Haberler

Dermaroller Nedir ve Nasıl Kullanılmalıdır?

Silindir şeklindeki titanyum iğnelerle oluşturulmuş bir mekanizmaya sahip olan dermaroller ciltteki kan akımını artırıp, cilt tazeliğini, cilt doku hücrelerinin oluşumunu ve sağlıklı görünüme kavuşmasını sağlayan bir araçtır. Dermaroller, mikro kanallar adı verilen küçük gözeneklerin açılmasını sağlayarak cilt için faydalı pek çok mineral ve vitaminin dış destek ile cilde verilmesiyle, cilt dokusunun derinliklere kadar ulaşmasını sağlamaktadır.

Cilde zarar vermeyecek ölçüde bir baskı sağlayarak silindirin hareketi sağlanmalıdır. Mutlaka temiz cilde uygulanmalıdır. Dermaroller da kullanımdan önce ve sonra mutlaka temizlenmelidir. Temizliği bir dezenfektan ve alkol ile sağlanmalıdır. Böylece enfeksiyon oluşumunun önüne geçilir ve cilt sağlığının korunması sağlanabilir.

DERMAROLLER YÖNTEMİ HANGİ VÜCUT BÖLGELERİ İÇİN UYGUNDUR?

Dermaroller birçok vücut bölgesine uygulanarak cilt sağlığına katkıda bulunabilmektedir. En sık uygulanan bölge; yüzdür. Yüze uygulanan dermaroller sayesinde cilt daha parlak, canlı ve sağlıklı görünmektedir. Dermaroller bunun dışında vücut, saç derisi, göz altı bölgesi ve selülitli alanlarda kullanılarak pek çok cilt sorununun azaltılmasında etkili olmaktadır. Dermaroller tüm diğer cilt uygulamalarında da olduğu gibi sabır gerektiren uzun vadede fayda sağlayan bir cilt uygulamasıdır. Bu nedenle uygulamalar düzenli aralıklarla ve disiplinli bir şekilde yapılmalıdır.

DERMAROLLER TEDAVİSİ FİYATLARI 2022

Dermaroller işlemi seanslar halinde hastaya uygulanan bir işlemdir. Bu işlem sabır gerektiren, uzun vadede sonuçlar elde edilebilen bir uygulamadır. Seanslar halinde yapılan bu işlem için belirlenen seans ücretleri uygulamaya göre değişmektedir. Diğer tüm cilt uygulamalarında olduğu gibi dermaroller işleminin de uygun metotlara hakim uzman eller tarafından yapılması gerekmektedir. Dermaroller temelli tedavinin daha faydalı hale gelebilmesi ve cildin hızlı bir iyileşme gösterebilmesi için mutlaka medikal cilt bakımları ile desteklenmesi gerekmektedir. Bu sayede ciltte yeni hücrelerin oluşması sağlanır, aynı zamanda da oluşan hücrelerin uzun ömürlü olması sağlanmaktadır.

DERMAROLLER İLE TEDAVİDE DOKTORUN ÖNEMİ

İyi bir dermatolog her zaman için ilk planda cilt sağlığını ve hasta iyiliğini tutar. İşini profesyonel bir bakışla yapan dermatolog mutlaka hastasını en doğru seçeneklere yönlendirerek en memnun kalacağı seçeneği belirler. Hasta için en uygun yöntemi belirledikten sonra uygulamaya koyar. Deneyimlerine dayanarak da en doğru tedaviyi hastasına sunar. En doğru yaklaşımı belirleyebilmesi için yöntemlerin etkilerine ve yan etkilerine hâkim olmalı ve hasta ihtiyacına uygun olarak şekillendirmelidir. Prof. Dr. Evren SARIFAKIOĞLU bu bağlamda hastalarına en akılcı tedavileri sunarak doğru yönlendirmeler ve uygulamalarla tedavileri oluşturmaktadır. Dermoankara.com adlı sitede de cilt sağlığına dair deneyim ve önerilerini paylaşarak dermatolojik anlamda herhangi bir bireyin bile ciddi ve sağlam bilgileri kazanmasına öncülük etmektedir. Dermaroller cilt için faydalı olduğu kadar aynı zamanda yanlış yapıldığında büyük tehlikelere yol açabilecek bir yöntemidir. Cilt  enfeksiyonlara yol açabileceği gibi, yüzde skar ve izlere de neden olabilir.  Bu nedenle işlemi doğru yönetebilecek deneyimli ellerde yapılması gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu