TYTYKS

YKS (TYT-AYT-YDT) Sınavları Kaç Dakika Sürecek?

Pek çok öğrencinin merak ettiği TYT Kaç dakika, TYT Süresi Nedir? YKS Kaç Saat? AYT Kaç Dakika? şeklinde oldu. Gelin hep beraber bu soruların cevaplarını öğrenelim.

★★ NOT: Süreler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sınav konularını da ziyaret etmelisiniz. TYT YKS Konuları sayfamıza mutlaka göz atmalısınız.

TYT Kaç Dakika? TYT Süresi Nedir?

TYT Sınavı 10.15’te başlayacak olup 135 dakika sürecektir.

AYT Kaç Dakika? AYT Süresi Nedir?

AYT Soru Sayısı ve Ortalama Süre2.oturum olan AYT sınavı 180 dakika sürecektir. Bu sınav 160 soruluk tek kitapçıktan oluşacak. Bu kitapçık üzerinden kendi alanınıza göre testleri çözeceksiniz. Eğer isterseniz diğer testleri de çözme şansınız var. 

Soru başına düşen dakikalara baktığımızda ise eğer kendi alanınızda ki testleri çözecekseniz 2.25 gibi güzel bir dakika düşüyor. Eğer 3 test çözecekseniz 1.5 dakika ve 4 test çözecekseniz soru başına 1.125 dakika düşmekte. 

YDT Kaç Saat? YDT Süresi Nedir?

Testler Soru
Sayısı
1 Soru Başına
Ortalama Dakika
Yabancı Dil 80 1,5 dk.
Toplam 80 120 dk.

3.oturum olan Yabancı Dil Testi 120 dakika sürecektir. Ayrıca soru başına ortalama süre ise 1.5 dakika olarak gözükmektedir. 


22 Yorumlar

  1. Ayt de dil bölümlerine haksızlık oluyor, soru basi 1.5 dk digerlerine 2.25 dk dusuyor gerçekten büyük adaletsizlik var. Sonucta herkes kendi alanindan 80 sorudan sorumlu.

  2. ilk 100 dk ve son 15 dk kuralı nasıl olucak bir pandemi var ve insanlar kendini psikolojik olarak o ortamdan etkilenebilir bu kural yine uygulanıcak mı resmi bir açıklama yapıldı mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu