Kaynak Tavsiyeleri

2022 TYT Coğrafya Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımızda sizlere TYT coğrafya kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Coğrafya Konu Anlatım Önerileri

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 2
Limit Yayınları TYT Coğrafya El Kitabı
Video anlatım destekli olan bir kitaptır. Coğrafya için hazırlanan el kitabı bolca görsel ve haritalar ile desteklenmiştir. Her konu için anlatım vardır fakat pek ayrıntıya girilmeden anlatılmaktadır. Örnek çözüm ve etkinlik sayfaları ile sizin bilginizi test etmektedir. Ayrıca konulara özel çıkmış sorularda bulunmaktadır.

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 3
Palme Yayınları Coğrafya Konu Anlatımı
Coğrafya dersi için aslında konu anlatım olarak pek çok güzel içerik İnternet üzerinde bulunuyor, fakat illa ki bir kaynak almak istiyorsanız Palme Yayınları tyt coğrafya konularını barındıran konu anlatım kitabı bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.
Pandül Yayınları TYT Coğrafya Defteri
TYT Coğrafya konu anlatım kitabı olarak önerebileceğim ilk kitap Pandül Yayınları’nın hazırlamış olduğu TYT Coğrafya Defteri. Adından da anlaşılacağı gibi bir defter mantığında hazırlanmış bu kitap el çizimleri içermekte ve gayet anlaşılabilir sade bir dizayna sahip. 220 sayfadan oluşan bu kitap fiyatlandırma olarak ise üst segmentte yer alıyor.

TYT Coğrafya Soru Bankası Öneri

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 4
Coğrafik Coğrafya Soru Bankası (Kolay Seviye)
Youtube üzerinden de tanıdığımız Tonguç Akademi’nin çıkardığı bir kitaptır. Kitap her konuyu 22 alt parçaya bölecek şekilde hazırlanmıştır. Her adımda yeni nesil sorular, harita soruları, kazanım, öğretici ve tarama düzeyi sorular bulunmaktadır. Ayrıca kitabın yanında tyt coğrafya konularının olduğu bir poster hediye olarak geliyor. Video çözümleri bulunmaktadır.


Okyanus Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası (Kolay Seviye)
TYT Coğrafya dersi için hazırlanan bu kitap konuları az çok halletmiş kolay seviye bir kitap arayan arkadaşlarımız için gayet mantıklı bir seçenek olarak göze çarpıyor. İçerisinde video çözümleri ve stratejik konu özetleri bulunduran bu kitap fiyatlandırma olarak incelendiğinde ise gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip.


Benim Hocam Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası (Orta Seviye)
Bir diğer kitabımız ise yine Youtube üzerinden tanıdığımız Benim Hocam’dan geliyor. Kitap Bayram Meral hocamız tarafından hazırlanmıştır. 176 sayfadan oluşmaktadır. Orta derece bir kitap diyebiliriz.TYT Coğrafya Kitap Önerileri 6
Palme Yayınları TYT Coğrafya Soru Kitabı (Orta Seviye)
Bir diğer orta derece soru bankası tavsiyemiz ise Palme’den geliyor. Her testin yanında o konuyla pratik bilgi notları bulunmaktadır. ÖSYM ve MEB Kazanımlarına göre güncellenmiş sorular içermektedir. Coğrafya testlerinin video çözümleri bulunmaktadır.


Limit Yayınları TYT Coğrafya Kronometre Soru Bankası (Orta Seviye)
Limit Yayınları’nın hazırlamış olduğu Kronometre adlı seri piyasanın gayet kaliteli kaynakları arasında yer alıyor. Zorluk seviyesi orta derece olan bu kitap tam 288 sayfadan oluşuyor. Tüm soruları video çözümlü olup fiyatlandırma olarak ise ortalama bir fiyatlandırmaya sahip kitaplar arasında yer alıyor.


Yayın Denizi TYT Coğrafya Pro Soru Bankası (Zor Seviye)
Sıra geldi zor kitaplara. Eğer diyorsanız benim coğrafya netlerim güzel bir seviyeye geldi, 1 tane orta seviye kitap bitirdim ve kendimin geliştiğine inanıyorum, zor kitapları alabilirsiniz. Yayın Denizi’nin hazırlamış olduğu yeni bir seri olan Pro serisinin bir kitabı olan bu kitap içerisinde adından da anlaşılabileceği gibi zor seviye sorular içeriyor. Tamamı video çözümlü bu kitap zor seviye kitap isteyen arkadaşlar için gayet mantıklı bir alternatif olarak göze çarpıyor. 240 sayfadan oluşan bu kitabın tamamı video çözümlü sorulardan oluşmakta. Fiyatlandırma açısından değerlendirildiğinde ise güncel kitap fiyatlarına göre ortalama bir fiyatlandırmaya sahip olduğunu görüyoruz

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 8
Karekök Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası (Zor Seviye)
Bir diğer zor seviye olarak önereceğimiz kitap ise Karekök Yayınlarından geliyor. Matematik dersi için yaptığı zor kitaplar ile bilinen Karekök ailesi coğrafya içinde bize güzellik yapıp zor kitap hazırlamışlar. Bu kitabı da çözecek seviyede kendinizi geliştirirseniz sınavda soru kaçırmayacak bir hale gelebilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt coğrafya kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 


13 Yorumlar

 1. BEN ŞUAN 11.SINIFIM VE ORTA SEVİYE MAT,EDB,COĞRAFYA,TARİH TESTLERİ ALACAĞIM .FAKAT KAYNAK ÖNERİLERİ HAKKINDA KARARSIZIM .ÖNERDİĞİNİZ SORU KİTAPLARI VAR MI.VEYA PARAGRAFA HANGİ KAYNAK İLE BAŞLAMALIYIM..

  1. Merhaba ben de seninle aynı durumdayım ve kafam çok karışık nereden ne ile başlasam diye düşünüyorum ama kaynak olarak az çok kafamda bir şeyler şekillendi. Tabi sen çok daha önce yazmışsın satın almışsındır belki. Yine de fikrimi belirtmek istedim.
   TYT MAT için herkeste olan üçdörtbeş alacağım ilk olarak onunla birlikte benim hocam tyt matematik kitabını almak istiyorum bunlar bence yeterli.
   PROBLEMLER için ben çok iyi olmadığım için çıtır çerez problemler,sıfırdan sonsuza problemler,rehber matematik problemler, çap problemler ya da yine benim hocamın problemler kitabı bunlardan birkaçını almayı düşünüyorum.
   PARAGRAF için hız yayınları, tonguç ,paragrafın şifresi, limit( bu biraz zormuş), arı, sınav, bilgi sarmal düşünüyorum.(ARI Y. VE HIZ Y. İLE BAŞLAYABİLİRSİN.)
   EDEBİYAT/TÜRKÇE için limit ,üçdörtbeş ve paragrafın şifresi
   TARİH benim hocam,palme,limit, üçdörtbeş hepsi olabilir
   COĞRAFYA palme, limit, benim hocam
   ben şimdilik bunların arasından her dersten 2şer tane olacak şekilde almayı düşünüyorum. Zaten az da olsa paragraf ve problem çözmeye çalışıyordum yazdıklarım ek olacak.

   1. Merhaba ben de sizinle aynı durumdaydım Mat için üç dört beş problemler için çıtır çerez almıştım diğer kitaplara şuan karar veremedim. Bahsettiğiniz kitapları satın aldınız mı? Memnun musunuz?

 2. Merhaba, coğrafya dersine sıfırdan başlayacağım ve en kolay yayından başlamak istiyorum. Önerebileceğiniz TYT Coğrafya soru bankaları var mı?

 3. Merhaba tyt cografya soru bankasi burdakilerin disinda referans tyt-ayt puan ve tek arasinda kaldim onerebileceginiz var mi

 4. Merhaba, ben henüz 10. Sınıf öğrencisiyim ve YKS hakkında en ufak bir bilgim yoktu. Websitenizdeki bilgiler beni gerçekten çok aydınlattı. Gerçekten bu işe emek verdiğiniz için sizi kutluyorum. Umarım dilediğiniz her şey sizinle olur! Çok teşekkürler…

 5. Merhabalar. Youtubeden video destekli konu çalışıyorum. Yeni başladım. Limit coğrafya çok zorlar mi beni zor bir kaynak mi lütfen cevap verebilir misiniz???

 6. merhaba tyt 2019 sınavına hazırlanıyorum.temelim yoktu.antremanlarla matematik 1 ve 2. kitabını bitirdim .şimdi hangi kaynağa geçmeliyim.yardımcı olursanız çok sevinirim.:)

 7. Öncelikle teşekkürler 12. sınıf öğrencisiyim ve kitap almak için araştırma yapayım dedim site karşıma çıktı. İlk defa siteye girdim ve verdiğiniz tavsiyelere güvenebilir miyim soru saçma gelebilir ama bu tavsiyeleri kimler hazırlıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu