2018 YGS Matematik Kitap Tavsiyesi
  • 63.465
  • 28 Haziran 2017
  • 49
  • 76

2018 YGS Matematik Kitap Önerileri

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere YGS’nin bel kemiği olan Matematik için kullanabileceğiniz Konu Anlatım ve Soru Bankası kitaplarını derledik. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında sınava girmiş ve bu kitapları çözmüş olan başarılı öğrenciler tarafından oluşturulmuştur.

 

Siz de listede olmayıp da kullandığınız ve hoşunuza giden kaynakları yorum kısmına yazarak sınava girecek arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz 🙂 

 

YGS Matematik Konu Anlatım Tavsiyeleri

KAF YGS Konu Anlatımı

KAF Yayınları YGS Matematik Konu Anlatımlı

Belkide en çok mezun arkadaşların hoşuna gidecek bu yayın. Barış AYHAN hocamız tarafından detaylı bir şekilde hazırlanmış olan bu kitapların tüm çözümleri Behzat Rasuli hocamız tarafından internet sitesinde yayınlanıyor (maalesef bu paketler ücretli olarak satılıyor) Kitapta bir konu ile ilgili pek çok soru tipi bulunmakta ve bu gerçekten büyük bir avantaj. Kitabın tek bir kötü tarafı var fiyatı. Biraz pahalı fakat almaya değeceğini düşünüyorum

 

Palme Yayınları YGS Matematik Konu Anlatımlı

Uzun süredir soru bankası olsun konu anlatımı olsun özgün ve kaliteli içeriğe sahip olan Palme yayınlarının konu anlatımını alabilirsiniz. Orta seviye bir kitaptır.

Okyanus Matematik Konu Anlatımı

Okyanus Yayınları 40 Seansta YGS Kolay Matematik 

Sıfırdan başlamak isteyenler için itinayla hazırlanmış ideal bir kitaptır. Diyorsanız ben matematikten hiçbir şey anlamıyorum, bu kitabı size önerebilirim.

 

YGS Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri

3-4-5 Matematik Soru Bankası

Üç Dört Beş Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

ÖSYM tarzında hazırlanmış bir kitaptır.  Değişik tarzda sorular içerir. Bu sayede düşünce ve işlem yönünden kendinizdeki değişimi bu kitapla fark edebilirsiniz.

 

Birey YGS Matematik Soru Bankası

Birey Yayınları YGS Matematik Soru Bankaları (A-B-C Serisi)

Her seviyeye uygun bir şekilde hazırlanmış olan Birey kitaplarını da sizlere tavsiye ediyoruz. Hedefinize ve seviyenize göre 3 kitaptan bir tanesini alabilirsiniz. Ayrıca tüm soruların çözümü Bireyin Android uygulamasında bulunmaktadır. Mezunlar için bu kitabı tavsiye ederim. Fakat bana göre problemler kısmında sınıfta kalmış diyebilirim.

 

 

Apotemi Problemler Kitabı

Apotemi Yayınları YGS Problemler Kitabı

Son zamanlarda en çok tercih edilen bir yayın olan Apotemi bütün derslerde tercih edilebilir. Ancak soru bankası çok olmayan bu yayının fasiküllerini tercih edebilirsiniz. Problemler YGS’nin en önemli konularından olduğu için bu kitabı çözmenizi tavsiye ederim.

Karekök YGS Matematik Soru Bankası

Karekök Yayınları YGS Matematik Soru Bankası

Hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Fakat problemler konusunda biraz geride kalmış. Bunun yanında yukarı da önerdiğim “Apotemi Problemler” kitabını alabilirsiniz. Fakat diğer konularda hiçbir sıkıntı olmadığını düşünüyorum.  Matematikte pratiği az olan birisi için uğraştırıcı bir ktiap diyebilirim. Soruların seviyesi diğer yayınlara göre biraz daha zordur.

 

TAVSİYE YAZI: 2018 YGS Kitap Önerileri

 

Bu liste tamamen kitapları çözmüş olan öğrenciler tarafından oluşturulmuştur. Bizim tavsiye ettiğimiz kitaplar bunlar. Bu listeden beğenmediğiniz veya bu liste dışında beğendiğiniz kitap varsa yorumlara yazabilirsiniz 🙂

 

  • tarihinde yazıldı.
  • 49 yorum yapıldı.
  • 76