Kaynak Tavsiyeleri

Fizik Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için fizik dersi üzerine Youtube’da ki kanalları incelemeye çalıştık. En iyisinden en kötüsüne kadar hepsine bakmaya çalıştık. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. hadi hiç vakit kaybetmeden fizik youtube kanal önerilerine geçelim.

Tavsiye Yazı: Fizik Dersine Nasıl Çalışılmalı?

Fizik Youtube Kanal Önerileri

UMUT ÖNCÜL
1-2 yıldır bu işin içerisinde olan Umut Öncül hocamız fizik için önerilebilecek kaliteli kanallardan biridir. Sınav süresi boyunca sadece Umut Öncülü dinleyerek düzenli soru çözümü yaparsanız istediğiniz netlere ulaşabilirsiniz. Eğlenceli konu anlatımı ve yüzlerce soru çözümü yaparak sizlere sınava hazırlıyor. Videolara bir göz atmanızı tavsiye ediyorum. Emin olun pişman olmayacaksınız.

 

HOCALARA GELDİK
Kısa bir sürede çok güzel bir kitleye ulaşan Hocalara Geldik kanalı profesyonel hocalarla öğrencileri üniversiteye hazırlamaya çalışıyor. Kanal oldukça keyifli videoları sayesinde sıkılmadan konuyu öğrenmiş oluyorsunuz. Konu anlatımlarından sonra hemen o konun soru çözüm videosu da hazır olduğundan konuyu iyice pekiştirip sınava kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

 

KOLAY FİZİK
1 yıl gibi bir süredir düzenli olarak video atmasına rağmen küçük bir kitleye sahip olan bu kanalı da sizler için öneriyoruz. Temeli iyi olmayan öğrencilerin rahatlıkla konuyu kavrayabilecekleri bir kanaldır. Konu anlatımı için oldukça başarılı olan kanal, soru çözme konusunda biraz eksik ancak konu anlatımı için kanala bir göz atmanızı tavsiye ediyorum.

DERSTEYİZ BİZ – MEHMET AYBER
Konuyu kısa notlar şeklinde detaya girmeden püf noktalarını vererek anlatıyor. Anlattığı konunun içerisinde soru çözümleri yaparak konuyu daha iyi anlamanızı sağlıyor. Soruları çözerken püf noktalar kullanarak hızlı işlem yapmanızı sağlıyor.Bu yüzden fizik adına kaliteli bir kanaldır.

 

ATLAS AKADEMİ
Sınıf ortamında çekilmiş öğrencilerle konuşularak konu anlatımı ve soru çözümü yapılıyor. Ancak videolar diğer yeni fizik kanallara göre eski olduğu için bu kanalı inceleyip ona göre karar vermenizi öneriyorum.

 

ELİT EĞİTİM FİZİK – ÜCRETLİ
Her seviye öğrenciye uygun konu anlatımı ve soru çözümünün bir arada olduğu fizik adına verim alabileceğiniz bir kanaldır;ancak ücretli olması sebebiyle inceleyip ona göre karar vermenizi öneriyorum. Nasıl alabilirim diyorsanız İnternet üzerinde ki sitelerde satılmakta. Almadan önce Youtube kanallarına attıkları videoları incelemenizi tavsiye ediyorum.

ÖĞRETEN OLSA TYT-YKS
Detaylı bir konu anlatımına sahip ancak soru çözümü yönünden eksik kalmış bu kanalı konu anlatımı için kullanabilirsiniz. Sınav süresi boyunca sizlere konu anlatımı yönünden mutlaka katkı sağlayacaktır. İncelemenizi öneriyorum.

 

PAPATYA HOCA
TYT fizik konularının videolarının tam olduğu, konuların sınıf ortamında bazen kağıt üzerinde kısa kısa notlarla anlatıldığı, bazı konuların videolarında soru çözümü yapıldığı YGS adına size çok şey katacak bir kanaldır. Sadece konu anlatım değil, nasıl çalışmalıyız, neler yapmalıyız gibi videolar da çekmektedir.

 

LâL-e- FİZİK
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır.Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor.

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin istediğiniz kanallar varsa yorum kısmına açıklaması ile birlikte yazabilirsiniz 🙂

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

6 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir