okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 YGS Biyoloji Kitap Önerileri

Bugün ki yazımız da sizlerin 2018 YGS biyoloji için kullanabileceği soru bankası ve konu anlatımlı kitapları listelemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları çözmüş olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır.

 

Sizin de çözdüğünüz, kullandığınız güzel kitaplar varsa yorum kısmına yazarak yeni üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz 🙂

 

 

YGS Biyoloji Konu Anlatım Tavsiyeleri
Palme YGS Biyoloji Soru Bankası

Palme Yayınları YGS Biyoloji Konu Anlatımlı

Görsellerle zenginleştirilmiş anlatım şekli ile konuyu kavramanıza yardımcı olacaktır. İç kısmı öğrenciyi sıkmayan bir şekilde hazırlandığı için ve konuyu pekiştirmeye yarayan örnek sorular ile beraber konu anlatım için uygun bir kitaptır.

 

Limit Yayınları YGS-LYS Biyoloji

Limit Yayınları YGS-LYS Biyoloji El Kitabı

Hem YGS hem de LYS için kullanabileceğiniz güzel bir konu anlatım el kitabı. Küçük boyutu ve içerdiği bilgiler ile gerçekten alınması gereken kitaplardan diyebilirim. İçerisinde hiç bir soru bulunmadığından dolayı kitabın boyutu ve sayfa sayısı düşük bir şekilde hazırlanmış. Bu yüzden her yerde taşıyabilir ve çalışabilirsiniz. Fakat kitap biraz daha LYS tarafında kaydığı için sadece YGS sınavına girecekseniz yukarıda ki Palme’nin kitabını almanızı tavsiye ederim.

 

YGS Biyoloji Soru Bankası Tavsiyeleri
Karekök YGS Biyoloji

Karekök Yayınları YGS Biyoloji Soru Bankası

Hedefi yüksek, zorlayıcı sorularla karşılaşmak isteyenler için sınavdan önce çözülebilecek en iyi kitaplardan bir tanesidir.

 

Eğitim Vadisi YGS Biyoloji

Eğitim Vadisi YGS Biyoloji Modüler Soru Bankası

Sayfa düzeni ve soru sayısının fazlalığı kitabın en önemli özelliklerinden. Kolaydan zora doğru giden soruları ve bir konu hakkında çok fazla test içerdiği için bilgilerinizi unutmamanızı sağlar.

 

Palme YGS Biyoloji Soru Bankası

Palme Yayınları YGS Biyoloji Soru Bankası

A ve B serisi olan kitabın A serisi genel olarak YGS konularını kapsayan, B serisi ise LYS ağırlıklıdır. Temeliniz varsa ve hedefiniz yüksekse, içerisinde zorlayıcı soruların da bulunduğu bu kitap, konuyu pekiştirerek sınav süresince size çok şey kazandıracaktır.

 

TAVSİYE YAZI: 2018 YGS Kitap Önerileri

 

Biliyorsunuz biyoloji çok fazla tekrar ve soru çözümü gerektiriyor. Hedefiniz yüksekse tek bir soru bankası kitabı size yetmeyecektir. Önerdiğimiz kitaplardan en az 2’sini almanızı tavsiye ediyoruz 🙂

 

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

  1. Meraba ben 11 .sinifim biyoloji 9 hariç diğer derslerin gayet iyi derece hedefliyorum ama biyoloji 9 hiç yok ne yapmalıyım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir