Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Biyoloji Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT biyoloji kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Biyoloji Soru Bankası Önerileri

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 2

TYT Biyoloji 40 Seans Soru Bankası Okyanus Yayınları (Kolay Seviye)

Hocam ben biyolojiden 1-2 net bile çıkartamıyorum, temelim hiç sağlam değil, benim önce kolay sorular çözmeye başlayıp moral kazanmam lazım diyorsanız bu kitap size göre. Kitapta önce konu anlatımı yapılıyor, daha sonra çözümlü örnekler veriliyor. En son ise testler bulunuyor. Biyoloji için bir temel atmak istiyorsanız bu kitap ile başlayabilirsiniz.

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 3

FUNDAmentals Biyoloji TYT Soru Bankası (Orta Seviye)

Youtube üzerinden tanıdığımız FUNDAmentals Biyoloji kanalının sahibi olan Funda hocamızın çıkardığı kitaptır. Kitabın içerisinde toplam 1025 soru bulunmaktadır. Hocamızın dediğine göre tüm sorular yeni nesil olup, ÖSYM soru tarzı, tyt biyoloji konuları ve MEB kazanım testlerine göre hazırlanmıştır. Tüm soruların video çözümü bulunmaktadır.

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 4

Bilgi Sarmal TYT AYT Biyoloji Soru Bankası (Orta Seviye)

Hem TYT hem AYT sınavına özel hazırlanmış, 356 sayfadan oluşan bir soru bankasıdır. Orta seviyede bir kitap diyebiliriz. Güncel müfredata göre hazırlanmıştır. Soru çeşitliliği olarak iyi diyebiliriz. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 5

Aydın Yayınları TYT Biyoloji Soru Bankası (Orta-Zor Seviye)

Orta kitaplardan sonra geldik orta-zor diyebileceğimiz kitaba. Aydın Yayınları “35 Yıllık Deneyim” sloganı ile karşımıza çıkıyor. İçerisinde ortadan ziyade daha çok zor soru bulunmaktadır. Seviyesine güvenenler bu kitabı alabilirler. Tüm biyoloji testlerinin video çözümü bulunmaktadır.

TYT Biyoloji Kitap Önerileri 6

FDD Yayınları TYT AYT Biyoloji Soru Bankası (Zor Seviye)

Sıra geldi zor kitaplara. Eğer diyorsanız benim biyoloji netlerim tavan yaptı, artık orta seviye kitaplar bile kolay geliyor. FDD yayınlarının kitabı tam size göre. İçerisinde gerçekten sizi çok zorlayacak sorular bulunmakta.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt biyoloji kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir