2018 YGS Matematik Kitap Tavsiyesi
 • unirehberi
 • 12.212
 • 28 Haziran 2017
 • 12
 • 34

2018 YGS Matematik Kitap Önerileri

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere YGS’nin bel kemiği olan Matematik için kullanabileceğiniz Konu Anlatım ve Soru Bankası kitaplarını derledik. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında sınava girmiş ve bu kitapları çözmüş olan başarılı öğrenciler tarafından oluşturulmuştur.

 

Siz de listede olmayıp da kullandığınız ve hoşunuza giden kaynakları yorum kısmına yazarak sınava girecek arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz 🙂 

 

YGS Matematik Konu Anlatım Tavsiyeleri

KAF YGS Konu Anlatımı

KAF Yayınları YGS Matematik Konu Anlatımlı

Belkide en çok mezun arkadaşların hoşuna gidecek bu yayın. Barış AYHAN hocamız tarafından detaylı bir şekilde hazırlanmış olan bu kitapların tüm çözümleri Behzat Rasuli hocamız tarafından internet sitesinde yayınlanıyor (maalesef bu paketler ücretli olarak satılıyor) Kitapta bir konu ile ilgili pek çok soru tipi bulunmakta ve bu gerçekten büyük bir avantaj. Kitabın tek bir kötü tarafı var fiyatı. Biraz pahalı fakat almaya değeceğini düşünüyorum

 

Palme Yayınları YGS Matematik Konu Anlatımlı

Uzun süredir soru bankası olsun konu anlatımı olsun özgün ve kaliteli içeriğe sahip olan Palme yayınlarının konu anlatımını alabilirsiniz. Orta seviye bir kitaptır.

 

Okyanus Matematik Konu Anlatımı

Okyanus Yayınları 40 Seansta YGS Kolay Matematik 

Sıfırdan başlamak isteyenler için itinayla hazırlanmış ideal bir kitaptır. Diyorsanız ben matematikten hiçbir şey anlamıyorum, bu kitabı size önerebilirim.

 

YGS Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri

3-4-5 Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

ÖSYM tarzında hazırlanmış bir kitaptır.  Değişik tarzda sorular içerir. Bu sayede düşünce ve işlem yönünden kendinizdeki değişimi bu kitapla fark edebilirsiniz.

 

Birey YGS Matematik Soru Bankası

Birey Yayınları YGS Matematik Soru Bankaları (A-B-C Serisi)

Her seviyeye uygun bir şekilde hazırlanmış olan Birey kitaplarını da sizlere tavsiye ediyoruz. Hedefinize ve seviyenize göre 3 kitaptan bir tanesini alabilirsiniz. Ayrıca tüm soruların çözümü Bireyin Android uygulamasında bulunmaktadır. Mezunlar için bu kitabı tavsiye ederim. Fakat bana göre problemler kısmında sınıfta kalmış diyebilirim.

 

 

Apotemi Problemler Kitabı

Apotemi Yayınları YGS Problemler Kitabı

Son zamanlarda en çok tercih edilen bir yayın olan Apotemi bütün derslerde tercih edilebilir. Ancak soru bankası çok olmayan bu yayının fasiküllerini tercih edebilirsiniz. Problemler YGS’nin en önemli konularından olduğu için bu kitabı çözmenizi tavsiye ederim.

 

Karekök YGS Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

Hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Fakat problemler konusunda biraz geride kalmış. Bunun yanında yukarı da önerdiğim “Apotemi Problemler” kitabını alabilirsiniz. Fakat diğer konularda hiçbir sıkıntı olmadığını düşünüyorum.  Matematikte pratiği az olan birisi için uğraştırıcı bir ktiap diyebilirim. Soruların seviyesi diğer yayınlara göre biraz daha zordur.

 

TAVSİYE YAZI: 2018 YGS Kitap Önerileri

 

Bu liste tamamen kitapları çözmüş olan öğrenciler tarafından oluşturulmuştur. Bizim tavsiye ettiğimiz kitaplar bunlar. Bu listeden beğenmediğiniz veya bu liste dışında beğendiğiniz kitap varsa yorumlara yazabilirsiniz 🙂

 

 • 28 Haziran 2017 tarihinde yazıldı.
 • 12 yorum yapıldı.
 • 34
unirehberi

Yazar: unirehberi


Tüm Yazılarına Git

Yorumlar (12 Yorum)

 • Burak yazmış:

  Sitenizi yeni gördüm ve paylaşımlarınızı çok beğendim. Türkçe ve fen dersleri için de tavsiyelerinizi bekliyoruz.

 • Selçuk yazmış:

  Tumoz (tüm matematikçiler zümre birliği ve tüm matematikçiler derneğinin. )tavsiye ettiği ve editörlüğünü yaptığı soru kalesi yayınları piyasayı matematik ve diğer branşlarda sallayacak tavsiye

 • sema alanur yazmış:

  sonuç yayınlarıda var sizce alsaqm uygun olurmu kolay diyolar palme aldım ve çok çok zorlandım

  • Sonuç yayınları da konuları temelden aldığından dolayı alınabilecek kitaplardan. Fakat okyanus yayınlarını almanı tavsiye ederim. Çünkü soruların çözümleri falan İnternet’te bulunmakta. Bu açıdan sana yararlı olacaktır.

 • YGS Matematik Soru Bankası yazmış:

  Merhaba. Bu sene ilk defa sınava gireceğim ama hangi kitabı alacağım konusunda karamsarım. Bu sene Farklı sistem yayınları tarafından yeni çıkan YGS soru bankası kitabını övüyorlar buradan bakabilirsiniz. Farklı Sistem Yayınları YGS Matematik Soru Föyleri acaba kitap hakkında görüşleriniz nelerdir? Önerir misiniz?

 • Esen ygs matematik yazmış:

  Esen ygs mataematik soru bankası nasıldır? Hedefim 40/40 çözümlü ve zor bir kitap arıyorum Esenin çözümleri var bu yüzden almak istiyorum ne dersiniz?

  • Esenin YGS için olan kitabını maalesef önermiyorlar. Geri dönüşlere baktığımızda pek çok kişi aldığına pişman olmuş. Eğer çözümlü bir kitap arıyorsan 3-4-5 Matematik YGS Soru Bankası kitabının çözümleri zaten yayınlanıyor, o kitabı alabilirsin.

   • Esen ygs matematik yazmış:

    3 4 5 ve karekökü geçen sene bitirdim bu sene mezunum, bir tane zor kaynak + Birey C çözüp denemelere geçeceğim ama kaynak bulamıyorum 🙁

    • YGS LYS Matematik Çözümlü Zoru Bankası Karekök Yayınları kitabını alabilirsin aslında. Olimpiyatlara hazırlananlara ve YGS-LYS’de hedefi yüksek olanlar için uygun bir kitap. Hem çözümlü olması da senin için avantaj.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?