TYTYKS

YKS (TYT-AYT-YDT) Sınavları Kaç Dakika Sürecek?

YGS-LYS sınavlarının yerine gelen YKS sınav sistemi kısa bir süre önce açıklanmıştı. Fakat bu sınavlar hakkında tam olarak bilgiler verilmemişti. Bunun üzerine öğrencilerin kafasında pek çok soru oluştu. Bu soruların bazıları TYT Kaç dakika, üniversite sınavı kaç saat?  YKS Kaç Saat? AYT Kaç Dakika? şeklinde oldu. ÖSYM Başkanı Mahmut Özer tarafından yapılan açıklamalar öğrencilerin aklında ki sorulara cevap şeklinde oldu.

NOT: Süreler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sınav konularını da ziyaret etmelisiniz. TYT YKS Konuları sayfamıza mutlaka göz atmalısınız.

TYT Kaç Dakika? TYT Süresi Nedir?

1.oturum olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) 15 Haziran Cumartesi günü 10:15’te başlayacak olup 135 dakika sürecektir. Sınav 12:30’da sona erecek. Sınavda toplam 120 soru vardır ve her soru başına ortalama süre ise 1.125 dakika
DİKKAT! Sınav 10.15’de başlıyor fakat en geç 10.00’da salonda olmanız gerekiyor. Bu kurala dikkat edelim.

AYT Kaç Dakika? AYT Süresi Nedir?

AYT Soru Sayısı ve Ortalama Süre

2.oturum ise 16 Haziran Pazar günü 10:15’te yapılacak olup 180 dakika sürecektir. Bu sınav 160 soruluk tek kitapçıktan oluşacak. Bu kitapçık üzerinden kendi alanınıza göre testleri çözeceksiniz. Eğer isterseniz diğer testleri de çözme şansınız var. 

Soru başına düşen dakikalara baktığımızda ise eğer kendi alanınızda ki testleri çözecekseniz 2.25 gibi güzel bir dakika düşüyor. Eğer 3 test çözecekseniz 1.5 dakika ve 4 test çözecekseniz soru başına 1.125 dakika düşmekte. 

YDT Kaç Saat? YDT Süresi Nedir?

yks-yabanci-dil-kac-dakika

3.oturum olan Yabancı Dil Testi 17 Haziran Pazar günü öğleden sonra 15.45’te yapılacak olup 120 dakika sürecektir. Ayrıca soru başına ortalama süre ise 1.5 dakika olarak gözükmektedir.

YKS TYT Kaç Dakika olduğunu bu şekilde öğrenmiş olduk. Sınav hakkında aklınıza takılan soruları yorum kısmından sorabilirsiniz.

Bilgilendirme - 10

10

Genel Puan

TYT YKS Kaç Dakika Sürecek?

Yazı Değerlendirmesi: 3.83 ( 41 Kullanıcı Oyu)
ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

16 Yorumlar

  1. Sınava girmek için kaydınızı sildirmeye gerek yok. Ancak aynı anda iki tane iki yıllık önlisans veya iki tane 4 yıllık lisans okunamıyor. bu yüzden yine iki yıllık okuyacaksanız öncekini sildirmeden kayıt yaptıramazsınız.kayıt olmaya gitmeden önce eski kaydınızı sildirin.

  2. YDT ve AYT sınavlarının ikisine de girilebilir mi ? Aynı gün ve AYT sınavnın başlangıç saati verilmemiş.

  3. Saat onda başlayacak olan tyt sınavı 135 dk yani 2 saat 15dk sürüp nasıl 11.30 da bitiyo?? Düzeltin lütfen

  4. yabancı dil sınavına girmeyenlerin durumu hakkında bilgi verir misiniz? yds sınavına girmeyenlerin puanı tyt ady puanlarını düşürür mü? cevaplarsanız çok sevinirim.

  5. kaydımı silmelimiyim sizce yoksa dondurup yksden tekrar normal öğretim okuyabilirmiyim?

  6. hocam bi sorum olcak ben 2 yıllık okuyorum ve bazı sebeplerden dolayı alttan çok dersim kaldı şimdi yks ye girmeyi düşünüyorum kaydımı sildirmem gerekirmi sizce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir