Haberler

Senetle Araba Almanın Avantajları Dezavantajları Neler?

Trafikteki araçların sayısı her geçen gün artıyor. Dolayısıyla araba satın almak isteyenler de galerilere akın ediyor. Ancak araba satın almak isteyen kişiler, peşin ödemede ya da kredi çekmekte sıkıntı yaşayabiliyorlar. Günümüzde çoğu kişinin araba satın almak için peşin parası bulunmuyor. Bu nedenle de kredi çekme yöntemine başvuruyorlar. Fakat kredi çekerken de zaman zaman problemler oluşabiliyor. Böyle durumlarda da en son çare senetle araba satın almak oluyor.

Birarabam’da senetle araba almak isteyenlere güvenilir bir hizmet sunmayı amaçlıyor. Bununla birlikte senetle araba almanın hem olumlu hem de olumsuz etkileri bulunmaktadır. Yazının devamında senetle araba almanın avantajları ve dezavantajları hakkında detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

Senetle Araba Almanın Avantajları Nelerdir?

Senetle araba almanın bazı avantajları vardır. Bunlardan en başlıcası elinde peşin parası olmayan ya da kredi almakta zorlananların araba satın almayı kolaylaştırmasıdır. Peşin parası olmayan kişiler genellikle kredi çekme yöntemine başvurur. Ancak bazı kişilerin bankaların istedikleri özelliklere sahip olmayabiliyor. Bu durum kişinin araba satın almasının önüne geçiyor. Bundan dolayı da araç satın almak isteyenler senetle araba alma yöntemine başvuruyor.

Senetle araba almanın bir başka avantajı ise esnek ödeme seçenekleridir. Senetle araba satın alırken taşıt finansmanı ile ödeme seçenekleri hakkında uygun bir anlaşma yaparak aylık taksit süresi gibi detayları belirleyebilmek mümkündür. Böylece ödeyebileceğiniz bütçe doğrultusunda istediğiniz arabayı alma şansı elde edebilirsiniz.

Son olarak senetle çok daha kısa sürede araba sahibi olabilirsiniz. Kredi ile araba alırken, bankalarda uzun bir süreç geçiriliyor. Belgeleri toplamak ve onay süresini beklemek oldukça uzun bir süreçtir. Fakat senetle araba alırken direk araç finansmanı ile gerekli anlaşmayı sağlayarak çok daha kısa bir sürede araç sahibi olmak mümkündür.

Senetle Araba Almanın Dezavantajları Nelerdir?

Senetle araba almak her ne kadar avantajlı olsa da bir takım dezavantajları da beraberinde getiriyor. Senetle araba alırken mutlaka güvenilir bir satıcı ile çalıştığınızdan emin olmanız gerekir. Araba almadan önce satıcı hakkında detaylı bilgilere ulaşarak ve müşteri yorumlarını okuyarak güvenilir olduğunu kontrol edebilirsiniz. Güvenilir bir satıcı ile çalışmak, dolandırılma gibi olumsuz durumların yaşanmasının önüne geçilmesini sağlar. Bunun yanı sıra araba satın almaya giderken yanınızda götüreceğiniz tecrübeli kişiler bu konuda size yardımcı olabilir.

Birarabam olarak bizler, müşteri memnuniyetine son derece önem vererek güvenilir bir firma olma yolunda ilerliyoruz. Her şeyi yasal yollara uygun olarak yapmaktayız. Sizler de güvenilir bir araba firması arayışındaysanız Birarabam ile iletişime geçerek hayallerinizdeki arabaya kolay ödeme seçenekleri ile kavuşabilirsiniz. Senetle araba almak hakkında detaylı bilgi için mutlaka bize ulaşın!

Senetle Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi çekmekte problem yaşayan ve senetle araba almaya karar veren kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek güvenilir ve hızlı bir şekilde yeni arabanıza kavuşabilirsiniz. Senetle araba alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle güvenilir bir satıcı ile anlaşılmalıdır. Bunun için satıcının kurumsal bir firma ya da araç satışına yetkili olmasına dikkat edilebilir.
  • Satın alınacak aracın mutlaka ekspertizden geçirilerek güvenilir bir ustaya gösterilmesi gerekmektedir.
  • Aracın piyasa değeri ile senetli satış fiyatını karşılaştırarak aradaki farkı göz önünde bulundurmak gerekir. Eğer aradaki fark oldukça fazla ise aracın alınmaması gerekir.
  • Bütün borcun tek bir senette değil, her taksit için ayrı bir senet hazırlatılmalıdır.
  • Satıcıdan senetleri banka aracılığı ile tahsilata vermesi talep edilmeli ve her taksit ödemesi sonrası bankadan senetin alınması gerekir.
  • Sözleşme sırasında hazırlanmış olan senetlerin mutlaka fotoğraflarının ya da fotokopilerinin çekilmesi gerekmektedir.
  • Ödeme sonrasında alınan senetlerin orijinal olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Senetle araba alırken, maddi durumu göz önünde bulundurmak oldukça önemlidir. Anlaşmayı ödemeyi yapabileceğiniz şekilde seçmelisiniz. Eğer düzenli bir geliriniz yoksa ve senetler düzenli olarak ödenmiyorsa araç icra yolu ile satışa çıkarılır.

Siz de senetle araba almak için güvenilir bir firma arayışındaysanız hemen Birarabam’a başvurun. Birarabam, en uygun ödeme seçenekleri ile hızlı ve kolay bir şekilde araba sahibi olmanıza yardımcı oluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu