Kaynak Tavsiyeleri

Ders Çalışma Siteleri ve Youtube Kanal Önerileri

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bu yazımızda pek çok kişinin aklına takılmış olan Hangi kanaldan ders dinlemeliyim? Ders çalışma sitesi var mı? gibi sorular soran sizler için ders çalışma üzerine İnternet üzerinden notlar alabileceğiniz, konu anlatım ve soru çözümleri izleyebileceğiniz siteleri ve youtube kanalları tanıtacağız.

 

Ders Çalışabileceğiniz Youtube Kanalları 

Youtube üzerinde bulunan kanallar üzerine bolca araştırmalar yaptık. En çok bilinen kanallardan, daha yeni yeni tanınmaya başlamış olan kanallara kadar incelemeler yaptık ve her ders için tek tek ayrıntılı şekilde liste oluşturduk. Aşağıda ki linklere tıklayarak istediğiniz ders için önerdiğimiz Youtube kanallarına bakabilirsiniz.

Matematik Youtube Kanal Önerileri
Geometri Youtube Kanal Önerileri
Fizik Youtube Kanal Önerileri
Kimya Youtube Kanal Önerileri
Biyoloji Youtube Kanal Önerileri
Edebiyat-Türkçe Youtube Kanal Önerileri
Tarih Youtube Kanal Önerileri
Felsefe Youtube Kanal Önerileri

[irp posts=”1961″ name=”Ders Çalışırken Yapılan Hatalar”]

Ders Çalışabileceğiniz İnternet Siteleri

1) Özel Öğrenci Sitesi

Benim en çok beğendiğim site olan özel öğrenci, sizlere TEOG, TYT, YKS, DGS üzerine notlar sunmakta. Bunun yanında hem çıkmış sorular hem de MEB’in kendisinin yayınladığı denemeleri de siteden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca bunların yanında sınıf ortamında kimya, matematik, geometri gibi önemli derslerin videolu konu anlatım ve soru çözümleri de bulunmakta. Sınav döneminde ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz en iyi sitelerden diyebilirim. Ziyaret etmeyi unutmayınız.

 

2) Testgele Sitesi

1.sınıftan 12.sınıfa kadar tüm dersler üzerine sizler için testler sunmakta. TEOG, TYT, YKS hazırlığında olanlar veya daha küçük sınıflarda olan öğrenciler kullanabilirler.

 

3) MEB Sitesi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2 yıldır aktif olarak bizler için hazırladığı sitede 5.sınıftan 12.sınıfa kadar kazanım testleri bulunmakta. Sınav önceleri mutlaka testleri çözmenizi tavsiye ediyorum. Size katkı sağlayacaktır.

 

4) EBA Sitesi

Daha çok ilkokul-ortaokul öğrencileri için konu anlatım ve soru bankası çözümü yapan EBA sitesi de sizlere yaralı olabilecek cinsten. Konu anlatım ve soru bankası yanında çeşitli oyunlar, interaktif uygulamalar, eğitici simülasyonlar gibi özellikler ile size çokça katkı sağlayacaktır.

 

Listenin burada sonuna geldik, sizler için elimizden geldiğince en iyi youtube kanallarını ve ücretsiz ders çalışabileceğiniz İnternet sitelerini listeledik. Piyasada pek fazla site bulunmadığından sadece 4 tane site önermek zorunda kaldık. Eğer sizin severek izlediğiniz youtube kanalları ve İnternet siteleri varsa yorum kısmına yazarak öğrenci arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir