YKS

2018 YKS (TYT-AYT-YDT) Sınavları Kaç Saat Sürecek?

atlasakademireklam
atlasakademireklam

YGS-LYS sınavlarının yerine gelen YKS sınav sistemi kısa bir süre önce açıklanmıştı. Fakat bu sınavlar hakkında tam olarak bilgiler verilmemişti. Bunun üzerine öğrencilerin kafasında pek çok soru oluştu. Bu soruların bazıları sınavlar kaç dakika olacak? bir soru kaç dakikaya denk geliyor? yks kaç dakika sürecek? tyt kaç dakika? ayt kaç soru? şeklinde oldu. ÖSYM Başkanı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamalar öğrencilerin aklında ki sorulara cevap şeklinde oldu.

Tavsiye Yazı: 2018 YKS (TYT-AYT) Konuları ve Soru Dağılımları (ÖSYM)

tytsinavsurelerisorulari

1.oturum olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 23 Haziran Cumartesi günü 10:15 de başlayacak olup 135 dakika sürecektir. Sınav 12:30’da sona erecek. Ayrıca soru başına ortalama süre ise 1.125 dakika.
DİKKAT! Sınav 10.15’de başlıyor fakat en geç 10.00’da salonda olmanız gerekiyor.

YKS Kaç Dakika Olacak?

2.oturum ise 24 Haziran Pazar günü yapılacak olup 180 dakika sürecektir. Bu sınav 160 soruluk tek kitapçıktan oluşacak. Bu kitapçık üzerinden kendi alanınıza göre testleri çözeceksiniz. Eğer isterseniz diğer testleri de çözme şansınız var. 

Soru başına düşen dakikalara baktığımızda ise eğer kendi alanınızda ki testleri çözecekseniz 2.25 gibi güzel bir dakika düşüyor. Eğer 3 test çözecekseniz 1.5 dakika ve 4 test çözecekseniz soru başına 1.125 dakika düşmekte. 

 yks-yabanci-dil-kac-dakika

3.oturum olan Yabancı Dil Testi 24 Haziran Pazar günü öğleden sonra yapılacak olup 120 dakika sürecektir. Ayrıca soru başına ortalama süre ise 1.5 dakika olarak gözükmektedir.

Etiketler

İlgili Makaleler

9 Yorumlar

  1. Saat onda başlayacak olan tyt sınavı 135 dk yani 2 saat 15dk sürüp nasıl 11.30 da bitiyo?? Düzeltin lütfen

  2. yabancı dil sınavına girmeyenlerin durumu hakkında bilgi verir misiniz? yds sınavına girmeyenlerin puanı tyt ady puanlarını düşürür mü? cevaplarsanız çok sevinirim.

  3. kaydımı silmelimiyim sizce yoksa dondurup yksden tekrar normal öğretim okuyabilirmiyim?

  4. hocam bi sorum olcak ben 2 yıllık okuyorum ve bazı sebeplerden dolayı alttan çok dersim kaldı şimdi yks ye girmeyi düşünüyorum kaydımı sildirmem gerekirmi sizce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir