okyanus yayıncılık
Kaynak Tavsiyeleri

2018 LYS Matematik Kitap Önerileri

LYS Matematik kitap tavsiyeleri nelerdir? Matematik kaynak önerisi verebilir misiniz? gibi bolca soru ile karşılaşıyoruz. Bu yazımızda LYS matematik için kaynak önerilerinde bulunmaya çalışacağız. Piyasada en çok çözülen, en çok olumlu dönüşler alan kitapları sizler için derlemeye çalıştık. Tabi bu kitaplar bizim önerdiğimiz kitaplardır, yani illa ki bunları alın demiyoruz. Fakat gerçekten kaliteli kitaplar diyebilirim. Hadi hiç vakit kaybetmeden kitapları incelemeye geçelim.

 

LYS Matematik Konu Anlatım Tavsiyeleri

lys-palme-matematik-kaynak-onerileri

Palme Yayınları LYS Matematik Konu Anlatımlı

Öğrenciler olsun, öğretmenler olsun, herkesin severek önerdiği Palme yayınlarına bizde listemizde yer veriyoruz. Detaylı konu anlatımına sahip olan bu kitapta konularınızı eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. ÖSYM tarzına yakın olan sorularıyla sınava kendinizi hazırlayacağınız kitap olması sebebiyle tercih edilebilir.

 

lys-okyanus-matematik-kaynak-onerileri

Okyanus Yayınları LYS Matematik Özel Ders Konseptli KONU Anlatımlı

ÖSYM’nin son yıllarda soru tarzında yapmış olduğu değişikliklere uygun olarak özel ders mantığı düşünülerek hazırlanmış olan bu kitapta Matematik üzerine her türlü konuyu, özel notları bulabilirsiniz. Gerçekten çok özenle hazırlanmış bu kitap biraz kalın olsa da düzenli bir şekilde kullanıldığında sizin için çok verimli olacaktır.

LYS Matematik Soru Bankası Tavsiyeleri

lys-kuantum-maetmatik-kaynak-onerileri

Mikro Hücre Yayınları LYS Kuantum Matematik

Bilgi Soru Süreçli Konu Anlatımlı (Her Seviyeye Uygun)

Kendine özgü tasarımı ve soruları ile zamanında benimde severek çözdüğüm kitaplardan birisidir. Her konu için kenarlarda örnek sorular ve formüller bulunmakta. İlk başta sizi konuya alıştırmak için konu başlıklarına göre sorular sormakta, daha sonra ise bir konuya ait tüm farklı tarz sorularla beraber karışık testler bulunmakta.  İçerisinde konular için bol bol sorular bulunmakta. Alınabilir kitaplardan diyebilirim.

LYS Matematik Kaynak Önerileri

Karekök Yayınlar LYS Matematik Soru Bankası (Zor Seviye)

Hedefim yüksek diyenlerin kesinlikle çözmesi gereken kitaplardan birisidir. Kitabın farklı soru tipleriyle çok sayıda soru içermesi yönünden sizi değişik düşünce ve işlemlerle sınava daha kaliteli hazırlar.

apotemi-yayinlari

Apotemi Yayınları LYS Matematik Fasikülleri (Zor Seviye)

Hem soru kalitesi hem de anlatım tarzı ile LYS sürecinde tercih edilebilir bir kitaptır. Eğer temelim  zayıf diyorsanız ilk önce kolay bir kitap bitirdikten sonra bu kitabı çözmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü içerilerinde sizi zorlayacak bolca soru bulunmakta.  Ayrıca Limit-Türev-İntegral fasiküllerini mutlaka almalısınız.

Tavsiye Yazı: 2018 YGS Kitap Önerileri

 

Birey YGS Matematik Soru Bankası

Birey Yayınları A-B-C Matematik Soru Bankaları (Her Seviyeye Uygun)

YGS için de önerdiğimiz kaynaklardan olan Birey yayınları matematik soru bankasını LYS içinde öneriyorum. Zaten YGS-LYS beraber bir kitap. Bu kitapların artı bir yanı ise her seviyeye uygun olması. Yani seviyenize göre A-B-C serisini alabilirsiniz. Bunun yanında diğer bir güzel yanı ise kitapta bulunan tüm soruların cevapları bryCEPTE adlı uygulamalarında bulunması. Yani takıldığınız bir anda sorunun cevabını izleyerek öğrenebilirsiniz.

 

TAVSİYE YAZI: Tüm Derslerin LYS Kitap Önerileri için Tıklayınız

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz kitaplar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

Etiketler

İlgili Makaleler

14 Yorumlar

  1. Merhaba ben tyt matematikten 10 net yapabliyorum oda zar zor matematik sıfır bitirdim ve antermanlarla matematik 2 bitmek üzere netlerimi yükseltmek için hangi kitabı almalıyım lütfen cevap verebilirmisiniz

  2. Simetriden konulara çalıştım Körfezden sorulari çözdüm (bütün kitap bitmedi) şimdi de karekokten çalışıyorum. Bundan sonra hangi kitabi almam lazım?

  3. Yks matematik için birey A B C bitirsem 15 net çıkarırmıyım sizce acil cevaplarsanız sevinirim

  4. Tamamen sıfırdan öğrenmek için buradaki kitaplar uygun mu? Yoksa direkt lise düzeyinden mi burada ki kitaplar?

  5. Yks ve tyt için 0’dan matematik öğrenmek istiyorum. Hangi konu anlatımlı kitap iş görür?

  6. matematiğim ortalama bi seviyede fakat lys tarafını ilk defa çalışacağım için sıkıntı yaşıyorum 0’dan başladım dershanemin soruları çok zor geliyor yeni olduğum için öneriniz nedir acaba karekök biraz daha geç aşamanın kitabı sanırım ileride illahaki çözücem ama şu anki acemilik dönemi için ne tavsiye edersiniz

    1. Dershanedeki rehber hocalarından yardım alabilirsin bu konuda. Sana özel bir program yapabilirler veya kitaplar önerebilirler. Bu senin için daha yararlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir