Kaynak Tavsiyeleri

2024 YKS Matematik Kitap Önerileri

YKS Matematik Kitap Önerileri listemizde unirehberi.com olarak sizin için en verimli olanları listeledik. YKS Matematik Kitap Önerileri öğrencilerin üniversite sınavlarına hazırlık dönemlerinde en çok aradıkları konuların başında gelmektedir. Bütün puan türlerinde ÖSYM’nin tüm YKS oturumlarında Matematik neredeyse en önemli branştır. Bu yüzden ister sözel ister sayısal tüm öğrenciler TYT ve AYT oturumlarında Matematik dersine ekstra zaman ve çalışma takvimi ayırmalıdır.

Bu nedenle AYT Matematik Kitap Önerileri arayışında olan öğrenciler 2023 ve daha önceki yıllarda düzenlenen ÖSYM sınavlarında başarı elde etmiş öğrencilerin YKS Matematik çalışmalarında tercih ettikleri yayınları araştırmaktadırlar. Netlerinizi hızla artıracak, konularınızı pekiştirecek ve hayallerinize ulaşmanızı sağlayacak YKS Matematik Kaynak Önerileri sizin için özenle derledik. İşte en başarılı öğrencilerin geri bildirimleri hazırladığımız 2024 YKS Matematik Kitap Önerileri:

AYT YKS Matematik Soru Bankası Önerileri

Tonguç Akademi Sıfırdan AYT Matematik Soru Bankası

YKS Matematik Kaynak Önerileri arasında kolay seviyelerden biri olan Yeni başlayan öğrenciler için önerilen AYT Matematik kitaplarından bir başkasıdır. Kendinize çok güvenmiyorsanız bu kitabı alarak hızlıca güven kazanın.

Kitabın temel amacı, hızlı bir şekilde konuların püf noktalarını öğrenip daha ileri seviye kitaplardaki sorularda zorlanmamanızı sağlamaktır. Kitapta her sayfanın sol kısmında konu anlatımları ve çeşitli püf noktalar yer alıyor. Bu kutucukları okuyarak konuları daha iyi kavrayın. Kutucuklarda öğrendiğiniz bilgileri pekiştirmek için toplam 5 soru var. Soruları çözmek, öğrendiklerinizi pekiştirmenizi sağlayacak.

Konuyu iyi bir şekilde öğrendikten sonra Bölüm Testi ve Ünite Testi karşınıza çıkacak. Bu testleri çözerken sınavlarda karşınıza çıkma ihtimali olan sorular göreceksiniz. İlk başta bu soruları çözemiyor olsanız da kitabı çözdükçe gelişiminizi fark edeceksiniz.

Ayrıca kitaptaki bütün sorular video çözümlü olarak hazırlanmıştır. Sayfalarda bulunan karekodları telefon ya da tabletinizden okutarak ilgili sayfaya gidersiniz. YKS Matematik Kitap Önerileri yazımızda yer vermeden geçilmeyecek bir kitaptır.

Okyanus Yayınları 40 Seansta AYT Matematik

Okyanus Yayınları, temeli zayıf olan öğrencilerin temel bilgisini güçlendirmesi için 40 Seans kitap serisi hazırladı. 40 Seansta AYT Matematik kitabı da bunlardan bir tanesidir. Temel seviyede hazırlık soruları ve konu anlatım yazılarıyla sizin bilginizi artırmayı hedefler.

Kitabı alan pek çok öğrenci 40 Seansta TYT Matematik kitabını beğendiği için satın aldığını söylüyor. Ancak öğrencilerin yorumlarına göre AYT kitabı biraz daha sönük kalmış. Konu anlatım yazılarının biraz daha açıklayıcı olması gerektiği söylenmektedir. Fakat genel olarak baktığımızda kitabı çözen herkes, faydasının olduğunu söylüyor. AYT Matematik Kitap Önerileri listemizde başlangıç seviye kitaplar arasında yer alıyor.

Üç Dört Beş AYT Matematik Soru Bankası

YKS Matematik Kitap Önerileri arasında hiç şüphesiz ki Üç Dört Beş Yayınları tarafından hazırlanan matematik kitapları harikadır. Eğer YKS sınavına giriyorsanız hem TYT için hem de AYT için Üç Dört Beş’in matematik kitaplarını mutlaka çözmelisiniz.

Gerek kitap tasarımı, gerek soru kalitesi, gerek öğrenciye kolaydan zora doğru sorular çözdürmesi olsun her yönüyle, tabiri caizse, on numara bir kitaptır. Kitabı çözüp de memnun olmayan, katkı sağlamadığını söyleyen hiçbir öğrenci yok.

Üç Dört Beş AYT Matematik Soru Bankası kitabı, tamamen sınava yönelik hazırlanmış, için de yüzde yüz kaliteli ve orijinal sorular bulunduran bir kitaptır. ÖSYM sınavlarına en uygun hazırlanan kitaplardan bir tanesidir.

Kitapta her test için çok kolay, kolay, orta, orta zor ve zor seviye şeklinde zorluk seviyeleri vardır. Bu zorluk seviyelerinin yanı sıra Orijinal Sorular başlıklı testlerde en zor sorular yer almaktadır. Bir konu çalıştıktan sonra bu kitaptan çözmeye başlarsanız kolaydan zora doğru testler çözerek bilgilerinizi daha iyi pekiştireceksiniz. YKS Matematik Kitap Önerileri listemizde mutlaka çözmeniz gereken bir kitaptır.

Benim Hocam AYT Matematik Soru Bankası

Benim Hocam YouTube kanalındaki videolar ile tanıdığımız İlyas Güneş tarafından hazırlanan bir kitaptır. Kitaptaki soruların tamamı kaliteli ve sınava uygun şekilde hazırlanmıştır.

Kitabı çözen öğrencilerin yorumlarına baktığımız iç açıcı, güzel ve kaliteli sorular barındıran bir kitap olduğu anlıyoruz. Ayrıca öğretici ve AYT Matematik dersinde ilerleme sağlayan bir kitap olduğunu da söyleyebiliriz. Kitaptaki soruların da kolaydan zora doğru sıralanması artı bir yön olarak ekleniyor.

Kitabın orta seviye olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü kitabı yeni başlayan öğrencilerin çözmesini tavsiye etmiyoruz. Temeli biraz olsun iyi olan, kendine güvenen öğrenciler bu kitabı çözerek kendisini önemli ölçüde geliştirecektir. AYT Matematik Kitap Önerileri listemizde öğrencilerin en çok tavsiye ettiği kitaplardan biridir.

Bilgi Sarmal Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

Bilgi Sarmal Yayınları da sınava yönelik başarılı kitaplarıyla bilinen bir yayınevidir. Tıpkı diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da kalitesini ve farkını ortaya koymuş.

Kitabı çözen öğrencilerden aldığımız geri bildirimlere göre herkesin çözmesi gereken kitaplardan bir tanesi olduğunu anlıyoruz. Kolaydan zora doğru ilerleyen testler, sizin bilgilerinizi daha iyi pekiştirmenize yardımcı oluyor.

Orta ve zor seviye için ideal bir kaynak olduğunu bilmelisiniz. Yeni başlayanlar için önerilmese de netlerini artırmak isteyenler için ideal bir kitaptır. Yeni öğretim programına uygun, kazanım sıralı ve video çözümlü olması da kitabın özellikler arasında yer alıyor. YKS Matematik Kitap Önerileri listemizde çözmenizi tavsiye ettiğimiz bir kitaptır.

3D Yayınları AYT Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası

3D Yayınları tarafından hazırlanan bu kitap, zor seviye kaynak arayan öğrencilerin ilk tercihlerinden bir tanesidir. Kitaptaki zor sorular, AYT Matematik seviyesinde sizi en uç noktaya kadar taşımayı hedefliyor.

Öğrencilerin genel yorumu olarak kitabın orta-zor seviyesi bir kitap olduğudur. Ancak başarılı bir kitap olduğu gibi mutlaka alınması gerektiğini de ifade ediyorlar. Temel bilgisi yeterli olmayan öğrencilerin almasını pek tavsiye etmiyoruz.

Kitaptaki yeşil, mavi ve kırmızı renkli testler ile zorluk seviyeleri ayrılmış. Tasarımsal olarak da etkili bir yapıya sahiptir. Özellikle kırmızı testteki sorular gerçekten zorlayıcı olmaktadır. Ancak video çözüm sayesinde nasıl çözüldüğünü kolay şekilde öğreneceksiniz. YKS Matematik Kaynak Önerileri listemizde mutlaka çözmeniz gereken bir kitaptır.

Karekök Yayınları AYT Matematik Soru Bankası

YKS Matematik Kitap Önerileri arasında Karekök Yayınları’nı ıskalamak olmaz. Karekök Yayınları, gerek kalitesi gerek başarılı kitaplarıyla tartışılmaması gereken bir yayınevidir. Her kitabı oldukça başarılı olduğu gibi içindeki sorular da zorlayıcı ve öğretici türdendir.

Özellikle AYT Matematik sınavına derece elde etmek isteyen öğrencilerin mutlaka çözmesi gereken bir kitap olduğunu belirtmek gerekir. Başlangıç seviye için uygun olmadığını da söylemeden geçmeyelim.

Öğrencilerin yorumuna kitapta öyle kaliteli sorular var ki matematiğe olan bakış açınızı dahi geliştiriyor. Ayrıca soru tipi açısından da çok çeşitli ve kaliteli sorulara da yer veriyor. Genel olarak orta ve zor seviye soruların bulunduğu bir kitap oluyor.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz AYT matematik kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

10 Yorumlar

  1. merhaba önlisans yaşlı bakımı bitirdim dgs yapmak istiyorum antremanlarla matematik 1 bitmeye yakın daha sonra hangi kitaba geçmeliyim bide nasıl çalışılmalı

    1. ben okyanus yayıncılıktan aldım çok iyi tavsiye ederim(40 seans kolay, iceberg orta, master zor)

  2. yeni Sınav sistemine uygun kitapları alın bence çünkü eski kaynaklar da daha çok kalıp sorular var onun için Testokul bence iyidir

  3. antremanlrla mat 1 ve 2 kitabını bitirid şimdi hangi kaynakla devam etmeliyim .?

  4. piyasada en çok satan kitap temelden alıyor 4kitaptan oluşuyor antremanlarla matematik..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu