Haberler

Alaçatı’da Gezilecek 5 Yer

Rumlar zamanında bağcılık ve şarapçılık ile meşhur olan Alaçatı, şimdilerde gelişen turizmi, butik otelleri ve özellikle rüzgar sörfü ile tarihe adını yazdırıyor.

Ülkemizin son yıllarda en gözde tatil noktalarından biri olan Alaçatı, bu kadar popüler olmayı hak edecek güzelliklere fazlasıyla sahip. Tarihi yapıya sahip evleri ve butik otelleri, sevimli ve kaliteli mekanları, eğlence hayatı, birbirinden güzel koyları ve plajları ile Çeşme’nin gözbebeğidir Alaçatı. Alaçatı tatiliniz sırasında mutlaka gezmenizi önerdiğimiz yerler var. Sizin için hazırladığımız Alaçatı’da gezilecek yerler listemize bir göz atın. Alaçatı otelleri neredekal sayfasını ziyaret edin.

1.Alaçatı Evleri

Alaçatı’nın simgesi haline gelmiş, geleneksel mimariye sahip yapılar burada en çok göreceğiniz şeylerden biri. Hem merkezde hem de merkezin etrafındaki bölgelerde yer alan Alaçatı Evleri’nin pek çoğu son yıllarda restore edilip turizme kazandırıldı.

2.Yel Değirmenleri

Alaçatı’nın bir diğer simgesi de tarihi Alaçatı Yel Değirmenleri’dir. Büyük kısmı restore edilip cafe ve restoran olarak hizmete giren yel değirmenlerini mutlaka gezin.

3.Alaçatı Meydanı

Günün her saati hareketin devam ettiği ve Alaçatı’nın kalbi sayılacak yerdir Alaçatı Meydanı. Cafeler, restoranlar, dükkanlar burada yer alır. Alaçatı’yı keşfetmeye başlamak için ideal noktalardan biridir.

4.Hacı Memiş Ağa Camii

Tarihi yerlere ilginiz varsa Alaçatı Hacı Memiş Ağa Camii gezmenizi önerdiğimiz yerlerden biri. Caminin yapım tarihi yaklaşık 200 yıl öncesine dayanıyor.

5.Alaçatı Köy Pazarı

Her yıl düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’ne bir türlü yolunuz düşmemiş ya da uğrayamamışsanız Alaçatı Köy Pazarı’na mutlaka uğrayın deriz. Köy pazarının tezgahlarında radika, ısırgan otu, kuzu kulağı, şevketi bostan, deniz börülcesi gibi taze otların yeşilleri ve diğer tüm renklerin albenisi ve tazeliği ile yerli pazarcının hoş sohbeti size adeta Alaçatı Ot Festivali’nin festival havasını yaşatacak ve bu pazardan keyifle ayrılmanızı sağlayacaktır. Neredekal.com göz atmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu