Kaynak Tavsiyeleri

Kimya Ders Çalışabileceğiniz Youtube Kanalları ve Siteleri

Merhaba, bu yazımızda sizler için kimya dersi üzerine Youtube üzerinde bulunan kanalları incelemeye çalıştık. En çok tanınandan, daha yeni yeni tanınan kanalları inceledik. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. hadi hiç vakit kaybetmeden kimya Youtube kanal önerilerine geçelim.

Tavsiye Yazı: Kimya Dersine Nasıl Çalışılmalı

Kimya Youtube Kanal Önerileri ve Ders Çalışma Siteleri

HOCALARA GELDİK
Konu anlatımın ve soru çözümünü sohbet tadında eğlenerek yapıldığı bu kanalda konuyu anlamama gibi bir durumunuz yok. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz. Bu yüzden bir göz atmanızı öneriyorum.

 

ÖZEL ÖĞRENCİ – İBRAHİM HOCA
Sınıf ortamına benzer bir alanda videoların çekildiği, İbrahim hocanın eğlenceli konu anlatımlarının olduğu daha birçok faydalı içeriklerin ortaya çıktığı kanalı incelemenizi tavsiye ediyorum. Konularınızı sıralı takip etmek isterseniz özel öğrenci sitesini ziyaret ederek inceleyebilirsiniz. İnternet sitesinde hem kimya notları hem de sıralı olarak videoları bulabilirsiniz.

 

KİMYA ÖZEL
Üniversite hazırlık süresince kimya adına tüm sorularınıza cevap verebilecek bir kanal olan kimya özel, detaylı konu anlatımı içerisinde soru çözümleri yapıyor. Ayrıca sadece soru çözüm videoları çekerek değişik tarzda soru görmenizi sağlıyor. Zamanınız varsa verim alabileceğiniz bir kanaldır. Youtube üzerinde 2015 yılından kalma videoları bulunmakta fakat işinize yarayacağınızı düşünüyorum. Yeni video atmıyor mu diye sorarsanız artık ücretli sisteme geçti ve yeni videoları ücretli olarak İnternet sitesinden alabilmektesiniz. Ücretli olmasına rağmen inceleyip ondan sonra karar vermenizi öneriyorum.

YONCA KİMYA AKADEMİ
Konu anlatımı açısından çok iyi olmasa da soru çözümü için en iyi kimya kanallarından biridir. Çıkmış sorular, MEB(EBA) değerlendirme sorularını çözerek sınava bol soru çözerek sizi hazırlıyor. Sınav süresince soru çözümü için bu kanala bir göz atın derim.

 

ÇAYLAK TIPÇI
Profesyonel bir kanal olmasa da samimi konu anlatımı ve pratik soru çözümleri ile bazı konular üzerinde size yardımcı olabilir. Kanalda sadece 4-5 tane konu bulunmakta. Belki anlatımı falan hoşunuza gidebilir, bakabilirsiniz.

 

KİMYA ADASI
YGS videolarının bu sene yüklendiği yeni bir kanal olan kimya adası, özel ders tadındaki konu anlatımı ile size çok şey katacaktır. Konu anlatımı içerisinde soru çözümüne yer verdiği için bazı konularda yeterince soru çözmüyor ancak kaliteli bir konu anlatımı olduğundan incelemenizi öneriyorum.

 

KİMYA ÖĞREN
YGS konularının yeni yüklendiği bu kanal boşluk doldurma, klasik sorulara ve test sorularına yer vererek daha kapsamlı bir çalışma sergiliyor. Konu anlatımının bu sorular üzerinden anlatıldığı için hem konu çalışmış hemde soru çözmüş olacaksınız. Ayrıca püf noktalarıyla soru çözümü yaptığından bu kanal YGS ve LYS dönemleri boyunca yardımcı olacaktır.

KİMYA ELBİSTAN
Yeni bir kanal olmasına rağmen detaylı konu anlatımları, normal soru çözümleri ve çıkmış soru çözümleri ile sizlere mutlaka bir şeyler katacaktır. Ayrıca videoda çözdüğü, anlattığı konuları PDF olarak indirebilme şansınız da var. Bu yüzden bir göz atmanızı öneriyorum.

 

KİMYA FULL GÜLÇİN HOCA
Yeni bir kanal olmasına rağmen kaliteli bir konu anlatımı ve soru çözümü ile sınav süresi boyunca size yardımcı olacaktır. Kimya elbistan gibi bu hocamızda dosyaları PDF olarak yüklüyor.

 

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin istediğiniz kanallar varsa yorum kısmına açıklaması ile birlikte yazabilirsiniz. Ayrıca sitemizde ki kitap önerilerine de bakmayı unutmayınız 🙂

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

4 Yorumlar

  1. Kimyada gülçin hocamdan vazgeçmem.Videoları o kadar işimize yarıyor ki anlatamam.arkadaşlarıma tavsiyemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir