Haberler

Uçak Bileti Sayesinde Tasarruf Etme Rehberi

Seyahate çıkmak için ayırdığınız bütçenin büyük bölümü ulaşım için harcanıyor olabilir. Özellikle uçak seyahati yapmak istediğinizde biletinizi olası en düşük fiyata satın almak istersiniz. Çünkü bu durumda seyahat için ayırdığınız bütçeden hatırı sayılır oranda bir tasarruf yapmış olacaksınız. Peki, uçak bileti alırken nasıl tasarruf edilir? Bu sorunun birden fazla yanıtı var ve hepsini sizlerle paylaşıyoruz.

Uçak Biletinizi Erkenden Alın!

Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinde havayolu ile ulaşımı seçenler, uçak biletlerini erkenden satın aldıklarında çok daha düşük rakamlarla ödeme yapıldığını bilirler. Erken dönemde biletinizi almanız durumunda tahmin ettiğinizden çok daha düşük rakamlar karşınıza çıkacak. Ancak burada erkenden kastımız yola çıkmadan sadece birkaç gün öncesi değil. En az birkaç ay öncesinden söz ediyoruz. Hatta mümkünse 3-4 ay öncesinden biletinizi almaya çalışın.

Bu sayede güncel rakamdan çok daha düşük ücretlerle hem gidiş hem de dönüş biletinizi satın almış olacaksınız. Haliyle ayırdığınız bütçeden de hatırı sayılır düzeyde tasarruf etmeniz de mümkün olacak. Özellikle yurt dışına seyahat etmeyi düşünüyorsanız bilet satın alma işlemini asla son günlere bırakmayın. Çünkü erken dönemde satın aldığınızda daha yüksek oranda indirimler uygulanıyor.

Doğru Havayolu Firmasını Seçin!

Kimi zaman ani bir şekilde seyahat etmeniz gerekebilir. Plansız seyahatlerde uçak biletinizi de erkenden satın almanız mümkün olmayacaktır. Bu durumda yapmanız gereken ise en uygun fiyatları sunan havayolu firmasını seçmeniz olacak. Çünkü bu sayede olası en düşük fiyatla uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Peki, en uygun fiyatı sunan havayolu firması hangisi? Bu sorunun yanıtı aslında oldukça net, sık sık seyahat edenlerin de çok iyi bildiği gibi Pegasus, en uygun fiyatları sunuyor. Düşük rakamlardan oluşan uçak bileti fiyatları sayesinde ve bilet almanın son derece kolay olmasının da etkisi ile uçak bileti alma işlemi stres olmaktan çıkıyor.

Pegasus, hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerde makul fiyat politikası uygulayan havayolu firmalarından biridir. Zamanında havalanan ve zamanında varan Pegasus uçuşları için şaşırtan fiyatlar bile geçerli olabiliyor. Çünkü yılın çeşitli dönemlerinde indirimler de uygulanıyor. Bu indirimler sembolik oranlardan değil yüz güldüren oranlardan oluşuyor ve böylelikle uçak bileti alırken seyahat bütçenizden gayet kolay bir biçimde tasarruf yapmış oluyorsunuz.

Seyahat Tarihi ve Saatine Dikkat!

Seyahat edeceğiniz tarih ve hatta saat, uçak biletine ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini belirliyor. Eğer popüler bir lokasyona seyahat etmeyi düşünüyorsanız haftanın bazı günlerinde ve günün de bazı saatlerinde uçak biletlerinin daha yüksek rakamlara tekabül ettiğini görebilirsiniz. Eğer hafta sonu yerine hafta içi seyahat etmeyi uygun bulursanız daha düşük rakamlarla yolculuk yapabilirsiniz. Bu noktada önemli olan ise bilet fiyatlarını tarih ve saatlere göre gözden geçirmek ve sonrasında bilet satın alma işlemini yapmaktır.

Eğer bilet fiyatlarına hemen göz atmak isterseniz Pegasus uçak bileti uygulaması tam size göre demektir. Alternatif olarak Pegasus internet sitesine tıklayabilirsiniz. Site üzerinden de uçak bileti fiyatlarını farklı tarihlere ve saatlere gör inceleyebilir, en uygun olanını kolayca seçebilirsiniz. Uygun fiyat avantajından daha fazla faydalanmak isteyenler genellikle gece saatlerinde geçerli olan uçuşlara yöneliyor. Bazı seyahat noktalarına düzenlenen uçuş seferleri arasında sabah saatlerinde olanlar daha uygun fiyatlı olabilir.

Kampanyalardan Faydalanın!

Havayolu firmalarının da bazen kampanyalar düzenlediğini belirtelim. Bu kampanyalar sıklıkla uçak yolculuğu yapanların dahi gözünden kaçabiliyor. Oysa kampanyalar önemli düzeyde indirimleri kapsayabilir. Önemli olan ise kampanyalardan kısa zamanda haberdar olmak ve bu sayede uçak biletini indirimli olarak hemen satın almaktır. Kampanyaları kaçırmamak için e-posta üyeliğinizi hemen gerçekleştirin. Pegasus internet sitesine tıklamanız durumunda bu işlemi hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

E-posta üyeliği başlatmak için ücret ödemeniz gerekmiyor. Sadece birkaç dakikada üye olabilir ve düzenlenen kampanyalardan haberdar olabilirsiniz. Kampanyalara sınırlı sayıda uçak biletinin dahil edildiğini unutmayın. İlk olarak indirim kampanyalarını öğrenenler bu biletleri satın alanlar oluyor. Bir anlamda kampanyalardan haberdar olanların önemli bir indirim şansını yakaladığını söyleyebiliriz.

Aktarma Yapmaktan Çekinmeyin!

Uçak biletini en uygun fiyatla satın almanın yollarından biri de kimi zaman aktarmalı ulaşımı göze almak oluyor. Bu seçenek genellikle yurt dışı seyahatlerde geçerlidir. Doğrudan uçuşlar için alacağınız uçak bileti fiyatı ile aktarmalı ulaşımı seçtiğinizde ödemeniz gereken meblağı mutlaka kıyaslayın. Kimi zaman aktarmalı uçuşlar çok daha uygun rakamlara tekabül ediyor. Bu gibi durumlarda aktarma yapmaktan çekinmeyin. Havaalanında bir süre sıradaki uçuşunuzu beklemeniz gerekebilir. Ancak bu zamanı da değerlendirebilirsiniz. Önemli olan tasarruf yapmak ise bu durumda bazı seyahatlerinizde aktarma yapmaktan da çekinmemeniz gerekiyor.

Yukarıda sıraladığımız yöntemlerin tamamını uygulamanızı öneririz. Bundan böyle uçak bileti satın alırken daha az ödemenin yollarını uygulayarak siz de ayırdığınız bütçeden tasarruf sağlayabilirsiniz. Bilet almak için ilk olarak rotanız Pegasus internet sitesi olduğunda düşük fiyat fırsatlarını kaçırmamış olursunuz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu