Haberler

Yaşam Tarzınızı Göz Ardı Etmeyin

Bir kişinin nasıl göründüğünü belirleyen temel unsurlar takı ve aksesuarlar olduğu gibi evlerin ve ofislerin nasıl göründüğü de dekorasyonda doğru seçilen parçalarla doğrudan ilgilidir. Ev, ofis ve diğer yaşam alanlarının dekorasyonları denilince tablo modelleri ilk akla gelenlerdir. Huubay hem sizin hem yaşam alanlarınızın tarzını en iyi şekilde yansıtmasını sağlayacak piercing gibi takı ve tablo modelleri gibi dekorasyon seçeneklerine sahiptir. Siz de Huubay üzerinden beğenilerinize en uygun ürünleri inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Evlerde, ofislerde ve yaşam alanlarında kullanılacak mobilyalar ve aksesuarlar seçildikten sonra doğru tablo modellerini seçmek ortamda istenilen tarzın en şık şekilde sergilenmesini sağlar. Tablolar çok çeşitli modellerdedir ve dekorasyonun tamamlayıcı unsurudur. Her alanda ve her tarz mobilyayla birlikte kullanıma uygun özelliklerdeki tabloların tarz, boyut ve kalite açısından farklı çeşitleri vardır. Bu aynı zamanda tablo fiyatlarının da geniş bir aralıkta uzanmasına sebep olur.

Dekorasyonu Tamamlamanın En Etkili Yolu: Tablolar

Son derece farklı tarzlara ve beğenilere uygun seçimler yapmayı sağlayan tablo modelleri arasında son yıllarda 3D tablo modelleri giderek artan bir popülariteye sahiptir. Ortamda derin bir görüntü yakalamayı sağlayan 3D tablo modellerinin yanı sıra artık bir klasik haline gelen yağlı boya tablolarını da unutmamak gerek. Yaşam alanında yer alan mobilya ve aksesuarlarla hem tarz hem renk açısından uyum sağlayan tabloların kullanılması kusursuz bir dekorasyon elde edilmesi için olmazsa olmazdır.

Yaşam alanlarında yakın renkler seçmek ya da zıt renklerle kontrast oluşturmak göz alıcı bir uyum yakalamayı sağlar. Ayrıca tabloların büyüklüğünün asılacağı duvardaki boşluk ile uygun olmasına özen gösterilmelidir. Duvar çok büyük olduğunda istenilen görünüm çok küçük boyutlu tablolarla yakalanamayacağı gibi estetikten uzak bir görünümle karşılaşılması riski çok yüksektir.

En Güzel Tablo Modelleri Huubay’de

Standart ölçülerde ve düz bir zeminde yapılan resimler olan tablolar dekorasyonun son derece şık bir şekilde tamamlanmasını sağlarlar. Çünkü farklı tarzlarıyla tabloların ev, ofis ve tüm yaşam alanlarında dekorasyona önemli bir katkı sağlaması söz konusudur. Doğru seçilen tablolar odanın büyüklüğünden içerisindeki kişilerde yansıttığı hisse kadar pek çok alana katkıda bulunur.

Bu aşamada doğru seçim yapılmasının ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır. Doğru renk seçimlerinin yapılmasıyla birlikte soğuk tonlarda mobilyaların bulunduğu mekanlara sıcaklık kazandırmak mümkündür. Ayrıca mekanların büyüklüğünü etkileme özelliği de tabloları dekorasyonların bir parçası haline getirir.

Yağlı boya tablo çeşitleri hem evlerde hem ofislerde kullanımı en sık tercih edilen tablo modelleridir. Diğer bir popüler tablo türü ise kanvas tablolardır. Farklı tarz, renk ve modeldeki tablo modellerinin farklı mekanlarda kullanılması mümkündür. Kanvas ve yağlı boya tablolara ek olarak 3 boyutlu, MDF, çerçeveli, ahşap, kabartma gibi farklı tablo çeşitleri de bulunur.

Tablo alırken kullanım alanında bütüncül bir şıklık yakalamaya özen gösterilmelidir. Bunun için en önemli detay tablodaki renklerin nasıl kullanıldığı olmalıdır. Satın alınacak tablonun renkleri kullanılacağı odada ya da mekanda kullanılan ağırlıklı renkler göz önünde bulundurulmalıdır. Kırmızı gibi sıcak renklerin ağırlıklı ve dekorasyonda baskın mobilyaların bulunduğu ortamlarda gri gibi sakin renkleri içeren tablolar tercih edilmelidir. Dar odaların ferahlatılması için odanın renkleriyle zıtlık yaratacak tabloların kullanılması istenilen etkiyi yaratabilir.

Odanın tarzı da tablo rengi seçimi sırasında dikkate alınmalıdır. Klasik kullanım için yağlı boya çiçek motifli veya geleneksel motiflere sahip tablolar dikkat edilebileceği gibi modern çizgilerin ağırlıklı olduğu alanlarda modern tasarımlı tabloların seçilmesi önemlidir.

Huubay’i Ziyaret Etmek İçin : https://www.huubay.com.tr/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu