Kaynak Tavsiyeleri

2022 YKS Matematik Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS matematik kitap önerileri nelerdir? AYT Matematik soru bankası önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS matematik kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

AYT YKS Matematik Konu Anlatım Kitap Önerisi


Aktif Öğrenme Yayınları AYT Aktif Matematik 0’dan Başlayanlara
AYT Matematik için önereceğimiz ilk kitap Aktif Matematik AYT 0’dan Başlayanlara. Adından da anlaşılabileceği gibi 0 temeli olan ortaokul seviyesinde bir kitap. Matematik hakkında hiçbir şey bilmeyenlerin ilk adım olarak konu öğrenmek için tercih etmesi gereken kitaplar arasında yer alıyor. İçerisinde video çözümü ve çözümlü sorular içeren bu kitap 400 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.YKS Matematik Konu Anlatımlı 2. Oturum FDD Yayınları
Detaylı konu anlatımıyla konularınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. İçerisinde soru sayısı çok olmasa da konu anlatımı yönünden eksiklerinizi kalmadan konuları öğrenip her seviyeden soru çözmeye başlayabilirsiniz. Bu kitap ile ayt matematik konularını halledebilirsiniz. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre orta derece bir fiyatlandırmaya sahip.

AYT YKS Matematik Soru Bankası Öneri


Birey A Serisi Matematik Soru Bankası Temel Düzey
Temeli az çok halletmiş kolay seviyede bir kaynak arayan arkadaşlarımıza önereceğimiz bir diğer kaynak ise Birey A AYT Matematik Soru Bankası. İçerisinde her sorunun video çözümünü barındıran bu kitap 384 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.


Çap Yayınları AYT Matematik Soru Bankası
Matematik alanında sıkça adını duyduğumuz Çap Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitapta gayet kaliteli sorular bulunuyor. Zorluk seviyesi olarak orta seviye olarak nitelendirebileceğimiz bu kitap 400 sayfadan oluşuyor. Tamamı video çözümlü olan bu kitabın hibrit testler içermesi bir diğer olumlu özelliği. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.


Endemik Yayınları AYT Matematik Soru Bankası
AYT Matematiğin orta seviye zorluğa sahip bir diğer kaliteli kaynağı ise Endemik AYT Matematik Soru Bankası. Tamamı video çözümlü olan bu kitap 340 sayfadan oluşuyor ve birçok farklı türde soru içeriyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre uygun bir fiyatlandırmaya sahip.
Karekök Yayıncılık AYT Matematik Soru Bankası
AYT Matematik için önerebileceğimiz bir diğer kaynak ise Karekök AYT Matematik Soru Bankası. Tamamı video çözümlü olan bu kitap sınavdan önce mutlaka çözülmesi gereken kitaplar arasında yer alıyor. Zorluk derecesi olarak orta zor seviye olarak değerlendirebileceğimiz bu kitap 368 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.


AYT Acil Matematik Soru Bankası Acil Yayınları
Zorluk derecesiyle adını duyuran bu kitap zor seviye bir kaynak arayanların mutlaka göz atması gereken bir kitap. İçerisinde birçok farklı tarzda ve gayet zorlayıcı sorular içeren bu kitap 446 sayfadan oluşuyor. Soruların tamamının video çözümü ve PDF çözümü içermesi öğrencilerin işini kolaylaştırıyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz AYT matematik kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 
10 Yorumlar

  1. merhaba önlisans yaşlı bakımı bitirdim dgs yapmak istiyorum antremanlarla matematik 1 bitmeye yakın daha sonra hangi kitaba geçmeliyim bide nasıl çalışılmalı

  2. yeni Sınav sistemine uygun kitapları alın bence çünkü eski kaynaklar da daha çok kalıp sorular var onun için Testokul bence iyidir

  3. antremanlrla mat 1 ve 2 kitabını bitirid şimdi hangi kaynakla devam etmeliyim .?

  4. piyasada en çok satan kitap temelden alıyor 4kitaptan oluşuyor antremanlarla matematik..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu