Kaynak Tavsiyeleri

Biyoloji Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için biyoloji dersi için Youtube üzerinde bulunan kanalları incelemeye çalıştık. En çok tanınandan, daha yeni yeni tanınan kanalları inceledik. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Biyoloji en iyi kanal Biyoloji en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden Biyoloji youtube kanal önerilerine geçelim.

En İyi Biyoloji Kanalları

FUNDAMENTALS BİYOLOJİ

Uzun süredir bu işin içinde olan kanal, biyoloji adına önerilebilecek en kaliteli olanlardan biridir. Sınav süresi boyunca biyoloji adına öğrenmek istediğiniz bilgileri bulabileceğiniz bu kanalda detaylı bir konu anlatımı ardından soru çözümü yapılarak konunun iyice anlaşılması sağlanıyor. Bol soru çözümü ve deneme çözümleri yapıldığından konuyu anlayarak ilerliyorsunuz. Konuların kısa kısa özetlendiği videolar, konu tekrar videoları, deneme pdfleri ile size çok yardımcı olacaktır. Mutlaka bu kanalı incelemenizi tavsiye ediyorum.

BİOSEM

Konu anlatım videoları açısından sizlere çok şey katacaktır. Hocamız çok sempatik ve eğlenceli bir anlatışı var. Yaptığı videoların PDF dosyalarını da yayınlamaktadır.

BARIŞ HOCA BİYOLOJİ

Güncel kanallar arasında yer almaktadır. Soru çözüm ve konu anlatım videoları size çok katkı sağlayacaktır. Yaptığı videolarının PDF dosyalarını da yayınlamaktadır. Anlatımı çok akılda kalıcı ve gereksiz yerlere girmeden sadece ÖSYM dilinden anlatıyor.

DR. BİYOLOJİ

Hocamızın güncel konu anlatım videoları bulunmaktadır. 3D yayınlarının deneme çözümlerini de yapmaktadır. Bunun yanında çok güzel biyoloji testleri çözüm videoları da bulunmaktadır. Paylaştığı videolarına ait PDF dosyalarını da paylaşmaktadır.

SENİN BİYOLOJİN

Uzun bir süredir bu işin içerisinde olan Senin Biyolojin kanalı bir diğer önerdiğimiz hocalardandır. Öğrencileri üniversiteye hazırlamaya çalışan kanal, ciddi göründüğü kadar eğlenceli bir konu anlatımı ve soru çözümüne sahip. Ayrıca paylaştığı videoların PDF’leri bulunmaktadır.

SELİN HOCA

Kaliteli konu anlatımı dışında soru çözümü ve deneme çözümleri yaparak sınav süresi boyunca bütün sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir kanaldır. Sizlere Youtube’da dersi dinlemeden önce bu kanalın İnternet sayfasından izleyeceğiniz konunun ders notu PDF’sini indirip konu anlatımını izleme fırsatı sunuyor. Bu yüzden size yarar sağlayacak bu kanalı mutlaka incelemenizi tavsiye ediyorum.

BEKİR AVŞAR

Detaylı bir konu anlatımına sahiptir. Ayrıca yayınların kitaplarının soru çözümlerini yapmaktadır. Ayrıca rehber videoları ile sizin psikolojinizi ve motivasyonunuzu üst seviyede tutmaya çalışmaktadır. Sınav süresi boyunca sizlere her yönden katkı sağlayacaktır.

TONGUÇ KAMPÜS

Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır. Konu anlatım yaptığı içeriklerin PDF dosyalarını sizler ile paylaşmaktadır. Ayrıca anlattığı içeriklerin görüntüsüne de çok önem vermektedir. İlginizi çekeceğini söyleyebilirim.

Umarım sizler için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin severek izlediğini kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

5 Yorumlar

  1. OnBilim isimli kanali takip ediyorum ben o da guzel anlatiyor. Ozellikle tyt kismini tekrar ederken oneririm. Onun disinda funda hoca da fena degil bence.

  2. betül biyoloji hocamın pdf leri ve zihin haritaları çok yardımcı oldu. ayrıca animasyonlarla ve şifreleri de akılda kalmamı sağladı. kitap tavsiyesi de yapabilir misiniz?

  3. Selin hocayı beğenerek takip ediyorum. Funda hoca biraz uyku getiriyor, kalitesi güzel ama canlı bir anlatım değil. Bekir hoca iyi ama alışamadığım bir şey var tarzında. Tonguç lise için yeterli gelmiyor bana. İlke hocayı (biyokampus) bu sene arkadaşlarım sayesinde keşfettim. 10sınıf kalıtım videoları çok işime yaradı. Diğer dersler içinde güncel kanal önerisi yapar mısınız?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu