Kaynak Tavsiyeleri

YKS Matematik Kitap Önerileri – En Güncel Kaynaklar

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS matematik kitap tavsiyeleri nelerdir? AYT Matematik kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS matematik kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Hepsinden ufak ufak bilgiler vermeye çalıştık. Umarım size yararlı olur.

TAVSİYE YAZI: YKS KİTAP ÖNERİLERİ

AYT YKS Matematik Konu Anlatım Tavsiyeleri

Palme Yayınları YKS Matematik Konu Anlatımlı

Öğrencilerin ve öğretmenlerin genellikle tercih ettiği Palme Yayınlarının bu kitabı da sizlere yardımcı olabilecek kitaptır Detaylı konu anlatımına sahip olan bu kitapta konularınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. ÖSYM tarzına yakın olan sorularıyla sınava kendinizi hazırlayacağınız kitap olması sebebiyle tercih edilebilir.

Okyanus Yayınları YKS Matematik  Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı

ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış olduğu değişikliklere uygun olarak özel ders mantığı düşünülerek hazırlanmış olan bu kitapta Matematik üzerine her türlü konuyu, özel notları bulabilirsiniz.Özenle hazırlanmış bu kitap biraz kalın olsa da düzenli bir şekilde kullanıldığında sınav sürecinde size çok şey katacaktır.

Esen Yayınları YKS 2.Oturum Matematik Konu Anlatımlı

Konuların açık anlaşılır bir şekilde anlatıldığı,örnek soru çözümleriyle size yardımcı olacak bir kitaptır.Konuların güzel ve detaylı anlatılması sayesinde konuları anlamakta ve konular arası bağ kurmada zorluk yaşamadan eksiksiz ve kaliteli bir şekilde konuları kavrayacağınız bu kitabı tercih edebilirsiniz.

FDD Yayınları YKS Matematik Alan Konu Anlatımlı

Detaylı konu anlatımıyla konularınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz.İçerisinde soru sayısı çok olmasa da konu anlatımı yönünden eksiklerinizi kalmadan konuları öğrenip her seviyeden soru çözmeye başlayabilirsiniz.

Delta Kültür YKS 2.Oturum Matematik Özet

Tüm YKS konularının özetlerini ve  püf  noktalarını içerir. Tek başına konuyu öğretmek için yeterli değildir ancak yanınızda taşıyıp soru çözerken veya tekrar yaparken yardım alabileceğiniz kaliteli bir kaynaktır.

AYT YKS Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri

ÜçDörtBeş Yayınları YKS İleri Matematik Soru Bankası 2. Kitap

ÖSYM tarzında hazırlanmış kitabın içerisinde 11.ve 12.sınıf konularını içeren kitap değişik tarzda sorular içerir. Bu sayede düşünce ve işlem yönünden kendinizdeki değişimi bu kitapla fark edebilirsiniz.Kitap orta-zor seviye olmasına rağmen sınava yakın sorular içerdiğinden inceleyip çözmenizi öneririm.

Yayın Denizi YKS 2. Oturum Matematik Soru Bankası TEK Serisi

Her seviyeye uygun sorular içeren bu kitapla düşünce ve işlem yönündeki ilerlemeyi kendinizde görebilirsiniz.Geometri ilaveli olduğu için ayrı bir geometri kitabı almadan aynı kitap içerisinde kendinizi geliştirebilirsiniz.Çözümlere karekod uygulaması sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Karekök Yayınları YKS 2. Oturum Matematik Soru Bankası

Hedefi yüksek olanların çözmesi gereken bir kitaptır. Temeli zayıf olan biri için çok ağır gelebilecek bir kitaptır.Konuları bitirmeye yakın olanların çözmeye başlayabileceği kitap zor sorularıyla herkesin çözeceği türden olmadığı için almadan önce incelemenizi öneririm.

Esen Yayınları YKS 2.Oturum Matematik Soru Kitabı

Kaliteli ve özgün bir soru bankası olan bu kitap orta-zor seviyede olduğundan konularınız ilerletmeye başladığınızda çözmeniz daha uygun olacaktır. Diğer kitaplara öre biraz daha ileri seviyede olması ve  farklı soru tipleriyle çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlar.

Palme Yayınları 2.Oturum Matematik Soru Bankası

Orta seviye kitap olmasına rağmen diğer kaynaklara göre biraz daha fazla soru içermesiyle sebebiyle tercih edilebilir..Ancak başlangıç kitabı olarak uygun olmadığından ve İnternet veya kitap içerisinde çözümleri yer almadığından kitabı alırken incelemenizi tavsiye ederim.

Şenol Hoca Yayınları YKS 2. Oturum İleri Matematik Soru Bankası

Başlangıç için uygun olan bu kitapla temeliniz sağlamlaştırabilirsiniz. Tamamı çözümlü olduğundan zaman harcamadan çözümlere anında ulaşabileceksiniz.

Şenol Hoca Yayınları YKS İleri Matematik Çözüm Asistanlı Soru Bankası

Konularını ilerletmeye başlamış olanlar için orta seviye bir kitaptır.İçerisinde çözümler için ipuçları ve çözüm yolları yer aldığından kendinizi sınava kadar geliştirip kaliteli bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Okyanus Yayınları YKS 40 Seansta Kolay Matematik Soru Bankası

Sıfırdan başlamak isteyenler için itinayla hazırlanmış ideal bir kitaptır. En temelden başlayan bu kitapla kendinizi geliştirerek zor soruları çözmeye başlayabileceksiniz.Bu kitaptan sonra orta-zor seviye bir kitap çözerek sınava her seviye soru çözmüş olarak gireceğinizden hazırlıklı olmuş olacaksınız.Çözümlerin tamamı video çözümlü olduğundan size daha çok kolaylık sağlayacaktır.

TAVSİYE YAZI: MATEMATİK DERSİNE NASIL ÇALIŞILIR?

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorumlar

  1. piyasada en çok satan kitap temelden alıyor 4kitaptan oluşuyor antremanlarla matematik..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir