Haberler

Faiz Ödemeden Taksitle Araba Almak Mümkün mü?

Arabalar, günümüze artık olmazsa olmaz ihtiyaçlardan biri haline gelmiştir. Özellikle pandemi ile birlikte araba sahibi olmak isteyenlerin sayısı hızla artmıştır. Ancak birçok kişi araba sahibi olmak isterken bütçelerini de göz önünde bulunduruyor. Peki faizsiz araba almak mümkün müdür?

Bazı araç finansmanı şirketleri tarafından müşterilere faizsiz araba alma imkanları sunulmaktadır. Dolayısıyla faizsiz araba satın almak mümkündür. Faizsiz ödeme seçenekleriyle sadece araba tutarı kadar geri ödeme yapılmaktadır. Buna karşın faizli ödemelerde aracın tutarından fazla ödeme yapıldığında alıcı daha zararlı çıkıyor. Bu yüzden faizsiz araba satın almak maddi açıdan alıcıya büyük bir kolaylık sağlıyor. Yazının devamını okuyarak faizsiz araba alma konusunda detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Faizsiz Araba Almak

Günümüzün en çok ihtiyaç duyulan teknolojik aletlerinden biri olan araba satın alırken öncelikli olarak fiyat ve ödeme konuları düşünülmektedir. Özellikle de son yıllarda artan zamlarla birlikte çoğu kişi yüksek fiyatlardan ve kısıtlı ödeme yöntemlerinden ötürü araba satın alırken bir hayli zorlanıyor. Bundan dolayı da bazı araç finansmanı şirketler tarafından araç sahibi olmak isteyenler için bir takım ödeme kolaylıkları sunulmaktadır.

Araç finansmanı şirketi olan Birevim de müşterileri için faiz ödemeden taksitle araba alma imkanı sunuyor. Bu sayede araç sahibi olmak, daha kolay bir hale geliyor ve araba satın almak isteyenler maddi açıdan çok fazla zorlanmıyor. Peki faizsiz araba nasıl alınır?

Faizsiz Araba Nasıl Alınır?

Araç finansmanı şirketlerin, araç sahibi olmak isteyenlere sunduğu kampanyalar arasında faizsiz araba alma seçeneği yer almaktadır. Ancak birçok kişi faizsin araba nasıl alınır diye merak ediyor. Faizsiz araba almak için öncelikle güvenilir bir araç finansmanı şirketlerinden birine başvuru yapmak gerekmektedir. Başvurulan şirketler, profesyonel ekipleri ile müşterileri için çeşitli ödeme yöntemleri sunuyor. Müşteri ise kendi bütçesine en uygun olabilecek ödeme seçeneğini seçerek şirket ekibine bildiriyor. Böylece faizsiz araba satın alma işlemleri başlıyor.

Faizsiz araba almak için iki farklı yöntem bulunaktadır. Bunlardan biri çekilişli plan diğeri ise kişiye özel plandır. Çekilişli planda alınan araç belirlendikten sonra peşinatlı ya da peşinatsız ödeme seçeneği yapılmaktadır. Ardından aylık yapılabilecek ödeme miktarı seçilerek sözleşme imzalanır. Araba teslim tarihi ise her ay noter tarafından yapılan canlı yayınlarda belirlenmektedir.

Kişiye özel planda ise alınmak istenen araç seçilir ve aylık ödeme yapılacak olan taksit tutarı ve peşinat ya da peşinatsız ödeme seçeneğine karar verilir. Böylece sözleşme tamamlanır ve belirlenen taksit ödemelerine başlanır. Taksit tutarına göre belirlenen araç teslimi, ödeme sürecinin tamamlanmasının ardından yapılmaktadır. Dolayısıyla taksitle araba almak isteyen kişiler bu yönteme başvurabilirler.

Faizsiz Araba Almak İçin İstenen Şartlar Nelerdir?

Araç finansman şirketleri, müşterilerinde bankaların istediği gibi zorlu şartlar koşmamaktadır. Dolayısıyla bu şirketlerden kolay bir şekilde faizsiz araba almak mümkündür. Bunun için sadece kişinin kimliği olması yeterlidir. Bazı şirketler tarafından buna ek olarak düzenli gelir istenebilmektedir. Bunlar dışında Birevim de faizsiz araba için herhangi bir koşul istememektedir. Bundan ötürü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) lisanslı tasarruf finansman şirketi olan Birevim’den  kolaylıkla araba sahibi olabilirsiniz.

Faizsiz Araba Almak Avantajlı mıdır?

Faizsiz araba satın almak isteyenlerin merak ettiği bir diğer konu da avantajlı olup olmadığıdır. Faizsiz araba satın almak elbette ki faizli olarak almaktan çok daha avantajlıdır. Faizli araba satın alındığında geri ödeme miktarı bir hayli fazla olmaktadır. Bu da aracı çok daha fazlı fiyatta satın almak demektir. Faizsiz satın alımlarda ise sadece araç tutarı kadar geri ödeme yapılmaktadır. Bu da müşteriler için daha avantajlı bir ödeme yöntemi olmaktadır.

Ayrıca faizsiz araba alırken sunulan taksit imkanı da müşteriler için kurtarıcı bir kampanya olmaktadır. Taksit imkanı sayesinde toplu parası olmayan kişilere kolaylık sağlanmaktadır. Bu sayede birçok kişi araba sahibi olabiliyor. Çünkü günümüz şartlarında çoğu kişi araba satın alabilecek kadar toplu paraya sahip olamıyor. Böyle durumlarda da taksit, araba satın alma sürecini oldukça kolaylaştırıyor. Dolayısıyla araba almak istiyor ancak bunun için yeterli miktarda toplu paranız yoksa, Birevim’in sunduğu faiz ödemeden taksitle araba alma kampanyalarını inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu