Kaynak Tavsiyeleri

Kimya Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için kimya dersi üzerine Youtube üzerinde bulunan kanalları incelemeye çalıştık. En çok tanınandan, daha yeni yeni tanınan kanalları inceledik. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Kimya en iyi kanal Kimya en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden kimya youtube kanal önerilerine geçelim.

En İyi Kimya Kanalları

BENİM HOCAM – GÖRKEM ŞAHİN

Hocamızın detaylı, öğretici, örnekleri bol ve gayet anlaşılır anlatımı vardır. Videoları sınıf ortamı ve beyaz tahta üzerinde yapmaktadır. Soru çözüm videoları bulunmamaktadır.

KİMYA ÖZEL

Çok köklü kanallardan olan Kimya Özel kanalında konu anlatım videoları eski bile olsa çok faydasını göreceksiniz. Yeni videolarında daha çok kimya testleri çözümleri yapmaktadır.

KİMYA ADASI

Özel ders tadındaki konu anlatımı ile size çok şey katacaktır. Kaliteli konu anlatım videoları ve soru çözümlerine sahip bu kanalı incelemenizi öneriyorum.

BİZİM HOCALAR

Çok samimi ve temelinizi güzel atabileceğiniz şekilde anlatıyor. Soru çözümden ziyade konu anlatım videoları çok fazla katkı sağlayacaktır. Ayrıca videoların PDF’lerini de sizlerle paylaşıyor.

PARAKSİLEN KİMYA

Konu anlatımları, soru çözümleri, genel tekrar videoları, 3 soru 1 konu, meb kitapları gibi pek çok içeriğe sahiptir.

HOCALARA GELDİK

Konu anlatımın ve soru çözümünü sohbet tadında eğlenerek yapıldığı bu kanalda konuyu anlamama gibi bir durumunuz yok. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz.

FERRUM

Detaylı konu anlatımları, normal soru çözümleri ve çıkmış soru çözümleri ile sizlere mutlaka bir şeyler katacaktır. Ayrıca videoda çözdüğü, anlattığı konuları PDF olarak indirebilme şansınız da var.

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin severek izlediğini kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

11 Yorumlar

  1. Kimya adına yeni keşfettiğim bir sayfayı öneriyorum arkadaşlar mutlaka bakın,benimde daha önceden dersime girmiş çok kaliteli bir öğretmen olan Sinan hoca..Kanalı Erdem’li Kimya…Mutlaka inceleyin derim…

  2. Kimya soru bankası çözümü isteyenler için ”kimyadersim” youtube kanalını öneriyorum.

  3. Kimyada gülçin hocamdan vazgeçmem.Videoları o kadar işimize yarıyor ki anlatamam.arkadaşlarıma tavsiyemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu