Test Çöz

TYT Türkçe Online Deneme Sınavı – 1

Hepinize merhaba sevgili arkadaşlar, Üniversite Rehberi ekibi olarak sizler için 1. TYT Türkçe Deneme Sınavı hazırladık. Sınava başlamadan önce 40 dakika süre tutmayı unutmayınız. Sonuçları kontrol etmek için boş soru bırakmamalısınız. Haydi Sınava Başla! – www.unirehberi.com ailesi olarak başarılar dileriz. 

Diğer YKS Denemeleri için Tıklayınız…

1. TYT Türkçe Deneme Sınavı

Başla
Tebrikler - 1. TYT Türkçe Deneme Sınavı adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
2122232425
2627282930
3132333435
3637383940
Son
Geri dön

Sınavı bitirdikten sonra mutlaka bizim için yorum kısmından geri bildirim yapmayı unutmayınız. Sorular nasıldı, kaç doğru yaptınız, hatalı soru var mıydı, deneme seviyesi nasıldı? yorum kısmından bizlere bildirmeyi unutmayınız 🙂

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ
Etiketler

İlgili Makaleler

102 Yorumlar

 1. 5.soruda hata var
  Aşağıdakilerin hangisinde, “koşul gerçekleşse de eylemin gerçekleşmeyeceği” anlamı yoktur?
  A Yalan dünya bahçem olsa Benden bir gül alan olmaz
  B Dünyayı kalbura koysan elesen Sen de benim gibi yâr bulamazsın
  C Vermem seni ellere Ordu üstüme kalksa
  D Gönlümü çekse de yârin hayali Aşmaya kudretim yetmez cibali
  E Bahar gelse açsa da çiçekler Yârin göğsüne taksam bir demet

 2. 250 net puan sözelden
  250 net puan sayısaldan gelecektir tyt de

  Siz gireceğiniz bölümde zaten sadece sözel veya sadece sayısal da eminliğinizi kazanarak hareket ederseniz tyt de 180 üzeri barajı geçmiş olur ayt de ise alan derslerinizi cevaplayarak net puan alabilirsiniz.

  Kısacası ; Sayısal yapmanız şart değil sözel ile de geçebilirsiniz barajı.

 3. Ben geçen sene,tyt de çok zorlandım.Sorular da çok şaşırtmaca geliyo.Barajı bile geçemedim 141 puan almıştım

 4. SAYIN YETKİLİ! AŞAĞIDAKİ SORUNUN CEVABINI YANLIŞ VERİYORSUNZ.

  Soru 2 YANLIŞ
  Şeyh Galip, “Hüsn ü Aşk”ın mukaddimesinde, kitabın yazılış hikâyesine yer verir. Bu hikâye özetle şöyledir: Devrin şairlerinin bulunduğu bir toplantıda Nabi’nin “Hayrabat” adlı mesnevisi övülürken o düzeyde bir mesnevinin artık yazılamayacağı söylenir. Çok genç olmasına karşın şairliğine güveni tam olan Galip, bir süre dinledikten sonra Nabi’nin, mesnevisinde yeni bir yol açmadığını, orta malı sözler söylemekle iyi şair olunamayacağını belirterek “Hayrabat”ı aşacak bir mesnevi yazacağına söz verir ve böylece ortaya “Hüsn ü Aşk” çıkar. Bu parçada şair, “orta malı sözler söylemekle iyi şair olunamayacağı” sözüyle aşağıdakilerden hangisini anlatmak istememiştir?

 5. 17 net
  Çok az birde ne kadar doğru ne kadar yanlış gösterseniz iyi olurdu boşların yanlış sayılması saçma.

 6. Merhaba ben sadece AYT’ye gireceğim sadece sözel soruları cevaplasam yani Türkçeyi diğer matematik vb. Soruları da çözmem Gerekiyor mu?

  1. yaza bil -ir diyor ya geniş zaman sonunda da -dim eki var o da görülen geçmiş zaman 🙂

  2. Merhaba Alişan, 20. soruda “yazabil-ir-di-m ” eylemi yeterlik birleşik yapılı ve geniş zamanın hikayesiyle çekimlenmiş bir fiildir.Başarılar ve iyi calısmalar dilerim…

 7. merhaba 1. oturumda puan hesaplaması için hem matematik hemde türkçeden en az 1 er net yapmamız lazım değilmi yoksa sadece birinden en az 1 net çıkarmak yeterli olacak mıdır ?

 8. En son 2005te össye girmiştim ve 40 soruda 37 doğru yaptım. Sınav isimlerini bile tam olarak bilmiyorum, s ozelde zorlanacagimı sanmıyorum ama sınavımın geçerli olması için sayısal yapmak zorunda mıyım? Emeğiniz için de çok teşekkür ederim.

   1. 30 Hazirandaki Tyt Sinavinda Puanimin Hesaplanabilmesi için 0.5 ham puan almam gerekiyor. Yalniz Sadece Turkceden mi? Yoksa matematikten mi,Yada Her ikisinden mi almam gerek. teşekkurler.

    1. Benim bildiğim her iki testte de 0,5 net yapmak zorundasın.
     Yani hem Türkçeden hemde matematikten.
     Öyle degilmi hocam.

 9. Ben tyt denemesinde 20 dogru 12 yanlış 3 boş yaptım. Sorular güzeldi fakat 3.soruda altı çizili diyor ama altı çizili hiç bişe yok .

 10. Merhaba ,
  Harika bir çalışma.Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu platform bir çok öğrenci için iyi olmuş. Sorular bir tık daha zorlaşabilir, sorular değiştirilerek yeni ve geniş bir test havuzu oluşturulabilir.

  Teşekkürler.

 11. Hocam merhaba 2 yıllık bilgisayar programcılığı için hangi üniversiteyi önerirsiniz acaba tavsiye edebilceğiniz bir yer var mı ? Özellikle istanbul

 12. 38 doğru yaptım 1 yanlış anlatım bozukluğundan bir yanlışta boş beleş paragraftan yaptım ama cidden anlatım bozukluğu çok zor

 13. Hocam bi şey daha duyduğuma göre matematikten en az bir net yapmalıymisiz yoksa sınav kabul edilmezmis ben sozelden gidecem yinede yapmalıyım

  1. Yeni sistem ile birlikte sınava yeni bir kural eklendi. TYT puanınızın hesaplanabilmesi için Türkçe ve Matematik testlerinden en az 0.5 NET yapmanız gerekiyor. Aynı kural AYT için de geçerli, çözeceğiniz testlerden en az 0.5 net yapmanız gerekecek.

 14. Merhaba hocam ben açık öğretimden çocuk gelişimini istiyorum İlk oturum yeterli mi ve en az kaç net yapmam lazım şimdiden teşekkür ederim

  1. Yeni sınav sistemi ile birlikte 2 yıllık önlisans açıköğretim bölümleri TYT sınavı ile, 4 yıllık lisans açıköğretim bölümeri ise TYT+AYT sınavları ile alım yapmaktadır.

 15. uzun süreden beri türkçe çözmemiştim sayısal derslere ağırlık vermekten 40ta 34 yaptım. soru kalitesi güzel ama bir tık daha zor olabilir

 16. hocam bn iki yılık saglık istiyorum Tyt ye girmem yeterli degilmi ve saglık icin kaç puan almalıyım???

 17. 2 yillik icin tamam tyt ye giriliyor sadece de diğerine de girmek bize bişey kaybettirir mi?

 18. 2 yıllık sağlık bölümü için tyt de sadece barajı geçmek yeterli oluyor değil mi ? yani sadece türkçe çözerek de sağlık bölümlerini tercih edebilirim ?

 19. Sayin hocam ilk oturuma girsem 220 civarlari alsam 2 yillik icin .e bu puan yuzde 4o i alinirsa bn nasil girerim2 yilliga.baraji bile gecememis oluyorum..bnmi yanlis anladim sistemi.

 20. 29 doğru çıkardım ben de sadece bir deneme mi var başka denemeler yüklerseniz çok faydalı olur. Benim sorum olacak. Ben 2 yıılık aöf okumak istiyorum. 150 puanı aşmak yeterliymiş. Ben eşit ağırlık çıkışlıyım yeni sistem iki oturummuş. İlk oturuma katılıp sadece Türkçe çözerek bu puanı almam mümkün mü yoksa mat çözmem de zorunlu mu?

 21. Hocm bn acikogretim 2 yillik istiyorum..ikinci oturumun puanida sayilacakmi..yoksa birinci oturummi girmeliyim sadece

 22. hocam aylar sonra hiç çalışmadan ilk defa denedim 40 da 31 yaptım polislik için bu gidiş yeterlimi sizce çabuk cevap verirseniz sevinirim

 23. bir soruda doğada bir gün içinde olan değişimden bahsetmiştir diyor. fakat doğa ile ilgili verdiğiniz örnekte birkaç saatten söz ediliyor. aksiine a şıkkında sabah böyleydi akşam böyle oldu gibi bir cevap var onu yanlış olarak kabul etmişsiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir