Haberler

Yurtdışı Dil Okulları

Yabancı dil eğitimi almak için en iyi seçeneklerin başında yurtdışı dil okulları gelmektedir. Yurtdışında eğitim almak isteyen her öğrenci okullar, eğitim maliyetleri ve yurtdışı dil eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak istemektedirler. Yurtdışı dil eğitimi, okulları, koşulları ve avantajları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Yurtdışında Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Yurtdışında yabancı dil eğitim almak, yabancı dil öğrenmenin en etkili yollarından biridir. Günlük yaşantılarında o dili konuşan pek çok insanla birlikte dili yaşayarak öğrenme avantajı sağlamaktadır. Günlük yaşam içinde sürekli kendini ifade etme mecburiyeti dil öğrenimi daha kolaylaştırır ve hızlandırır. Eş zamanlı olarak okuma, yazma, konuşma ve dinleme yetenekleri kısa zamanda gelişir.

Yurtdışı eğitim deneyimi kişiyi olgunlaştırır ve öz güvenini artırır. Yurtdışında yaşamanın kazandıracağı önemli avantajlardan biri de aileden, arkadaşlardan uzakta, bireysel bir yaşam sürmektedir. Dili konuşan farklı milletlerden arkadaşlar edinir ve iletişim becerileri gelişir. Anlama ve konuşma becerileri zamanla artar ve arttıkça kişinin kendine olan özgüveni de artar.Yurtdışında dil eğitimi almak farklı ülkelere seyahat etme olanağı sunar: Hafta sonlarında veya dil okulunun planladığı gezilerde kalınan ülkeyi veya çevredeki yerleşim yerlerini keşfetme olanağı vardır. Uzun dönem kariyer hedefleri açısından, CV’de alınan dil eğitiminin çok büyük bir önemi vardır. Birçok şirket, işe alımlarında dil yetkinliği olan kişileri tercih etmektedir. Fakat bunun yanı sıra, yurtdışında edinilen yaşam deneyimleri de şirketler için önem taşır.

En İyi Dil Okulları

Yurtdışı dil okulları araştırması yaparken en iyi dil okulları listesine göz atmak lazım. Dil eğitimi almak istenilen dile ve ülkeye göre değişiklik göstermekle birlikte en iyi dil okulları için bir liste çıkarmak mümkündür. Yurtdışındaki en iyi dil okullarına baktığımızda aşağıdaki okullar öne çıkmaktadır.

●     EC English

1991 yılında Malta’da kurulan EC English, günümüzde Amerika, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Cape Town, Avustralya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde genel İngilizce, iş İngilizcesi, Kanada üniversiteleri için Pathways/Hazırlık programları ve üniversitelere giriş için TOEFL, TOEIC, IELTS gibi sınavlara hazırlık kursları sunar.

●     Kaplan

Dil eğitimi denilince, akla ilk gelen ilk kurslardan olan Kaplan International, yurtdışına seyahat etmek ve İngilizcesini geliştirmek isteyen herkese harika bir eğitim sunar.

●     Almanya Goethe Institut

Her yıl çok sayıda öğrenci ve yeni mezun yurtdışı dil eğitimi için Almanya’yı tercih eder. Almanca bugün 132.1 milyon insan tarafından konuşulan ve Avrupa Birliği’nin de resmi dilidir. Bugün çoğu ülkede ve şehirde rastlayacağımız Goethe Institute, aralarında Berlin, Bonn, Frankfurt, Bremen, Hamburg, Heidelberg, Münih gibi öğrenci şehirlerinde hizmet verir.

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak İçin Şartlar

Yurtdışı dil okulu başvurularına dil kursuna başlanacak tarihten minimum 4-6 hafta önce dil okulu kaydı oluşturmak, hatta yaz dönemi kayıtları için 8-12 hafta önceden başvuru yapmak gerekmektedir. Genel İngilizce programları için üniversitelerde olduğu gibi IELTS, TOEFL sınav sonucu sunulmasına veya herhangi bir dil seviyesini kanıtlayacak belgeye gerek yoktur. Zaten amaç dil okuluna giderek İngilizce geliştirmektir. Ancak IELTS Sınav Hazırlık ve TOEFL Sınav Hazırlık için minimum Intermediate İngilizce seviyesi aranmaktadır.

Yurtdışı dil okulundan kabul almak için üniversite veya yüksek lisans öğrencisi olmaya da gerek yoktur. Çalışan bir birey olarak da dil okuluna başvuru yapmak mümkündür. Dil okulu başvurusu yapılırken pasaport numarası gereklidir bu sebeple mutlaka pasaport olmalıdır. Eğer kişinin pasaportu yoksa hızlıca başvuru yapıp pasaport almalıdır. Tüm bu koşullar karşılandığında basit bir başvuru süreci vardır. Ancak bu süreç bazen zorlayıcı olabilir. Böyle durumlarda kişilerin yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasından destek alması gerekebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu