Kaynak Tavsiyeleri

Kimya Youtube Kanal Önerileri


Merhaba, bu yazımızda sizler için kimya dersi üzerine Youtube üzerinde bulunan kanalları incelemeye çalıştık. En çok tanınandan, daha yeni yeni tanınan kanalları inceledik. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Kimya en iyi kanal Kimya en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden kimya youtube kanal önerilerine geçelim.

Kimya En İyi Youtube Kanalları

BENİM HOCAM – GÖRKEM ŞAHİN

Hocamızın detaylı, öğretici, örnekleri bol ve gayet anlaşılır anlatımı vardır. Videoları sınıf ortamı ve beyaz tahta üzerinde yapmaktadır. Soru çözüm videoları bulunmamaktadır.

KİMYA HOCAM

Konu anlatım ve soru çözüm videoları bulunmaktadır. Kağıt üzerinden anlatım yapmaktadır. Göz atabilirsiniz.

KİMYA ADASI

Özel ders tadındaki konu anlatımı ile size çok şey katacaktır. Kaliteli konu anlatım videoları ve soru çözümlerine sahip bu kanalı incelemenizi öneriyorum.BİZİM HOCALAR

Çok samimi ve temelinizi güzel atabileceğiniz şekilde anlatıyor. Soru çözümden ziyade konu anlatım videoları çok fazla katkı sağlayacaktır. Ayrıca videoların PDF’lerini de sizlerle paylaşıyor.

PARAKSİLEN KİMYA

Konu anlatımları, soru çözümleri, genel tekrar videoları, 3 soru 1 konu, meb kitapları gibi pek çok içeriğe sahiptir.

HOCALARA GELDİK

Konu anlatımın ve soru çözümünü sohbet tadında eğlenerek yapıldığı bu kanalda konuyu anlamama gibi bir durumunuz yok. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz.

KİMYA ELBİSTAN

Detaylı konu anlatımları, normal soru çözümleri ve çıkmış soru çözümleri ile sizlere mutlaka bir şeyler katacaktır. Ayrıca videoda çözdüğü, anlattığı konuları PDF olarak indirebilme şansınız da var.Test çözmek her zaman konuları pekiştirmek için faydalıdır. https://www.unirehberi.com/test-coz/kimya-testleri/ verdiğim link üzerinden sitemizde bulunan kimya testlerini çözebilirsiniz.

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin severek izlediğini kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

8 Yorumlar

  1. Kimya adına yeni keşfettiğim bir sayfayı öneriyorum arkadaşlar mutlaka bakın,benimde daha önceden dersime girmiş çok kaliteli bir öğretmen olan Sinan hoca..Kanalı Erdem’li Kimya…Mutlaka inceleyin derim…

  2. Kimyada gülçin hocamdan vazgeçmem.Videoları o kadar işimize yarıyor ki anlatamam.arkadaşlarıma tavsiyemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu