Kaynak TavsiyeleriTYT

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 2019

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT biyoloji kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Biyoloji Konu Anlatım Tavsiyeleri

Kronometre TYT Biyoloji Akıllı Kitabım Konu Anlatım Fasikülleri
Yeni nesil soru tarzına uygun olarak hazırlanmış bir kitaptır. İçerisinde yer alan 6 fasikülde konu anlatımı etkinlikler çözümlü testler ve konu testleri yer alıyor. Oldukça kapsamlı bir kaynak olan bu kitabı sınav süresi boyunca kullanarak kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

Okyanus TYT-AYT Biyoloji Konu Anlatımlı
ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış önemli değişikliklere ve özel ders mantığına uygun olan bu kitapla sınav süresi boyunca çalışabilirsiniz. Ayrıca her konunun sonunda bulunan mikro konu testleriyle bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Detaylı konu anlatımı olduğundan sınav için gerekli olmayan bilgilerde bulunmaktadır. Ancak görsellerle zenginleştirilmiş bu kitap size çok yardımcı olacaktır. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir. Bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

TYT Biyoloji Soru Bankası Tavsiyeleri

Karekök Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası
Hedefi yüksek, zorlayıcı sorularla karşılaşmak isteyenler için sınavdan önce çözülebilecek en iyi kitaplardan bir tanesidir. Çözümlerine karekod uygulaması ile anında ulaşabileceğiniz için sorunun çözümüne hızlıca ulaşabilirsiz. Başlangıç kitabı için çok uygun olmayan bu kitabı alırken incelemenizi öneriyorum. Ancak yeterli seviyeye ulaşanlar mutlaka bu kitabı çözerek kendini değişik soru tiplerine hazırlamalıdır.

Eğitim Vadisi TYT Biyoloji Modüler Soru Bankası
Sayfa düzeni ve soru sayısının fazlalığı kitabın en önemli özelliklerinden. Kolaydan zora doğru giden soruları ve bir konu hakkında çok fazla test içerdiği için bilgilerinizi unutmamanızı sağlar. Bu yüzden kitabı incelemenizi öneririm.

Zafer Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası
İçinde kaliteli sorular bulunduran, sözel ve düşünmeye dayalı sorularıyla YKS’de ki sorulara alışmanız da yardımcı olabilir. Ayrıca her konudan yeterince soru bulunması sınavdan önce son tekrar olarak çözeceğiniz bu kitap hem hız kazanmanızı hem de daha çok soru tipi görmenizi sağlayacaktır.

YKS-TYT Biyoloji Konu Özetli Soru Bankası Final Yayınları
Algı ve yorum gücünü destekleyici yeni nesil sözel soru tarzına uygun, ÖSYM tarzına paralel sorularıyla öğretici ve geliştirici nitelikli bu kitapla eksiklerinizi belirleyip tekrarlarını yapabilirsiniz. Ayrıca konu özetli olması sebebiyle size daha çok yardımcı olacaktır. Bu kitabı incelemenizi öneririm.

TYT-AYT Okyanus Yayınları Biyoloji Soru Bankası
Yeni sınav sistemine uygun içerisinde ki deneye ve yoruma dayalı kaliteli, özgün sorular ile sınav sürecinde size çok şey katacaktır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt biyoloji kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir