Tanıtım Yazısı

Kaplama Travertenler

Geçmişten günümüze mimarinin değişmeyen yapı taşlarından biri olan traverten kaplama, hem yapıldığı alanın estetik görüntüsünü artırırken hem de yapıldığı alana uzun süreli dayanıklılık sağlar. Bu dayanıklılığı kullanmak isteyen mimarlar geçmişten günümüze inşa ettikleri yapılarda traverten kaplamayı kullanırlar. Kullanıldığı alana estetik güzellik katar bu ürün. Baktığınızda içinize huzur yayar bu ürün. Kalitesiyle farkını ortaya koyar bu ürün. Kullanan herkesin memnuniyetini sağlar bu ürün. Bu konu üzerinde durmak lazım. Herkesi memnun etmek kolay değildir. Bazıları kaliteyi bazıları konforu bazılar estetiğe bazıları da sağlıklı olmasına önem verir. Bu ürün tüm bunların hepsini bünyesinde toplamıştır. Böylelikle herkesin ortak bir üründe memnun kalmasını sağlamıştır. Ve bu memnuniyetle doğru orantılı olarak kullanım alanı ve kullanan kişilerin sayısı çok fazladır. Kullanan kişiler hem bir geleneğin temsilcileri hem de modernliğin örnekleridir. Öyle bir üründür ki traverten kaplama hem geçmişle bağlantımızı ortaya koyarken hem de geleceğe ışık tutmaktadır. Bundan yüzlerce yıl önce kullanılmışken yüzlerce yıl sonrada kullanılacaktır.

En sık kullanılan traverten kaplama ürünlere bakınız.

Traverten Kaplama Nedir?

Traverten bir doğal taş türüdür. Bu taş hijyenik olmasıyla görünümüyle estetikliği ve birçok özelliğiyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu taşın farkına varan mühendisler uzun yıllar önce hatta yüzyıllar önce bu taşı traverten kaplama olarak kullanmaya başlamışlardır. Hamamları, duvarları, zeminleri bu taşlarla kaplamışlardır ve bu taşı birçok alanda kullanmıştır. Hala birçok mimarın iç ve dış mimaride kullandığı bu taş kullanım alanı konusunda da çeşitlik gösterir. Sahip olduğu birçok özellik sayesinde hayatımıza yeni boyutlar kazandırır. Traverten kaplama ise nasıl ortaya çıktığına dair pek çok görüş var. Antik yunana kadar dayanan hikayeler anlatılır bu taş anlatılırken. Söylentiye göre ilk o zamanlar traverten kaplama mimaride kullanılmaya başlanmıştır. Bu sayede onların yaptıkları saraylar tapınaklar günümüze kadar gelmiştir. Son derece dayanıklı bir malzeme olan traverten kaplama komplike bir özellik sağlar. Görünümüyle estetik, hijyeniyle sağlıklı malzeme olarak dayanıklı temeli doğal. Bu kadar şeyin bir arada olması bu taşın değerini çok fazla artırmaktadır. Bu değerin artışının geçmişi de daha antik yunana kadar da dayanmaktadır.

Traverten Kaplamanın Kullanım Alanları

Pek çok alanda kullana bilirliği ile diğer taş kaplamalar arasında ön plana çıkan traverten kaplama, birçok farklı özelliği ile pek çok alanda kullanılmaktadır. Öncelikli olarak duvarlarda ve tabanlarda kullanılmaktadır. Çünkü bu kaplamalar öncelikli olarak konfor ve estetiği hesap etmektedir. Duvarlarınızda bu traverten kaplamaları kullanarak çok daha estetik bir ortam yaratmanız mümkün gözükmektedir. Baktığınız zaman içerinize güzel hisler yayacağı kesin olan bu kaplamalar, tam da güzel hisler hissetmek isteyenlere göre. Ayrıca bu taş kaplamalarının çok önemli bir özelliği daha vardır. Bu özellik sayesinde duvarlarda ve yerde kullanımına uygun görülmektedir. Bu özellik bu kaplamanın kalıcılığıdır. Uzun yıllar kalıcı olan bu kaplamalar çabucak bozulan kalitesiz malzemeler gibi değildir. Kalitesi son derece fazla bu kaplamalar bu özelliği sayesinde uzun yıllar kullanılmaktadır. Banyolarda ve hamamlarda da traverten kaplama kullanılmaktadır. Bu kullanımının asıl amacı bu kaplamaların hijyenik özelliğinden yararlanmaktır. Estetik ve hijyenik olmasıyla ön plana çıkan traverten kaplamalar banyoda ve hamamlarda en çok ilgi çeken ve kullanılan kaplamadır. Bu kaplamalar şifa kaynağıdır ve birçok hastalığa da iyi gelmektedir.Traverten Kaplamanın Fiyatları

Değerinin çok fazla olduğu daha yüzyıllar öncesinden bellidir traverten kaplamanın ama bu değer daha çok önemiyle alakalıdır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu kaplamaların fiyatında indirime gidilmiştir çünkü önceden taşın bulunması ve kaplama işlemi uzun uğraşlar isterken şimdi bu işlemler çok daha kısa zamanlarda yapılabilmektedir. Fiyat performans oranı olarak yüksek bir değere sahip olan bu kaplamalar değerinin çok çok altında fiyatlara sizlerin kullanımı için piyasaya sürülmektedir. Eğer bu ürünü kullanacaksanız göreceksiniz ki verdiğiniz fiyat ne olursa olsun kesinlikle değecek bir ürün. Piyasa da traverten kaplamalar diğer taşlara nazaran biraz pahalı olabilir ama aradaki bu küçük farkın temel sebebi çok fazla özelliği olması ve çok işlevselliği. Bu özellikleri bakımından bakarsak da diğer taşlara nazaran çok daha uygun traverten kaplama. Fiyat konusunda en uygun seviyelere satılan traverten kaplama sizlerin kullanımı için sizleri beklemektedir.

Tüm traverten modellerini görüntülemek için tıklayınız.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu