Haberler

Web Sitesi Kurmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken 4 Kural

Günümüz internet dünyası olduğundan şirketinizin de dijital dünyada yer alması gerekir. Bu sadece prestij için değil hem müşteri kazanmak hem gelir elde etmek için önem taşır. Dijital dünyada yer almak da web sitesi kurma ile sağlanır. Etkili web sitesi kurma ise sizin rakiplerinize fark atmanızı sağlar. Web sitesi kurmak istiyorsanız bilmeniz gereken 4 kural dijital dünyada işinizi kolaylaştırır. Ziyaretçi sayınızı ve gelirinizi artırır. 4 kural arasında şunlar yer alır:

 • Sitenizi kurma amacınızı ve hedeflerinizi belirlemelisiniz.
 • Web sitesi kurarken bütçenizi hesap etmelisiniz
 • Doğru bir site adresi belirleyerek sitenizin görünümüne önem vermelisiniz
 • Web sitesi ziyaretçileriniz için ilgi çekici faydalı içerikler eklemelisiniz.

Domain ve Hosting Satın Alın

web sitesi kurmaya karar verdiniz ve hedeflerinizi de belirlediniz. Yapmanız gereken güçlü bir domain adı belirlemek. Sonra da amaçlarınıza uygun hosting satın almalısınız. Domain sizin dijital dünyadaki ev adresiniz gibidir; hosting ise dijital dünyadaki evinizin büyüklüğü olarak adlandırılır. Domain, IP adreslerini sizin internet projenizin alan adlarına yönlendirir. Alan adları sitenizin insanların akıllarında kalmasına yardımcı olur.

İçeriğiniz farklı alan adınız farklı ise bu hem ziyaretçilerinizin sizi tercih etmemesine yol açar; hem Google tarafından kullanıcı dostu site olma özelliğiniz yok sayılabilir. Arama motorları da kullanıcılar da sizi kara listeye alabilir. Bu durum sizin ilk sıralardan aşağı düşmenize neden olur. Almak istediğiniz alan adı başkaları tarafından alınmış olabilir. Bu durumda web sitesi kurma kararı aldığınızda koyduğunuz hedefe en uygun alan adını almanız gerekir.

Kaliteli bir alan adının taşıdığı özellikler arasında şunlar yer alır:

 • Alacağınız alan adının kolayca akılda kalması gerekir. Bu da alan adının kısa olması anlamına gelir.
 • Alacağınız alan adını seçerken özgün bir isim belirlemelisiniz.
 • Kullanacağınız alan adının uzantısı .com veya .net gibi bilinen uzantılar olması faydalıdır. Popüler olmayan alan adı kullanılmamalı.
 • Alan adınızın özel karakter içermemesine dikkat edin.
 • Akılda kalıcı alan adları seçin. Alan adınızın akılda kalması ziyaretçi sayısının artmasını sağlar.

Web Sitenizi Nasıl Kuracağınızı Planlayın

Web sitesi kurma konusunda karar verdiniz. Natro’nun web site tasarımı aracı ile web sitesi kurma işini gerçekleştirmeniz çok kolaydır. Bu sayede dakikalar içerisinde profesyonel görünümlü web sitesi sahibi olursunuz. Ücretsiz olarak kullanacağınız stok fotoğraflar ile sitenizi zengin bir görünüme kavuşturursunuz. Natro’nun NatroSite dışında WordPress veya E-ticaret sitesi hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

NatroSite’yi ne zaman kullanırım?

İnternet dünyasında yer almak istediniz ve gerekli teknik bilginiz yok. Temel bilgilerinizi kullanarak bunu gerçekleştireceksiniz. Böyle bir durumda NatroSite sizin en iyi yardımcınız olacak.

WordPress’i ne zaman kullanırım?

Aşağıdaki durumlarda wordpress hosting kullanmak daha avantajlı olabilir:

 • Web sitesi kurma amacınızı değiştirme ihtimaliniz varsa,
 • Sitenizde çok sayfa kullanmayı planlıyorsanız,
 • Web sitenize yeni modüller, tasarımlar ve eklentiler koymayı düşünüyorsanız kullanabilirsiniz.

E-Ticaret hostingi ne zaman kullanırım?

Online mağaza açmak istiyorsanız, ürün almak ve satmak gibi bir planınız varsa E-ticaret hostingi kullanmanız gerekir.

Web Sitenizin Tasarımına Karar Verin

Web sitesi kurma kararı verdiniz. Sıra web sitenizin tasarımına karar vermekte. Herkesin gördüğü ve ilk izlenimi edindiği web sitenizin ana sayfasında ana menü mü ön planda olacak yoksa galeri mi? Bu kararı vermeniz yapmak istediğiniz tanıtıma veya vereceğiniz hizmete bağlı olarak değişir. Eğer blog siteniz varsa yazılarınızın doğal olarak da sayfalarınızın ön planda olması gerekir. Ürün satmak için site kurduysanız da sattığınız ürünleri ön plana alırsınız.

Herkes için web sitesi sloganıyla web sitesi sahibi olmak isteyenlere destek olan Natro sayesinde tasarımını seçerek web sitenizi yayınlayacaksınız. Değişiklik yapmak istediğinizde zengin tasarım havuzundan seçim yapabilir, web sitenizi dakikalar içinde kurabilirsiniz.

Hazır Web Site Tasarımlarını Araştırın

Web sitesi kurmak için hem daha ekonomik hem daha pratik olduğu için hazır web sitesi kurmaya karar verdiniz. Hazır web site tasarımlarını da araştırdınız. Karşınıza Natro’nun web site tasarım aracı çıktı. Bu araç sayesinde işinize ve sektörünüze özel modüller ile oluşturacağınız sitenin tasarımını seçersiniz. Seçtiğiniz tasarımlara içerikler eklersiniz ve görsellerle zenginleştirirsiniz. Daha sonra da yayınlarsınız. Gördüğünüz gibi Natro ile web sitesi kurmak çok kolay.

En İyi Hazır Site Tasarım Aracı

Hazır site ile web sitesi kurma kararı verdiğinizde en iyi hazır site tasarım aracı için araştırma yaparsınız. Yaptığınız araştırma sonucunda ise en iyi hazır site tasarım araçlarıyla ilgili şu bilgileri öğrenirsiniz:

 • Hazır site hizmeti sunan kurumların size alan adı ve hosting özelliklerini de sunması gerekir.
 • Sunulan alan adı, hosting ve aylık trafik limiti için yapacağınız ek ödemeler varsa bunları öğrenmelisiniz. Bu sayede sürprizler ile karşılaşmazsınız.
 • Tercih ettiğiniz hazır site tasarım aracının en son teknolojiye uyum sağlayan bir altyapısı olması önem taşır.
 • Tercih edeceğiniz hazır sitenin referansları ve şablonları size bir fikir verir.
 • Web sitenizin tüm İnternet platformlarında iyi görüntülenmesi gerektiğinden mobil uyumluluk olmazsa olmaz.
 • Mobil uyumlu alt yapı sayesinde siteniz bilgisayar, tablet ve telefonlarda rahat olarak görüntülenir.
 • Google organik aramalarında sitenizin bulunması gerekir. Bu nedenle hazır site tasarım aracındaki uzantıların ve ekleyeceğiniz içeriklerin SEO uyumlu olması lazım.
 • Kuracağınız web sitesinin altyapısı site haritası, favicition gibi özellikleri desteklemesi gerekir.
 • Web siteniz ile ilgili yaşayacağınız sorunlar olduğunda teknik destek sunulması önemlidir.

İnternet projelerinizde her zaman sizin yanınızda olan Natro, en iyi hazır site tasarım aracı NatroSite ile de size destek sunuyor.

Herkes için Web Sitesi: NatroSite

Artık siz de web siteniz olsun istiyorsanız yapmanız gereken NatroSite ile web sitenizi dakikalar içerisinde oluşturmak. Bu sayede şu avantajları elde edersiniz:

 • Ürünlerinizi web sitesinde listelersiniz.
 • İşinizi ve hizmetinizi İnternet ortamına taşırsınız.
 • Hizmetlerinizi şube ya da mağaza dışında da tanıtarak daha fazla kişiye ulaşırsınız.
 • Dilediğiniz zaman içerik eklersiniz ve kısa sürede bu içerikleri düzenlersiniz.
 • Web siteniz üzerinden daha çok kişiden sipariş almaya, ürünlerinizi tanıtmaya, hizmetlerinizi sunmaya başlarsınız.

İhtiyacınıza en uygun çözümler konusunda karar vermek için Natro’nun uzman ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. İnternet dünyasında yer almaya karar verdiğinizde web sitesi kurma konusundan sunuculara, hosting ile ilgili bilgilerden güvenlik sorunlarına pek çok konuda Natro sizlere yol gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu