum. Kpss kitapları yetersiz geldiğinden üniversite hazırlık kitaplarına bakıyorum. Bana önerebileceğiniz kitap var mıdır?

 5. hocam genel olarak tüm dersler için alabileceğim bir kaynak önerirmisiniz. soruları kolaydan zora giden ve ösym ye uyumlu olarak düzenlenmiş bir kaynak fazlada zor olmayan çünkü yapılamayınca pes ediliyor. aklımda bir kaç yayın var ama tam olarak karar veremedim. fdd-palme-okyanus-üçdörtbeş şimdiden teşekkürler

 6. Hocam limit konu anlatımlı matematik YGS önerir mısınız? İmamhatip sayısal öğrencisiyim. Şuan denemede on net yapabiliyorum. Acil cevap bekliyorum hocam ona göre bugün kitabi alcam. Şimdiden teşekkür ederim

 7. Hocam eksen temel matematik soru bankasının derecesi hakkında bilginiz var mı birde öneriyormusunuz

 8. Hocam merhaba fdd kolay matematik ygsnin düzeyi nedir acaba bilginiz var mı arkadşta ta demiş mesela eis ile fdd kolay matematik arasında zorluk farkı var mı

 9. Hocam iki yayın arasında kaldım eis soru bankası ya da sonuç fasikülleri sizce hangisini önerirsiniz

 10. Hocam şuan matematik 40 seans çözüyorum fakat bana yeterli gelmiyor hızlı gelişmek istiyorum daha fazla soru çözmeye ihtiyacım var bunun içinde yanında bir soru bankası almak istiyorum sizce hangi kitabı önerirsiniz

  1. 40 seans kolay kitap, ve bu kitap sana yeterli gelmiyorsa artık daha zor kitaplara geçmenin vakti geldi. Birey yayınları B serisi güzel kitaptır, alabilirsin.

 11. Merhaba hocam.. Benim matematiğim düşük, matematik temelimi oluşturmak ve sınavda yüksek net yapmamı sağlayacak bir kitap önerir misiniz? Ben 40 seansta matematiğe bakmadım ama FDD ipuçlarıyla matematik ve antremanlarla matematil -2 arasında kararsız kaldım. Sizce hangisini almalıyım?

  1. Artık en kısa sürede kitapları alıp hızlı bir şekilde çalışmalara başlamalısın. Zaman gittikçe azalıyor. Kitap olarak ne almalıyım diyorsan, genel olarak kolay kitapların hepsi birbirine benziyor. Fakat aldığın kitabın çözümlü olduğuna dikkat et. Mesela 40 seansta ve antremanlarla matematik çözümlü kitaplar.

 12. Hocam ben mezunum ygs mat netim 1 fakat bu donem çok saglam ve düzenli çalışıyorum.
  Bana önerebileceginiz kitap nedir Antreman 1-2 , gür yayinlari kolay matematik serisi bitti Fem simetrik setini alayim mi sizce? ?? 🙂

  1. Artık kolay kitaplardan kurtulup orta ve zor kitaplara doğru ilerlemen gerekiyor. Mezun olarak soruları sorabileceğin öğretmen bulma şansın da zor olduğu için çözümlü bir soru bankası almanı öneririm. Birey B kitabını alabilirsin, hem çözümlü videoları da bulunmakta.

 13. Ben matematikten anlamıyorum hiç 2016da mezun olmuştum liseden sınavda fazla başarılı olamadım sözel derslerde hiç bir sıkıntım yok sayısal derslerde iyi değilim sınava tekrar giricem ama matematikte temelden başlamam lazım iyi bir kitaba ihtiyacım var ne alabilirim

  1. Eğer matematikten hiç anlamıyorum diyorsan Okyanus Yayınları 40 Seansta Matematikten başlayabilirsin. Konuları temelden alarak ilerliyor. Sana yararlı olacaktır.

 14. Hocam merhaba matematiğim zayıf TM ögrencisiyim sınava 6 ay kaldı gayret edip halletmek istiyorum sizce 6 ayda halledilebilirmi YGS matematik ve kaynak öneriniz nedir ?

 15. Hocam benim matematiğim orta bu yüzden pekiştirmek için okyansun 40 seansta değilde direk matematik soru bankasını alsam pekiştirebilirmiyim

  1. Pekiştirmek senin elinde. Konulara önce çalışıp sonra o konu ile testler çözersen konuyu pekiştirebilirsin. Yapamadığın soruları hocalarına veya arkadaşlarına sormak gibi kriterler de bunun içinde. Yapamadıklarını mutlaka ama mutlaka birilerine sor, öğren. 40 seansta matematik sana basit gelir, orta düzey bir kitap almanı öneririm.

 16. Esen ygs mataematik soru bankası nasıldır? Hedefim 40/40 çözümlü ve zor bir kitap arıyorum Esenin çözümleri var bu yüzden almak istiyorum ne dersiniz?

  1. Esenin YGS için olan kitabını maalesef önermiyorlar. Geri dönüşlere baktığımızda pek çok kişi aldığına pişman olmuş. Eğer çözümlü bir kitap arıyorsan 3-4-5 Matematik YGS Soru Bankası kitabının çözümleri zaten yayınlanıyor, o kitabı alabilirsin.

   1. 3 4 5 ve karekökü geçen sene bitirdim bu sene mezunum, bir tane zor kaynak + Birey C çözüp denemelere geçeceğim ama kaynak bulamıyorum 🙁

    1. YGS LYS Matematik Çözümlü Zoru Bankası Karekök Yayınları kitabını alabilirsin aslında. Olimpiyatlara hazırlananlara ve YGS-LYS’de hedefi yüksek olanlar için uygun bir kitap. Hem çözümlü olması da senin için avantaj.

 17. Merhaba. Bu sene ilk defa sınava gireceğim ama hangi kitabı alacağım konusunda karamsarım. Bu sene Farklı sistem yayınları tarafından yeni çıkan YGS soru bankası kitabını övüyorlar buradan bakabilirsiniz. Farklı Sistem Yayınları YGS Matematik Soru Föyleri acaba kitap hakkında görüşleriniz nelerdir? Önerir misiniz?

 18. sonuç yayınlarıda var sizce alsaqm uygun olurmu kolay diyolar palme aldım ve çok çok zorlandım

  1. Sonuç yayınları da konuları temelden aldığından dolayı alınabilecek kitaplardan. Fakat okyanus yayınlarını almanı tavsiye ederim. Çünkü soruların çözümleri falan İnternet’te bulunmakta. Bu açıdan sana yararlı olacaktır.

 19. Tumoz (tüm matematikçiler zümre birliği ve tüm matematikçiler derneğinin. )tavsiye ettiği ve editörlüğünü yaptığı soru kalesi yayınları piyasayı matematik ve diğer branşlarda sallayacak tavsiye

 20. Sitenizi yeni gördüm ve paylaşımlarınızı çok beğendim. Türkçe ve fen dersleri için de tavsiyelerinizi bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir