Kaynak TavsiyeleriTYT

TYT Coğrafya Kitap Önerileri 2019

Merhaba. Bu yazımız da sizlere TYT coğrafya kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Coğrafya Konu Anlatım Tavsiyeleri

Kronometre TYT Coğrafya Akıllı Kitabım Konu Anlatım Fasikülleri
Yeni nesil soru tarzına uygun olarak hazırlanmış bir kitaptır. İçerisinde yer alan 5 fasikülde konu anlatımı etkinlikler çözümlü testler ve konu testleri yer alıyor. Oldukça kapsamlı bir kaynak olan bu kitabı sınav süresi boyunca kullanarak kaliteli bir şekilde hazırlanmış olacaksınız.

Delta Kültür TYT Coğrafya Özet
Tüm TYT konularının özetlerini ve püf noktalarını içerir. Tek başına konuyu öğretmek için yeterli değildir ancak yanınızda taşıyıp soru çözerken veya tekrar yaparken yardım alabileceğiniz kaliteli bir kaynaktır.

Palme Yayınları TYT Coğrafya Konu Kitabı
Öğrenciler tarafından sevilen kitaplardan olan palme yayınları ile eksik konularınızı rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Detaylı konu anlatımı ve bolca örnek soruları ile birlikte sınava hazır olacaksınız.

Okyanus Yayınları TYT Coğrafya Özel Ders Konseptli Konu Anlatımı
Diğer kitaplarla karşılaştırdığımızda farklı bir tasarıma sahip ve özel ders mantığına uygun bir şekilde hazırlanmış bir kitaptır. Her konunun içerisinde bolca örnek sorular ve testler bulunmaktadır. Çözümü olmayan testlerin cevaplarını da siteleri üzerinden öğrenebiliyorsunuz. Kitabın başka bir farkı da ÖSYM’nin geçmiş yıllardaki sınavlarda sorduğu sorular hakkında bilgi vermesidir. Bu sebeple tercih edebileceğiniz kaliteli konu anlatımlı bir kitaptır.

TYT Coğrafya Soru Bankası Tavsiyeleri

Eğitim Vadisi TYT Coğrafya Modüler Soru Bankası
Sayfa düzeninin değişik olması, soru sayısının fazlalığı kitabın önemli ayrıntılarından. Kolaydan zora giden sorular ile bilgilerinizin taze kalmasını sağlar.

Palme Yayınları TYT Coğrafya Soru Kitabı
Palme Yayınları TYT Soru Bankası, adaylara zor soruların yanında kolay ve kaliteli soruları da sunuyor.Bu sayede kendinizi geliştirebileceğiniz bu kaynakla sınava kadar her türlü soruyu görerek hazırlanmış olacaksınız. Ayrıca soruların yanında konuya dair notlar bulunmakta, bu açıdan takıldığınız yerde notlara bakarak hatalarınızı görebilirsiniz.

Esen Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası
Her seviyeye uygun bir kitaptır. Çoğu öğrencinin dikkat etmediği ufak detayları sorularında bulundurması sebebiyle aslında bilgilerinizi de güncellemiş olacaksınız. Sınavdan önce çözebileceğiniz güvenilir kitaplardandır.

Limit Yayınları TYT Coğrafya Soru Bankası
Kaliteli bir kaynak sahip olan kitap soruların püf noktalara değinmesi,yayının sözel derslerdeki başarısı sebebiyle öğrenciler tarafından beğenilen bir yayındır..Her seviye öğrenci bu kaynakla sınava kadar eksiksiz hazırlanabilir.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt coğrafya kitap varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

10 Yorumlar

  1. Merhaba, coğrafya dersine sıfırdan başlayacağım ve en kolay yayından başlamak istiyorum. Önerebileceğiniz TYT Coğrafya soru bankaları var mı?

  2. Merhaba tyt cografya soru bankasi burdakilerin disinda referans tyt-ayt puan ve tek arasinda kaldim onerebileceginiz var mi

  3. Merhaba, ben henüz 10. Sınıf öğrencisiyim ve YKS hakkında en ufak bir bilgim yoktu. Websitenizdeki bilgiler beni gerçekten çok aydınlattı. Gerçekten bu işe emek verdiğiniz için sizi kutluyorum. Umarım dilediğiniz her şey sizinle olur! Çok teşekkürler…

  4. Merhabalar. Youtubeden video destekli konu çalışıyorum. Yeni başladım. Limit coğrafya çok zorlar mi beni zor bir kaynak mi lütfen cevap verebilir misiniz???

  5. merhaba tyt 2019 sınavına hazırlanıyorum.temelim yoktu.antremanlarla matematik 1 ve 2. kitabını bitirdim .şimdi hangi kaynağa geçmeliyim.yardımcı olursanız çok sevinirim.:)

  6. Öncelikle teşekkürler 12. sınıf öğrencisiyim ve kitap almak için araştırma yapayım dedim site karşıma çıktı. İlk defa siteye girdim ve verdiğiniz tavsiyelere güvenebilir miyim soru saçma gelebilir ama bu tavsiyeleri kimler hazırlıyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir