Kaynak Tavsiyeleri

2024 YKS Biyoloji Kitap Önerileri

Hepinize merhaba, bu makale içerisinde öğrencilerin merak ettiği YKS biyoloji kitap önerileri nelerdir? AYT Biyoloji soru bankası önerisi verebilir misiniz? gibi soruların cevabını YKS biyoloji kitap başlığı altında sizler için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Tüm kitaplar için özet açıklamalar yaptık. Bu açıklamaları okuyarak kitabın zorluk seviyesini, içerdiği soruları, nasıl çözülmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz. Kitap seçimi yaparken kendi seviyenizde bir kitap seçmeniz sizin için en doğru karar olacaktır.

Kitap önerileri yaparken piyasada en çok tercih edilen, öğrencilerin çözerken en çok sevdiği, öğretmenlerin en çok tavsiye ettiği, kitabın içeriği, kendini yeni sınav sistemine ne kadar güncellediği gibi faktörler göz önünde bulundurarak hazırlanmıştır. 2024 YKS Biyoloji kitap önerileri yazımızda hem konu anlatımlı hem de soru bankası kitapları bulabilirsiniz. Kitaplar hakkında yaptığımız özet bilgilerle seçim yaparken doğru karar vermenizi sağlamaya çalıştık.

AYT YKS Biyoloji Kaynak Tavsiyeleri

3D Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası

3D Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası kesinlikle YKS Biyoloji kitap önerileri arasında olmalıdır. Orta seviye ve orta seviyenin biraz daha üstü seviye bir kitaptır. ÖSYM’nin YKS ile başlattığı yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. Bol miktarda yorum ağırlıklı sorular görebilirsiniz.

AYT oturumuna hazırlanırken yorum ağırlıklı çözmeniz sınavdaki sorularla karşılaştığınızda şaşırmanızı sağlar. Çünkü yeni nesil olarak adlandırdığımız sorular işlemden çok yorum ağırlık olarak sorulmaktadır. Bu kitapta da bu tarz sorular çok sayıda bulunmaktadır. Kitap yaklaşık 210 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

FUNDAmentals AYT Biyoloji Konu Anlatımlı Soru Bankası

FUNDAmentals AYT Biyoloji Konu Anlatımlı Soru Bankası YKS Biyoloji kitap önerileri arasında olmalıdır. YouTube üzerinde konu anlatımları da yapan Funda Hoca tarafından yazılmıştır. Konu anlatım videolarıyla birlikte ilerleyen bir kitaptır. Kitapta sol sayfada konu anlatımı yapılırken sağ sayfada ise o konu anlatımını destekleyen sorular bulunmaktadır.

Konu anlatım videolarına ulaşmak için sayfadaki üst köşesindeki karekodu okutmalısınız. Aynı zamanda video çözümlere ulaşmak için de her sayfada karekod bulunuyor. Kitap yaklaşık 185 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Biyotik Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası

Biyotik yayınları AYT biyoloji soru bankasını YKS Biyoloji kitap önerileri arasında unutmamak gerekir. Az bilinse de oldukça kaliteli yayınlar çıkarmaktadır. Biyotik yayınları tarafından hazırlanan bu kitap deneme mantığında sorulardan oluşuyor. Her konu testindeki soruları sanki deneme çözüyormuş hissiyle çözebilirsiniz. Kitap orta seviye bir kitaptır.

Bol miktarda yeni nesil ve yorum ağırlıklı sorular bulunmaktadır. Soruların ezbere değil düşünmeye, yoruma açık olması YKS sınavı için oldukça bir önemli faktördür. Çözen öğrenciler tarafından da tavsiye edilen bir kitaptır. AYT Biyoloji kitap önerileri yazımızda bulunmaktadır.

Aydın Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası

Kitap AYT için hazırlanmış olsa da çıkma ihtimali olduğu düşünülerek TYT Biyoloji konularından sorular da bulunmaktadır. AYT Biyoloji için önemli bir kaynaktır. Bu kaynağı çözerek Biyoloji bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz.

Hedefi yüksek olanlar için önerebileceğimiz bir kitaptır. Kitap içinde sizi zorlayacak seviyede sorular yer almaktadır. Aynı zamanda soruların tamamı video çözümlüdür. Aydın Yayınları AYT Biyoloji Soru Bankası YKS Biyoloji kitap önerileri arasında olmalıdır.

Karekök Yayınları AYT Sıfır Biyoloji

Karekök Yayınları AYT Sıfır Biyoloji ile konu eksiği olan ve YKS Biyoloji kitap önerileri arayışında olanların tüm ihtiyaçları giderilecektir.

Tamamen temel seviye bir kitaptır. AYT Biyoloji temeline hiç güvenmeyen adaylar için hazırlanmıştır. Biyoloji için hem konu anlatımı hem de sorular bulunduran bir kitaptır. Temel seviye bir kitaptır ancak AYT dersleri genel olarak zor olduğu için yine de sizi zorlayan sorular olabilir. Ama asla yapılamayacak türden sorular yoktur. Tamamen temelini kuvvetlendirmek isteyen öğrencilerin için hazırlanmıştır.

Benim Hocam Yayınları AYT Biyoloji Video Ders Notları

Benim Hocam Yayınları AYT Biyoloji Video Ders Notları AYT Biyoloji kitap önerileri arasında öğrenciler tarafından en çok tercih edilenlerden biridir.

Bu kitap, Benim Hocam YouTube kanalı üzerinden yapılan AYT Biyoloji konu anlatım videolarında anlatılanların kitaba dökülmüş halidir. Konu anlatım videolarına çalışırken not alarak zaman kaybetmek istemeyenler, ince detayları kaçırmak istemeyenlerin tercih edebileceği bir kitaptır. YKS Biyoloji kitap önerileri listemizde yer almaktadır. Kitap yaklaşık 190 sayfadır. Makul bir ücretle satıştadır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz YKS biyoloji kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu