Haberler

2A Mühendislik: Dispenser ve Elektrik Motorları Hizmetleri

Teknik yeteneklerin artan mevcudiyeti, insanların günlük yaşamlarında çeşitli teknoloji türlerini kullanma sıklıklarının artmasına yol açmıştır. Aygıtların kullanımının bulunabileceği çok çeşitli bağlamlar vardır ve aygıt kullanımları çok çeşitli türlerde yakıt tüketimi ile gerçekleşir. 2A mühendislik 1995 yılından bu yana alternatif yakıtlar pazarına önemli katkılar sağlamaktadır. Bu başarıların bir sonucu olarak, şirket çok çeşitli müşterilerin gereksinimlerini karşılayabilmiştir.

2A Mühendislik, müşterilerine her biri müşteri tarafından tanımlanan özel ihtiyaçları karşılamak üzere uyarlanabilen kapsamlı bir hizmet yelpazesi sunan bir şirkettir ve şirket ayrıca eksiksiz bir ürün yelpazesi sunar. Bu hizmetler sadece işin yapılacağı yere gerekli malzeme ve teçhizatın taşınmasını değil, aynı zamanda projelerin tasarım ve uygulama çalışmalarını da içermektedir. Zamanın hizmet kalitesinin bir göstergesi olduğu anlayışı ile hareket eden 2A Mühendislik, pazarda olumlu bir konuma sahiptir.

Dispenser Nedir?

2A Mühendislik tarafından son teknoloji kullanılarak inşa edilen istasyon ekipmanları, ATEX, OIML ve CE sertifikasyon süreçlerinden geçerek kullanıma hazır duruma gelir. Bu sertifikalar alınmadan ekipman kullanılamaz. Bu, gelecekte hasar görmeleri veya yıpranmaları durumunda sonradan değiştirilebilecek olan LPG dispenserlerinin üretimi ile gerçekleştirilir.  Bu nedenle müşterilerine sunduğu hizmet daha kullanıcı dostu hale getirilmiştir. LPG dispenserlerini sonradan değiştirmeye uygun şekilde üreterek kullanıcılara daha uygun bir hizmet sunmaktadır. Dispenserin sunduğu çok çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

Müşteriler, renk ve model bakımından birbirinden farklı olan çeşitli dağıtıcı seçeneklerine erişebilir. Cihaz, iki adet dispenser dolum tabancası birbirinden bağımsız çalışabildiği için herhangi bir arıza durumunda dahi normal bir şekilde ve sorunsuz olarak çalışabilme potansiyeline sahiptir. Birbirinden bağımsız çalışan çift dispenser, dolum esnasında dolum tabancaları ile herhangi olumsuz bir durum yaşanmasına karşın yine de çalışma olanağı sunacaktır ve işlerin aksamasını önleyebilecektir. Dispenser cihazının iki dağıtıcı doldurma tabancasının birbirinden bağımsız çalışabilmesi bu nedenle öne çıkan bir özellik olarak cihazın tercih edilme oranını artırmaktadır.

Elektrik Motorları ve Özellikleri Nelerdir?

Elektrik hem motorlara hem de aracın birçok bileşenine güç sağlamak için kullanılır.

Pazar; tüm şekil, boyut ve güç derecelerinde muazzam ve çeşitli elektrik motorları yelpazesine ev sahipliği yapmaktadır. 2A Mühendislik tarafından İtalya’da üretilen ve güvenilir bir ürün olan ex-proof elektrik motorları kullanılmaktadır. Bu motorların üretiminden İtalya’da bulunan yerel bir işletme sorumludur. CEMP firması sadece Türkiye’de değil, dünyanın geri kalanında da sektördeki en başarılı motor üreticilerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Ex-Proof Elektrik Motorları Nelerdir?

Ex-proof elektrik motorları; tamamen kapalı fan, yüksek güvenlik, klemens kutusuz, kıvılcım çıkarmayan bir modeldir. Ex-proof tip, pik ve alüminyum gövde gibi üretiminde kullanılan ileri teknolojisi ve güvenilir özellikleri ile dikkatleri çekmektedir. Bu elektrik motorları bir dizi başka faydalı özelliğe de sahiptir. Tasarımına aldığı önlemler sayesinde güvenlik ihlali oluşma ihtimalini azaltarak kullanıcıların daha kolay bir kullanım deneyimi yaşamasını sağlaması da diğer faydaları arasında yer alıyor. Kıvılcım mekanizmasına sahip olmadığı için motor, genel nüfusun sağlığı ve güvenliği için herhangi bir tehdit oluşturmadan yanıcı ve patlayıcı kimyasallar içeren ortamlarda kullanılabilir.

Ex-proof elektrik motorları; yanıcı ve patlayıcı maddeler gibi tehlikeli maddeler içeren ortamlarda kullanılmak üzere tasarlanan elektrik motorlarıdır. Ex-proof elektrik motorları, bu tür tehlikeli bileşenler içerebilecek ortamlarda kullanılmak üzere üretildikleri için özel olarak oluşturulmuş elektrik motorlarıdır. Bu koşullar, standart elektrik motorlarının çalışması için tehlikeli olabilir. Standart br motor böyle tehlike içeren bir ortamda kullanılırsa, motorun bütünlüğünün de bir şekilde tehlikeye girme olasılığı vardır, motorun patlama durumu söz konusudur.

Ex-proof elektrik motorları ise henüz yapım aşamasında olmalarına rağmen kimsenin can güvenliğini tehlikeye atmayacak ve patlamayacak şekilde geliştiriliyor. Halen üretim sürecinde olmalarına rağmen adından çokça söz ettiren ve devrim niteliğinde olan bu teknoloji, henüz yaratım süreçlerini yürütmenin ortasındayken bile sektörde çok büyük bir heyecan yaratmıştır. Ex-proof elektrik motorları öne çıkan özelliği olarak tehlike durumlarında karşılaşılacak açmazlarda yaşanabilecek çok sayıda farklı olumsuz koşula dayanabilecek şekilde belirli bir dayanıklılıkla tasarlanmıştır. Bu motorlar tasarlanırken bu gibi ortamlarda güvenlik riski oluşturmayacak ve infilak etmeyecek şekilde tasarlanır. Bu ortamların çeşitli koşullarına karşı belli bir güce sahip olarak üretilir.

Patlama veya yangın tehlikesi olan ortamlarda kullanılması amaçlanan herhangi bir ekipman veya aparatın tüm üretim süreci boyunca, ATEX kriterlerine uygunluk sağlanmalıdır. Bir elektrik motoruna ATEX sertifikası verilmişse patlamaya karşı dayanıklı sayılır. Patlayıcı ve yanıcı madde içeren ortamlar için üretilen ekipmanlar ATEX direktifleriyle üretilmekte olduğu için ex-proof elektrik motorları, ATEX sertifikasına sahip olan ürünlerdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu