Kaynak Tavsiyeleri

Biyoloji Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için biyoloji dersi için Youtube üzerinde bulunan kanalları incelemeye çalıştık. En çok tanınandan, daha yeni yeni tanınan kanalları inceledik. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. hadi hiç vakit kaybetmeden biyoloji Youtube kanal önerilerine geçelim.

Tavsiye Yazı: Biyoloji Dersi Nasıl Çalışılmalı?

Biyoloji Youtube Kanal Önerileri ve İnternet Siteleri

FUNDAMENTALS BİYOLOJİ
Uzun süredir bu işin içinde olan kanal, biyoloji adına önerilebilecek en kaliteli olanlardan biridir. Sınav süresi boyunca biyoloji adına öğrenmek istediğiniz bilgileri bulabileceğiniz bu kanalda detaylı bir konu anlatımı ardından soru çözümü yapılarak konunun iyice anlaşılması sağlanıyor. Bol soru çözümü ve deneme çözümleri yapıldığından konuyu anlayarak ilerliyorsunuz. Konuların kısa kısa özetlendiği videolar, konu tekrar videoları, deneme pdfleri ile size çok yardımcı olacaktır. Mutlaka bu kanalı incelemenizi tavsiye ediyorum. Ayrıca uygun bir fiyatı olan antiBİYOtik serisini alarak kağıt üzerinde çalışarak hazırlanabilirsiniz.

 

HOCALARA GELDİK
Uzun bir süredir bu işin içerisinde olan Hocalara Geldik kanalı büyük bir kadroya sahip. Profesyonel hocalarla öğrencileri üniversiteye hazırlamaya çalışan kanal, ciddi göründüğü kadar eğlenceli bir konu anlatımı ve soru çözümüne sahip. 2018 TYT ve diğer yıllar için size yardımcı olacaktır.

 

SELİN HOCA
Kaliteli konu anlatımı dışında limit yayınlarının soru çözümü, normal soru çözümü ve deneme çözümleri yaparak sınav süresi boyunca bütün sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir kanaldır. Sizlere Youtube’da dersi dinlemeden önce bu kanalın İnternet sayfasından izleyeceğiniz konunun ders notu PDF’sini indirip konu anlatımını izleme fırsatı sunuyor. Bu yüzden size yarar sağlayacak bu kanalı mutlaka incelemenizi tavsiye ediyorum.

BEKİR AVŞAR
Detaylı bir konu anlatımına sahip ancak soru çözümü yönünden eksik kalmış bu kanalı konu anlatımı için kullanabilirsiniz. Sınav süresi boyunca sizlere konu anlatımı yönünden mutlaka katkı sağlayacaktır. İncelemenizi öneriyorum.

 

LİSEGO
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır. Konu anlatımı dışında İnternet sayfasında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor.

 

BİYOLOJİ SINIFI
Detaylı konu anlatımının dışında ayrıca konu bitiminde özet şeklinde videolar yayınlayan gerektiği kadar soru çözen bir kanaldır. Çıkmış soru çözümlerine de yer veren kanal, sınav süresi boyunca konu anlatımı ve soru çözümleriyle size çok yardımcı olacaktır. Mutlaka incelemenizi tavsiye ediyorum. Eminim pişman olmayacaksınız.

Umarım sizler için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin istediğiniz kanallar varsa yorum kısmına açıklaması ile birlikte yazabilirsiniz. Ayrıca sitemizde ki kitap önerilerine de bakmayı unutmayınız. 🙂

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

  1. Selin hocayı beğenerek takip ediyorum. Funda hoca biraz uyku getiriyor, kalitesi güzel ama canlı bir anlatım değil. Bekir hoca iyi ama alışamadığım bir şey var tarzında. Tonguç lise için yeterli gelmiyor bana. İlke hocayı (biyokampus) bu sene arkadaşlarım sayesinde keşfettim. 10sınıf kalıtım videoları çok işime yaradı. Diğer dersler içinde güncel kanal önerisi yapar mısınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir