Kaynak Tavsiyeleri

Fizik Youtube Kanal Önerileri

aydın üniversitesi
aydın üniversitesi

Merhaba bugün ÜniRehberi bu yazımızda sizler için fizik dersi üzerine Youtube’da ki kanalları incelemeye çalıştık. En iyisinden en kötüsüne kadar hepsine bakmaya çalıştık. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Fizik en iyi kanal Fizik en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden fizik youtube kanal önerilerine geçelim.

★★ Diğer Ders Siteleri ve Youtube Kanal Önerileri için Tıklayınız ★★

Fizik Youtube Kanal Önerileri

UMUT ÖNCÜL
Uzun süredir youtube içerisinde olan Umut Öncül hocamız fizik için önerilebilecek kaliteli kanallardan biridir. Eğlenceli konu anlatımı ve yüzlerce soru çözümü yaparak sizlere sınava hazırlıyor.

ERTAN SİNAN ŞAHİN
Güncel kanallar arasında yer almaktadır. Soru çözüm videoları size çok katkı sağlayacaktır. Yaptığı soru çözüm videolarının PDF dosyalarını da yayınlamaktadır.

DERSTEYİZ BİZ – MEHMET AYBER
Konuyu kısa notlar şeklinde detaya girmeden püf noktalarını vererek anlatıyor. Anlattığı konunun içerisinde soru çözümleri yaparak konuyu daha iyi anlamanızı sağlıyor. Soruları çözerken püf noktalar kullanarak hızlı işlem yapmanızı sağlıyor.

FİZİK MAKİNESİ
Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Ayrıca kullandığı belgeleri PDF olarak sizinle paylaşıyor.

BENİM HOCAM – BARIŞ AKINCIOĞLU
Hocamız sınıf ortamında videolar çekmektedir. Konu anlatım videolarını genel olarak soru çözümleri üzerinden yapmaktadır. Çektiği videolar günceldir.

Tavsiye Yazı: Fizik Nasıl Çalışılır?

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin severek izlediğini kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.


14 Yorumlar

  1. http://www.youtube.com/fiziklen kanalında MEB fizik ders kitapları üzerinden konu anlatımı yapılırken aynı zamanda kitaptaki deneyler de simülasyonla yapılıyor. Ayrıca bir sen bir ben kısmında paylaşılan pdfleri indirerek hocanın çözdüğü örneğin çok benzerini kendiniz de çözerek konuyu pekiştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu