Kaynak Tavsiyeleri

En İyi Ders Anlatan Youtube Kanalları

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bu yazımızda pek çok kişinin aklına takılmış olan En iyi ders anlatan youtube kanalları nelerdir? Ders çalışma sitesi var mı? gibi sorular soran sizler için ders çalışma üzerine İnternet üzerinden notlar alabileceğiniz, konu anlatım ve soru çözümleri izleyebileceğiniz siteleri ve youtube kanalları tanıtacağız.

Youtube Ders Kanalları

Youtube üzerinde bulunan kanallar üzerine bolca araştırmalar yaptık. En çok bilinen kanallardan, daha yeni yeni tanınmaya başlamış olan kanallara kadar incelemeler yaptık ve her ders için tek tek ayrıntılı şekilde liste oluşturduk. Aşağıda ki linklere tıklayarak istediğiniz ders için önerdiğimiz Youtube kanallarına bakabilirsiniz.

Matematik Youtube Kanal Önerileri
Geometri Youtube Kanal Önerileri
Fizik Youtube Kanal Önerileri
Kimya Youtube Kanal Önerileri
Biyoloji Youtube Kanal Önerileri
Edebiyat-Türkçe Youtube Kanal Önerileri
Tarih Youtube Kanal Önerileri
Coğrafya Youtube Kanal Önerileri
Felsefe Youtube Kanal Önerileri
En iyi KPSS Youtube Kanalları

Ders Çalışabileceğiniz İnternet Siteleri

MEB Kazanım Testleri Sitesi
Milli Eğitim Bakanlığı’nın uzun süredir aktif olarak kullandığı ve bizler için hazırladığı sitede 5.sınıftan 12.sınıfa kadar kazanım testleri bulunmakta. Her konuya ait bolca kazanım testi bulabilirsiniz. ÖSYM sınavına yakın soru tipleri vardır. Sınav önceleri mutlaka testleri çözmenizi tavsiye ediyorum. Size katkı sağlayacaktır.

Özel Öğrenci Sitesi
Sizlere LGS, TYT, YKS, DGS ve KPSS üzerine notlar sunmakta. Bunun yanında hem çıkmış sorular hem de MEB’in kendisinin yayınladığı denemeleri de siteden kolaylıkla bulabilirsiniz. Ayrıca sınıf ortamında kimya, matematik, geometri gibi önemli derslerin videolu konu anlatım ve soru çözümleri de bulunmakta. Ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

ÜniRehberi Sitesi
Kendi sitemizi eklemezsek olmazdı. Sitemiz üzerinden sınav detaylarını, KPSS ALES DGS TYT konularını, taban puanlarını, kitap önerilerini, çalışma programlarını görebilirsiniz. Her sınava ait pek çok içerik sitemizde bulunmaktadır. ÜniRehberi olarak bizi unutmayınız. 

EBA Sitesi
Daha çok ilkokul-ortaokul öğrencileri için konu anlatım ve soru bankası çözümü yapan EBA sitesi de sizlere yaralı olabilecek cinsten. Konu anlatım ve soru bankası yanında çeşitli oyunlar, interaktif uygulamalar, eğitici simülasyonlar gibi özellikler ile size çokça katkı sağlayacaktır.

Listenin burada sonuna geldik, sizler için elimizden geldiğince en iyi youtube kanallarını ve ücretsiz ders çalışabileceğiniz İnternet sitelerini listeledik. Piyasada pek fazla site bulunmadığından sadece sayılı site önermek zorunda kaldık. Eğer sizin severek izlediğiniz youtube kanalları ve İnternet siteleri varsa yorum kısmına yazarak öğrenci arkadaşlara yardımcı olabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu