Kaynak Tavsiyeleri

Fizik Youtube Kanal Önerileri

Merhaba bugün ÜniRehberi bu yazımızda sizler için fizik dersi üzerine Youtube’da ki kanalları incelemeye çalıştık. En iyisinden en kötüsüne kadar hepsine bakmaya çalıştık. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Fizik en iyi kanal Fizik en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden fizik youtube kanal önerilerine geçelim.

Fizik En İyi Youtube Kanalları

VIP FİZİK

Fizik dersine ait her şeyi bulabileceğiniz bir kanaldır. Tüm konuların düzenli anlatımları, düzenli soru çözüm videoları bulunmaktadır. Ayrıca konu anlatım ve soru çözüm videolarının PDF’lerini de sizler için paylaşmaktadır.

UMUT ÖNCÜL

Uzun süredir Youtube içerisinde olan Umut Öncül hocamız fizik için önerilebilecek kaliteli kanallardan biridir. Eğlenceli konu anlatımı ve yüzlerce test çözümü yaparak sizlere sınava hazırlıyor.

ERTAN SİNAN ŞAHİN

Güncel kanallar arasında yer almaktadır. Soru çözüm videoları size çok katkı sağlayacaktır. Yaptığı soru çözüm videolarının PDF dosyalarını da yayınlamaktadır.

ALTUĞ GÜNEŞ FİZİK

Konu anlatım tarafında güzel videoları bulunmaktadır. Bunun yanında öğrencilere özel Rehberlik & Tavsiye videoları da bulunmaktadır.

FİZİKLEBARIŞ

Fizik dersine ait her şeyi bulabileceğiniz bir kanaldır. Tüm konuların düzenli anlatımları, düzenli soru çözüm videoları bulunmaktadır. Ayrıca konu anlatım ve soru çözüm videolarının PDF’lerini de sizler için paylaşmaktadır.

FİZİK MAKİNESİ

Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Ayrıca kullandığı belgeleri PDF olarak sizinle paylaşıyor.

BENİM HOCAM – BARIŞ AKINCIOĞLU

Hocamız sınıf ortamında videolar çekmektedir. Konu anlatım videolarını genel olarak soru çözümleri üzerinden yapmaktadır. Çektiği videolar günceldir.

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin severek izlediğini kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

14 Yorumlar

  1. Merhaba. Pandemi başlangıcından itibaren ben de YouTube kanalımdan öğrencilere ÜCRETSİZ olarak hizmet vermekteyim. Konu anlatımları, çıkmış Sınav soruları ve deneme çözümleri yapıyorum. Listenize eklemek isterseniz kanalım;

    http://www.youtube.com/sekertadindafizik

  2. http://www.youtube.com/fiziklen kanalında MEB fizik ders kitapları üzerinden konu anlatımı yapılırken aynı zamanda kitaptaki deneyler de simülasyonla yapılıyor. Ayrıca bir sen bir ben kısmında paylaşılan pdfleri indirerek hocanın çözdüğü örneğin çok benzerini kendiniz de çözerek konuyu pekiştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu