Kaynak Tavsiyeleri

2021 TYT Coğrafya Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımızda sizlere TYT coğrafya kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Coğrafya Konu Anlatım Önerileri

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 2

Limit Yayınları TYT Coğrafya El Kitabı

Video anlatım destekli olan bir kitaptır. Coğrafya için hazırlanan el kitabı bolca görsel ve haritalar ile desteklenmiştir. Her konu için anlatım vardır fakat pek ayrıntıya girilmeden anlatılmaktadır. Örnek çözüm ve etkinlik sayfaları ile sizin bilginizi test etmektedir. Ayrıca konulara özel çıkmış sorularda bulunmaktadır.

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 3

Palme Yayınları Coğrafya Konu Anlatımı

Coğrafya dersi için aslında konu anlatım olarak pek çok güzel içerik İnternet üzerinde bulunuyor, fakat illa ki bir kaynak almak istiyorsanız Palme Yayınları tyt coğrafya konularını barındıran konu anlatım kitabı bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

TYT Coğrafya Soru Bankası Önerileri

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 4

Coğrafik Coğrafya Soru Bankası (Kolay Seviye)

Youtube üzerinden de tanıdığımız Tonguç Akademi’nin çıkardığı bir kitaptır. Kitap her konuyu 22 alt parçaya bölecek şekilde hazırlanmıştır. Her adımda yeni nesil sorular, harita soruları, kazanım, öğretici ve tarama düzeyi sorular bulunmaktadır. Ayrıca kitabın yanında tyt coğrafya konularının olduğu bir poster hediye olarak geliyor. Video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 5

Benim Hocam Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası (Orta Seviye)

Bir diğer kitabımız ise yine Youtube üzerinden tanıdığımız Benim Hocam’dan geliyor. Kitap Bayram Meral hocamız tarafından hazırlanmıştır. 176 sayfadan oluşmaktadır. Orta derece bir kitap diyebiliriz.

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 6

Palme Yayınları TYT Coğrafya Soru Kitabı (Orta Seviye)

Bir diğer orta derece soru bankası tavsiyemiz ise Palme’den geliyor. Her testin yanında o konuyla pratik bilgi notları bulunmaktadır. ÖSYM ve MEB Kazanımlarına göre güncellenmiş sorular içermektedir. Coğrafya testlerinin video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 7

Limit Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası (Zor Seviye)

Sıra geldi zor kitaplara. Eğer diyorsanız benim coğrafya netlerim güzel bir seviyeye geldi, 1 tane orta seviye kitap bitirdim ve kendimin geliştiğine inanıyorum, zor kitapları alabilirsiniz. İçerisinde sizi zorlayacak sorular bulunmakta. Kitabın video çözümleri bulunmaktadır.

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 8

Karekök Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası (Zor Seviye)

Bir diğer zor seviye olarak önereceğimiz kitap ise Karekök Yayınlarından geliyor. Matematik dersi için yaptığı zor kitaplar ile bilinen Karekök ailesi coğrafya içinde bize güzellik yapıp zor kitap hazırlamışlar. Bu kitabı da çözecek seviyede kendinizi geliştirirseniz sınavda soru kaçırmayacak bir hale gelebilirsiniz. Video çözümleri bulunmaktadır.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt coğrafya kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ
11'li TYT Setimiz ile Evde Sınava Hazırlanın SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

10 Yorumlar

  1. Merhaba, coğrafya dersine sıfırdan başlayacağım ve en kolay yayından başlamak istiyorum. Önerebileceğiniz TYT Coğrafya soru bankaları var mı?

  2. Merhaba tyt cografya soru bankasi burdakilerin disinda referans tyt-ayt puan ve tek arasinda kaldim onerebileceginiz var mi

  3. Merhaba, ben henüz 10. Sınıf öğrencisiyim ve YKS hakkında en ufak bir bilgim yoktu. Websitenizdeki bilgiler beni gerçekten çok aydınlattı. Gerçekten bu işe emek verdiğiniz için sizi kutluyorum. Umarım dilediğiniz her şey sizinle olur! Çok teşekkürler…

  4. Merhabalar. Youtubeden video destekli konu çalışıyorum. Yeni başladım. Limit coğrafya çok zorlar mi beni zor bir kaynak mi lütfen cevap verebilir misiniz???

  5. merhaba tyt 2019 sınavına hazırlanıyorum.temelim yoktu.antremanlarla matematik 1 ve 2. kitabını bitirdim .şimdi hangi kaynağa geçmeliyim.yardımcı olursanız çok sevinirim.:)

  6. Öncelikle teşekkürler 12. sınıf öğrencisiyim ve kitap almak için araştırma yapayım dedim site karşıma çıktı. İlk defa siteye girdim ve verdiğiniz tavsiyelere güvenebilir miyim soru saçma gelebilir ama bu tavsiyeleri kimler hazırlıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir