okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 YGS Fizik Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere 2018 YGS fizik kitap başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır.

Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz 🙂

 

YGS Fizik Konu Anlatım Tavsiyeleri

40 seansta fizik tavsiye

Okyanus Yayınları 40 Seansta YGS Fizik Konu Anlatımlı (Kolay)

Temeli olmayan arkadaşların alması gereken kitaplardan diyebilirim. İçerdiği örnek sorular ve anlatım şekli ile size fiziği sevdirmeyi amaçlar. Testler de çözemediğiniz sorular için ise videolu çözümleri İnternet sitesinde bulunmakta. Bu açıdan da çok yararlı olacağını düşünüyorum. Fakat bu kitap temeli olmayanlar içindir. Ben fizik bilgime az da olsa güveniyorum diyorsanız alttaki kitapları alabilirsiniz.

 

YGS Palme Fizik Konu Anlatım

Palme Yayınları YGS Fizik Konu Anlatımlı

YGS için en ideal konu anlatım kitabı diyebilirim. Her konu başlığı için ayrı ayrı kenarlarda bulunan örnek sorular ile sizin konuyu daha iyi kavramanız da çok yararlı olacaktır. Pek çok kişinin tavsiye ettiği kitaplardan bir tanesidir. Bizde almanızı tavsiye ediyoruz 🙂

 

YGS Fizik Esen

Esen Yayınları YGS Fizik Konu Anlatımlı

Ara sınıflar için en çok kullanılan kitaplardan olan Esen Yayınları’da YGS fizik için önerebileceğim kitaplardandır. Örnek sorular ile konuyu kavramanız da faydalıdır. Ayrıca kitabın bütün soru çözümlerini PDF olarak yayınlamaları da gerçekten büyük bir avantaj diyebilirim. Mezunlar için bu konuda faydalı olabilir.

 

[irp posts=”1321″ name=”2018 LYS Fizik Kitap Önerileri”]

YGS Fizik Soru Bankası Tavsiyeleri

Tam İsabet Fizik

Eğitim Vadisi (Tam İsabet) YGS Fizik Modüler Soru Bankası

İçerdiği fazla soru sayısı, öğrenciyi sıkmayan içeriği ve kolaydan zora doğru giden soru tipleriyle sınavdan önce çözülebilecek güzel bir kaynak. Bir konu hakkında hemen hemen her soru tipini vermeye çalışmış diyebilirim.

 

YGS Yayın Denizi Soru Bankası

Yayın Denizi YGS Tek Fizik Soru Bankası

Son sınavlarda görüldüğü gibi ÖSYM’nin sayısal sorulardan uzaklaşıp yorum sorularına yönelmesiyle ÖSYM tarzına yaklaşan en yakın kitaplardan birisidir. Mutlaka çözülmesi gereken kitaplardan biridir.

 

Fen Bilimleri YGS Fizik

Fen Bilimleri Yayınları YGS Fizik Soru Bankası

Sınavdan önce çözülebilecek, her seviyeye uygun soru barındıran bir kitaptır.

 

TAVSİYE YAZI: 2018 YGS Kitap Önerileri

 

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir