okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 LYS Fizik Kitap Önerileri

2018 LYS Fizik Kitap Önerileri

LYS fizik kitap tavsiyeleri nelerdir? Fizik kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi bolca soru ile karşılaşıyoruz. Bu yazımızda LYS fizik için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Tabi bu kitaplar bizim önerdiğimiz kitaplardır, yani illa ki bunları alın demiyoruz. Fakat gerçekten kaliteli kitaplar diyebilirim. Hadi hiç vakit kaybetmeden kitapları incelemeye geçelim.

LYS Fizik Konu Anlatım Tavsiyeleri

palme-yayinlari-lys-fizik-konu-anlatimli

Palme Yayınları LYS Fizik Konu Anlatımı

Detaylı konu anlatımına sahip olan bu kitapla konularınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yayının kaliteli örnek soruları kendine özgü konu anlatımıyla piyasadaki iyi kitaplardan biri olaması sebebiyle tercih edilebilir.

 

lys-okyanus-fizik-konu-anlatimli

Okyanus LYS Fizik Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı

ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış önemli değişikliklere ve özel ders mantığına uygun olan bu kitapla sınav süresi boyunca çalışabilirsiniz ayrıca her konunun sonunda bulunan mikro konu testleriyle bilgilerinizi pekiştirebilirsiniz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

Delta-lys-fizik-ozet

Delta LYS Fizik Özet

Tüm LYS konularının özetlerini ve  püf  noktalarını içerir. Tek başına konuyu öğretmek için yeterli değildir ancak yanınızda taşıyıp soru çözerken veya tekrar yaparken yardım alabileceğiniz kaliteli bir kaynaktır.

LYS Fizik Soru Bankası Tavsiyeleri

Esen-LYS-Fizik-Soru-Bankasi

Esen Yayınları LYS Fizik Soru Bankası (Orta-Zor)

Esen yayınları hemen hemen herkes tarafından kalitesi ile duyulmuş bir yayın evidir.Orta- zor seviyeye hitap eden Esen yayınları kitaplarını LYS sınavı için kullanmanızı tavsiye ederiz. Biliyorsunuz fizik dersi biraz sıkıntılı olduğu için esen yayınları bunu düşünerek kitapta ki tüm soruların çözümlerini sitesinden paylaşmakta.

 

palme-lys-fizik-soru-bankasi

Palme Yayınları LYS Fizik Soru Bankası (Orta)

Son LYS fizik sınavlarında görüldüğü gibi ÖSYM’nin uzun işlem soruları yerine yorum sorularına yönelmesiyle ÖSYM tarzına yaklaşan en yakın kitaplardan birisidir.Bu sayede sınava kadar eksiklerinizi tespit edebileceğiniz, her seviye öğrencinin kullanabileceği ideal LYS hazırlık kitabıdır.

 

Fen-Bilimleri-LYS-Fizik-Soru-Bankasi

 Fen Bilimleri LYS Fizik Soru Bankası (Zor)

Hedefi yüksek, zorlayıcı sorularla karşılaşmak isteyenler için sınavdan önce çözülebilecek en iyi kitaplardan birisidir.

 

lys-karekok-fizik-soru-bankasi

Karekök Yayınları LYS Fizik Soru Bankası (Zor)

Hedefim yüksek diyen öğrencilerin kesinlikle çözmesi gereken kitaplardan birisidir. Kitabın farklı soru tipleriyle çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik, düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlar.

 

Okyanus-Yayinlari-LYS-Fizik-soru-bankasi

Okyanus Yayınları LYS Fizik Soru Bankası (Her Seviyeye Uygun)

ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış önemli değişikliklere uygun özel ders mantığıyla sizi sınava eksiksiz hazırlar. Sorulardan önce özlü konu anlatımıyla konuyu hatırlamanızı sağlayacaktır. Soruların cevaplarının çözümlü video şeklinde olması sebebiyle tercih listenizde bir numara olabilecek bir kitaptır. Her seviye öğrenci rahatlıkla bu kitabı çözüp sınava hazırlanabilir.

[irp posts=”571″ name=”2018 YGS Fizik Kitap Önerileri”]

lys-egitim-vadisi-fizik-soru-bankasi

Eğitim Vadisi LYS Fizik Tam İsabet Modüler Soru Bankası (Her Seviyeye Uygun)

Soru sayısının fazlalığı ve kolaydan zora doğru giden soru tekniğine sahip olan bu kitap sınav süresince tercih listenizde yer almayı hak ediyor. Her seviye öğrencinin kullanabileceği bir kaynaktır.

 

nihat-bilgin-yayinlari-lys-fizik-cozumlu-soru-bankasi

Nihat Bilgin Yayınları LYS Fizik Soru Bankası

Orta zor seviye olan bu kitapla düşünce ve işlem yönündeki ilerlemeyi kendinizde görebilirsiniz.Eğer temelim zayıf diyorsanız temeli sağlamlaştırdıktan sonra çözebileceğiniz bu kitapla istenilen sonuca ulaşabilirsiniz ayrıca İnternet sayfasında cevapların çözümlerinin olması sebebiyle çözemediğiniz soruların cevaplarına ulaşabilir eksiklerinizi tespit edip bu yönde ilerleme sağlayarak sınava kadar kendinizi eksiksiz hazırlayabilirsiniz.

 

TAVSİYE YAZI: Tüm Derslerin LYS Kitap Önerileri için Tıklayınız

 

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir