TYTYKS

YKS (TYT-AYT-YDT) Sınavları Kaç Dakika Sürecek?

Pek çok öğrencinin merak ettiği TYT Kaç dakika, TYT Süresi Nedir? YKS Kaç Saat? AYT Kaç Dakika? şeklinde oldu. Gelin hep beraber bu soruların cevaplarını öğrenelim.

★★ NOT: Süreler hakkında bilgi sahibi olduktan sonra sınav konularını da ziyaret etmelisiniz. TYT YKS Konuları sayfamıza mutlaka göz atmalısınız.

TYT Kaç Dakika? TYT Süresi Nedir?

5 Mayıs 2020 tarihinde YÖK Başkanı tarafından yapılan açıklamaya göre TYT sınav süresi de 30 dakika uzatıldı. Bu seneye mahsus olarak sınav süresi 135 dakika değil 165 dakika olacaktır.

AYT Kaç Dakika? AYT Süresi Nedir?

AYT Soru Sayısı ve Ortalama Süre

2.oturum olan AYT sınavı 180 dakika sürecektir. Bu sınav 160 soruluk tek kitapçıktan oluşacak. Bu kitapçık üzerinden kendi alanınıza göre testleri çözeceksiniz. Eğer isterseniz diğer testleri de çözme şansınız var. 

Soru başına düşen dakikalara baktığımızda ise eğer kendi alanınızda ki testleri çözecekseniz 2.25 gibi güzel bir dakika düşüyor. Eğer 3 test çözecekseniz 1.5 dakika ve 4 test çözecekseniz soru başına 1.125 dakika düşmekte. 

YDT Kaç Saat? YDT Süresi Nedir?

Testler Soru
Sayısı
1 Soru Başına
Ortalama Dakika
Yabancı Dil 80 1,5 dk.
Toplam 80 120 dk.

3.oturum olan Yabancı Dil Testi 120 dakika sürecektir. Ayrıca soru başına ortalama süre ise 1.5 dakika olarak gözükmektedir. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

22 Yorumlar

  1. Ayt de dil bölümlerine haksızlık oluyor, soru basi 1.5 dk digerlerine 2.25 dk dusuyor gerçekten büyük adaletsizlik var. Sonucta herkes kendi alanindan 80 sorudan sorumlu.

  2. ilk 100 dk ve son 15 dk kuralı nasıl olucak bir pandemi var ve insanlar kendini psikolojik olarak o ortamdan etkilenebilir bu kural yine uygulanıcak mı resmi bir açıklama yapıldı mı

  3. Ben mf bölümündeyim AYT de 40 soru matematik ve 40 soru fen bilimleri çözmem gerek ek olarak yabancı dil testi çözersem puanıma yansır mı cevaplarsınız sevinirim

  4. Sınava girmek için kaydınızı sildirmeye gerek yok. Ancak aynı anda iki tane iki yıllık önlisans veya iki tane 4 yıllık lisans okunamıyor. bu yüzden yine iki yıllık okuyacaksanız öncekini sildirmeden kayıt yaptıramazsınız.kayıt olmaya gitmeden önce eski kaydınızı sildirin.

  5. YDT ve AYT sınavlarının ikisine de girilebilir mi ? Aynı gün ve AYT sınavnın başlangıç saati verilmemiş.

  6. Saat onda başlayacak olan tyt sınavı 135 dk yani 2 saat 15dk sürüp nasıl 11.30 da bitiyo?? Düzeltin lütfen

  7. yabancı dil sınavına girmeyenlerin durumu hakkında bilgi verir misiniz? yds sınavına girmeyenlerin puanı tyt ady puanlarını düşürür mü? cevaplarsanız çok sevinirim.

  8. kaydımı silmelimiyim sizce yoksa dondurup yksden tekrar normal öğretim okuyabilirmiyim?

  9. hocam bi sorum olcak ben 2 yıllık okuyorum ve bazı sebeplerden dolayı alttan çok dersim kaldı şimdi yks ye girmeyi düşünüyorum kaydımı sildirmem gerekirmi sizce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir