Haberler

Penis Büyütme Nedir?

Erkekler açısından en önemli konulardan biri penisin uzunluğu, kalınlığı ve işlevidir. Bu nedenle peniste boyut sorunu, şekil bozukluğu, incelik ya da eğrilik olması erkeklerde öz güven sorunlarına neden olabilir. Penis estetiği ameliyatları bu aşamada devreye girerek etkili sonuçlar alınmasını sağlayabilir.

Penis boyutunu uzatma amacıyla gerçekleştirilen penis büyütme İstanbul ilinde talep gören penis estetiği prosedürleri arasında yer alır. Penis büyütme ameliyatı hakkında bilgi edinmek ve başarılı bir operasyon geçirmek için Op. Dr. Evren İşçi’nin uzmanlığını ve deneyimini tercih edebilirsiniz.

Penis büyütme ameliyatı kapsamında hastanın penisini pubik kemiğe bağlayan bağ kesilir ve penis serbest bırakılır. Kasık bölgesindeki yağlar alınabilir, penis ve testis torbası arasındaki cilt düzeltilip penis başına dolgu enjeksiyonu uygulanabilir.

Penis Büyütme Riskli mi?

Tüm cerrahi prosedürlerde olduğu gibi penis büyütme ameliyatında da bazı riskler olduğu gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır. Gerek cerrahi prosedürlerin doğasından gelen gerek ameliyat özelinde gelişebilen riskler bu kapsamda değerlendirilebilir. Penis büyütme ameliyatının alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapılması durumunda bu riskleri mümkün olduğunca azaltmak söz konusu olabilir. Başarılı bir prosedüre imza atılabilmesi için penis büyütme ameliyatının hasta özelinde planlanması ve doğru tekniklerle uygulanması gerekir. Elbette diğer bir önemli nokta da, penis büyütme ameliyatından sonra hızlı ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşanmasıdır. Bunu sağlamak için hastanın, ameliyat sonrası dönemde doktorunun önerilerine eksiksiz bir şekilde uyması kritik öneme sahiptir.

Penis büyütme ameliyatından sonra en sık karşılaşılan risklerden biri enfeksiyon gelişmesidir. Ameliyat bölgesinde oluşan enfeksiyona zamanında ve doğru şekilde müdahale edilmemesi durumunda, ciddi komplikasyonlar gelişmesi riski vardır.

Yine penis büyütme ameliyatı sırasında ve sonrasında kanama gelişmesi de sık görülebilen durumlardandır. Kanın birikmesine neden olan hematom ortaya çıkması, ameliyat bölgesinde aşırı duyarlılık ya da his kaybı gelişmesi gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir. Ameliyattan sonra sağlıklı bir iyileşme dönemi yaşanmadığı takdirde yaralar geç iyileşebilir, yara izi kalabilir veya ameliyat sonrası dönemde dikişlerin açılması gibi istenmeyen durumlar yaşanabilir.

Sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz. https://evrenisci.com/penis-buyutme-kalinlastirma/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu