DGSKaynak Tavsiyeleri

2022 DGS Kitap Önerileri

Sınav zamanları öğrencilerin en çok zorlandığı konulardan bir tanesi de kitap seçimi olmaktadır. Bundan dolayı “en iyi dgs kitapları nelerdir? dgs soru bankası önerileri, dgs için hangi yayınları önerirsiniz?” gibi soruların cevaplarını araştırmaya başlıyorlar. Bu yazımızda dgs kitap önerileri başlığı altında sizlere piyasada bulunan ve en çok tavsiye edilen kitapları derledik. Altta önerdiğimiz DGS kaynakları ile birlikte DGS konularını halledeceksiniz.

Türkçe, paragraf, matematik, problemler, geometri dersleri için önerdiğimiz dgs en iyi kaynakları alttan öğrenebilirsiniz.

DGS Kitap Önerileri

Yargı Yayınları 2022 DGS Son 7 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış SorularÖncelikle ÖSYM’nin bu sınavına ve diğer sınavlarından birine girecek olan tüm adayların mutlaka çözmesi gereken kaynakların başında çıkmış sorular geliyor. Burada da sizler için önerebileceğimiz ilk kaynak Yargı Yayınları’nın hazırlamış olduğu Son 7 Yıl Tamamı Çözümlü Çıkmış Soru Bankası. 408 sayfadan oluşan bu kitap fiyat olarak ise piyasaya göre gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip.

Yargı Yayınları 2022 DGS VIP Sayısal – Sözel Bölüm Konu Kitabı Seti

Özellikle KPSS ve DGS’de başarılı kaynaklar hazırlayan Yargı Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu konu anlatım seti gayet kalın iki kitaptan oluşuyor. Toplamda 967 sayfadan oluşan bu set konu çalışmak isteyenlere önerebileceğimiz ilk kaynak olarak göze çarpıyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.Yediiklim Yayınları 2021 Prestij Serisi DGS Konu Anlatımlı Kitabı

DGS konu anlatımı için hazırlanan bir diğer set ise Yediiklim Yayınları’nın hazırlamış olduğu Prestij Serisi Modüler Set. Bu setin Yargı Yayınları’nın hazırladığı setten farkı üç kitaptan oluşup konu anlatım kitaplarının yanına ek bir deneme kitabı bulundurması. Setteki üç kitap toplamda 728 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip.DGS Sayısal Matematik Kitap Önerileri

Şenol Hoca DGS Matematik Tamamı Çözümlü Soru Bankası

DGS kitapları arasında pek bir alternatifimiz yok. Matematik için baktığımızda da alanında en uzman hocalardan biri olan Şenol Hoca’nın hazırladığı bu kitap gözümüze çarpıyor. Kitap tam 440 sayfadan oluşuyor ve tamamı video çözüm içeriyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre yüksek bir fiyatlandırmaya sahip.Marka Yayınları Youtube Hocam Problemler Soru Bankası Kitabı

Sayısal alanda en çok soru gelen ve öğrencilerin en çok zorlandığı konu olan problemler için de önerebileceğimiz kitap Marka Yayınları’nın hazırlamış olduğu Youtube Hocam Problemler Soru Bankası. Kitaptaki soruların tamamı yeni nesil sorulara uygun hazırlanmış ve video çözüm içeriyor. Kitap tam 208 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip.

DGS Türkçe Sözel Kitap ÖnerileriYargı Yayınları TYT AYT MSÜ KPSS ALES DGS Paragraf Yeni Nesil Soru Bankası

Sözel kısımda en çok soru gelen öğrencilerin en çok zorlandığı konu olan paragraf için önerebileceğimiz kitap ise özellikle sözel alanda müthiş kaynaklar hazırlayan Yargı Yayınları’nın paragraf kitabı. Kitap tam 392 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak ise güncel kitap fiyatlarına göre uygun bir fiyatlandırmaya sahip.

DGS Deneme Önerileri

DGS Çözümlü 10’lu Deneme İntibak Yayınları (Kolay Seviye)
Pegem Akademi DGS Tamamı Çözümlü 5 Deneme (Orta Seviye)
Tasarı DGS Çözümlü 7 Deneme Tasarı Yayınları (Orta – Zor Seviye)
DGS 6 Muhteşem Fasikül Fasikül Deneme Tasarı Eğitim Yayınları (Zor Seviye)

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere ve öğretmenlere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz dgs kitapları varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu