Tanıtım Yazısı

Hoparlör ve Kulaklık Tavsiye ve Önerileri

Hoparlör ilk halden dijital seslere dönüştürülen ses dalgalarını tekrardan istenilen şiddette yayınlamaya yarayan elektronik cihazdır.  Dijital ses sinyallerini diğer bir deyiş ile ses dalgalarına çevirmektedir. Anlık veya kayıtlı olan dijital ses verilerini içerisinde bulunan kısımlar sayesinde istenilen oranda ki şiddetlerle duyurabilmektedir.  1925 yılından bu yana gelişimi sürdüren elektronik ses cihazlarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Peki, sizce bu ürünler nasıl çalışmaktadır? Öncelikle bir güce ihtiyaç duymaktadırlar ihtiyaç olan güç sağlandığı takdirde ise bobin sayesinde diyaframlar hareket ettirilir bu sayede ise havaya ses dalgalarının yayılması sağlanır. Hoparlörün içerisinde ayrıca gelen sesin frekansını arttırabilmek için mıknatıs kullanılmaktadır. Buraya kadar ise teknik bilgilerden bahsetmiş olduk. Peki sizce bu aygıtlar sistem içerisinde nasıl kullanılmaktadır. Ses sistemlerimiz içerisinde dijital veri olarak seslerin son uğradığı duraktır. Yani buradan sonra artık ses dalgalarına dönüşeceği için bu aygıtları amfi, mikser, mikrofon ve benzeri elektronik cihaz aracılığıyla rahatlıkla kullanabiliriz. Bu elektronik cihazlar kullanım amacı ve şekline göre isimlendirilmiştir. Bunlardan bahsetmeden önce oldukça sık bir biçimde karşımıza çıkan bas ve tiz tipteki hoparlörü nasıl ayırt edebileceğimizi anlatmak istiyorum. Tiz tipte olan modellerin en uç kısmında huni şeklinde açık bir bölüm bulunmaktadır. Genellikle en çok kullanılan türdür.  Oldukça geniş bir ses frekansına sahiptir ayrıca çember şeklinde üzerinde bulunan tırtıklı yüzeyler frekans aralığını ifade etmektedir. Bas tipteki ürünlerin ise ön kısmında kapalı biçimde yarı küre şeklinde bir yüzey bulunmaktadır. Bu yüzeyin ise asıl amacı üretilen sesi o yüzeye çarptırarak daha pes sesler elde etmektir. İçinizi titreten camları sarsan o kimi için vazgeçilmez kimi içinde rahatsız edici sesler bu tipteki hoparlör modelleri sayesinde üretilmektedir.  Oldukça geniş bir ürün çeşitliliğine sahip bir elektronik ses cihazıdır. Kullanım yerlerine göre değerlendirecek olursak eğer bu ürünleri duvar, tavan, horn ve benzeri saymakla bitmeyecek düzeyde çok çeşidi bulunmaktadır. Verdiğim örneklerin tümü de kullanım yeri ve şekline göre özel olarak tasarlanmış ürünlerdir ve kullanıldığı yerin ismini alarak adlandırılmıştır. Elektronik ses cihazları alanında oldukça geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Mevcut olan ses kaliteli ve özelliğine göre birçok ürün bulunmaktadır. Dünya çapında birçok markanın araştırma ve geliştirmesini büyük bir özenle profesyonel bir şekilde yaptığı oldukça sık bir biçimde ihtiyaç duyulan elektronik ses cihazıdır. Benim bu konuda size tavsiyem ise bütçenize ve kullanım amacınıza göre tasarlanmış en uygun hoparlör modelini tercih etmelisiniz. Bu ürünü tercih ederken de kaliteli ve güvenilir bir marka ve tedarik noktasından ürünleri satın almayı unutmayınız.

Hoparlörü İncelemek İçin  https://teknones.com/en-iyi-kablosuz-bluetooth-hoparlor-tavsiyeleri.html

 

KulaklıkKulaklık dış gürültü ve seslerden izole etmek ve istenilen ses verisini dinlemek için kullanılan, özünde kişiye özel seslendirme yapan küçük bir hoparlördür. Nasıl mı? Çalışma prensibi hoparlör ile aynı şekilde işleyen elektronik cihazdır. Yine aynı şekilde bölümleri bulunan güç olarak daha düşük seviyelere ihtiyaç duyabilen o oranda da ses üreten bir ses aygıtıdır. Kullanan kişiye göre ses çıkarma odaklı üretilen bu cihazlar kulak üstü ve kulak içi olarak iki sınıfta değerlendirilebilir. Kulağı tamamıyla kapatan, petler ile kulağa teması sağlanan çeşitli özelliklere sahip birçok kulaklık bulunmaktadır. Kullanım amacına göre açık ve kapalı modelleri üretilmektedir. Çünkü bazen dışarıdaki seslerden izole edilmek için kullanılsa da birçok yerde de dışarıdaki sesi de duymanız gerekebilir. Dışarıdaki sesi duyabilirken o an sizin için öncelikli olan efekt veya sesi bu cihaz vasıtasıyla dinleyebilir performans veya projelerinize çeşitli donanımlar aracılığıyla ekleyebilirsiniz. Kablolu ve kablosuz modelleri bulunmaktadır. Yeni nesil kablosuz modelleri bluetooth ve benzeri yöntemlerle bağlantı kurularak kullanılmaktadır. Benim tercihim kablolu modelleridir genel olarak çünkü profesyonel işlerde hem daha az maliyetli hem de daha sorunsuz çalışabilmektedir. Şimdi ise gelelim kulak içi kullanılan kulaklık ürünlerine,  bu ürünlerde aynı mantıkla üretilmiş fakat akıllı telefon ve benzeri yeni nesil teknolojik aygıtın hayatımızda oldukça yaygın bir biçimde kullanılmasından dolayı bu tipteki cihazlar üretilip geliştirilmektedir. Uzun saatler boyunca kullandığımız bu ürünler konforlu ve kullanışlı ürünler olarak özenle seçilmelidir. Hem anı yaşarken daha sağlıklı ve konforlu yaşamamızı sağlayacak hem de bizi birçok kablo ve elektronik cihaz kirliliğinden kurtaracaktır. Bu muhteşem ürünleri satın almadan önce ihtiyacınıza oranla en uygun ve kullanışlı ürünleri bu alanda profesyonel firmalardan kolayca tedarik edebilirsiniz.

Kulaklık Önerilerini İncelemek İçin https://teknones.com/en-iyi-kulaklik-markalari.html

Teknoloji ve ses sistemleri hakkında detaylı bilgiler ve ürün tavsiyeleri için www.teknones.com adresini ziyaret edebilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu