Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Biyoloji Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT biyoloji kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Biyoloji Soru Bankası Önerileri

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 2
TYT Biyoloji 40 Seans Soru Bankası Okyanus Yayınları (Kolay Seviye)
Hocam ben biyolojiden 1-2 net bile çıkartamıyorum, temelim hiç sağlam değil, benim önce kolay sorular çözmeye başlayıp moral kazanmam lazım diyorsanız bu kitap size göre. Okyanus Yayınları tarafından hazırlanan bu kitap temeli olmayan veya temeli zayıf olup konuları tekrar etmek isteyen arkadaşlar için gayet değerlendirilebilir bir kaynak. İçerisinde anlaşılır konu özetleri çözümlü sorular ve video çözümleri barındıran bu kitap 272 sayfadan oluşmakta ve fiyatlandırma olarak da piyasadaki güncel kitap fiyatlarına bakacak olursak orta derecede bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Biyoloji için bir temel atmak istiyorsanız bu kitap ile başlayabilirsiniz.


Birey Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası Gelişim Serisi A Düzey
Temel düzeydeki arkadaşlara önerebileceğim bir diğer kitap ise Birey A TYT Biyoloji kitabı. 272 sayfadan oluşan bu kitap video çözümleri ve yeni nesil sorularla donatılmış bir kitap olarak göze çarpıyor. Temel düzeyde bir kaynak isteyen arkadaşlar için gayet iyi bir alternatif diyebilirim. Fiyatlandırma olarak baktığımızda ise güncel kitap fiyatlarına kıyasla orta düzeyde bir fiyatlandırmaya sahip diyebiliriz.TYT Biyoloji Kitap Önerileri 3
FUNDAmentals Biyoloji TYT Soru Bankası (Orta Seviye)
Youtube üzerinden tanıdığımız FUNDAmentals Biyoloji kanalının sahibi olan Funda hocamızın çıkardığı kitaptır. Kitabın içerisinde toplam 1025 soru bulunmaktadır. Hocamızın dediğine göre tüm sorular yeni nesil olup, ÖSYM soru tarzı, tyt biyoloji konuları ve MEB kazanım testlerine göre hazırlanmıştır. Tüm soruların video çözümü bulunmaktadır.


Palme Yayıncılık TYT Biyoloji Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Biyoloji denilince akla gelen ilk yayınlardan olan Palme Yayınları TYT öğrencilerine önerebileceğimiz bir diğer kaynak olarak göze çarpıyor. Video çözümleri bulunduran bu kitap içerisinde daha çok orta zor seviyede sorular içerirken 300 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma açısından incelediğimizde ise orta seviyede bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu görüyoruz.

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 4
Bilgi Sarmal TYT AYT Biyoloji Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Piyasada bulunan bir diğer orta zor seviye arasındaki kaynak ise Bilgi Sarmal TYT Biyoloji kitabı. Temeli sağlam arkadaşlarımızın bakması gereken kitaplar arasında yer almasını tavsiye ediyoruz. Video çözümleri ile desteklenen bu kitap 356 sayfadan oluşuyor. Piyasadaki diğer kitaplardan ayıran özelliği sarmal testler diye adlandırılan testler sayesinde öğrencilere eski konuları ara ara tekrar etme fırsatı sağlıyor. Fiyat olarak incelediğimizde ise hem TYT hem AYT sınavını barındırdığından iki kitap almanıza gerek kalmıyor buna bağlı olarak fiyatı uygun diyebiliriz.

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 5
Aydın Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)
Orta kitaplardan sonra geldik orta-zor diyebileceğimiz kitaba. Aydın Yayınları “35 Yıllık Deneyim” sloganı ile karşımıza çıkıyor. İçerisinde ortadan ziyade daha çok zor soru bulunmaktadır. Seviyesine güvenenler bu kitabı alabilirler. Tüm biyoloji testlerinin video çözümü bulunmaktadır. Fiyatlandırma açısından değerlendirecek olursak ortalama bir fiyatlandırmaya sahip diyebiliriz.
FDD Yayınları TYT Antikor Biyoloji Soru Bankası (Zor Seviye)
Piyasada Biyoloji olarak zor ve kaliteli olarak nitelendirilebilecek bir kitap varsa o da hiç şüphesiz FDD Yayınları’nın hazırlamış olduğu TYT Antikor Biyoloji soru bankası. İçerisinde 6 fasikül içeriyor her bir ünite bir fasikülde yer alıyor. Video çözümleri içeren bu kitap 106 testten oluşuyor. Fiyat olarak da ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt biyoloji kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 


3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu