Rehber Yazılar

Optik Form PDF (Tüm Sınavlara Özel)

Öğrencilik hayatımızda pek çok önemli sınava giriyoruz. Bu önemli sınavlarda cevaplarımızı kontrol edebilmeleri için bize verilen optik formlara işaretlemeler yapıyoruz. Bu işaretlemeler o kadar önemlidir ki, belki yapılan tek bir hata ile tüm sorularımızı yanlış işaretlemiş olabiliriz. Bu yüzden önemli sınavlara girmeden önce optik form işaretleme alışkanlığı kazanmak çok önemlidir. Bu yazımızda sizler için YKS ve LGS sınavları için optik form PDF örnekleri paylaştık. Bunları kendiniz çıkartarak deneme sınavlarında alışkanlık kazanmak için kullanabilirsiniz.

YKS Optik Form

Biliyorsunuz YKS sınavında 3 farklı oturum bulunmaktadır. Bunlar TYT, AYT ve YDT şeklindedir. Her sınava özel ayrı YKS optik formları bulunmaktadır. Bu sınavlara özel olarak hazırlanan formların örneklerini alttaki bağlantılardan kolaylıkla indirebilirsiniz.

TYT Optik Form PDF

TYT sınavında 4 farklı test bulunmaktadır. TYT hangi dersler var diye soruyorsanız testler Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik ve Fen Bilimleri şeklindedir. TYT optik form örneği üzerinden bu testler için işaretleme yapabilirsiniz. TYT sınavına özel olarak hazırlanmış optik form dosyasını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

AYT Optik Form PDF

AYT sınavında 4 farklı test bulunmaktadır. Bu testler Türk Dili ve Edebiyatı – Sosyal Bilimler-1, Sosyal Bilimler-2, Matematik ve Fen Bilimleri şeklindedir. AYT optik form örneği üzerinden bu testler için işaretleme yapabilirsiniz. AYT sınavına özel olarak hazırlanmış optik form dosyasını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

YDT Optik Form PDF

Yabancı Dil testinde sadece tek test bulunmaktadır. YDT optik form örneği üzerinden yabancı dil testi için işaretleme yapabilirsiniz. YDT sınavına özel olarak hazırlanmış optik form dosyasını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

LGS Optik Form

Liseye geçiş sınavında bizi 2 farklı oturum bekliyor. Bunlar sözel ve sayısal şeklindedir. Sözel sınavında Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce şeklindedir. Sayısal sınavında ise Matematik ve Fen Bilimleri testleri bulunmaktadır. LGS optik form örneği üzerinden bu testler için işaretleme yapabilirsiniz. LGS sınavına özel olarak hazırlanmış optik form dosyasını BURAYA tıklayarak indirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu