KPSS

En iyi KPSS Youtube Kanalları ve Çalışma Siteleri

Merhaba sevgili arkadaşlar. Bu yazımızda pek çok kişinin aklına takılmış olan Hangi kanaldan ders dinlemeliyim? KPSS Ders çalışma sitesi var mı? KPSS Youtube Kanalları gibi sorular soran sizler için KPSS lisans, ortaöğretim, eğitim bilimleri alanları için ders çalışma üzerine İnternet üzerinden notlar alabileceğiniz, konu anlatım ve soru çözümleri izleyebileceğiniz siteleri ve youtube kanal önerilerinde bulunacağız. 

Biliyorsunuz KPSS konularının pek çoğu YKS-TYT gibi üniversiteye giriş sınavının konuları ile aynı. Bu yüzden YKS – TYT – ALES gibi sınavlar için konu anlatımlar, soru çözümler yapanlar kanalları da izleyebilirsiniz.

KPSS Türkçe – Matematik – Geometri Youtube Kanalları

Fulya Hoca – Türkçe
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır. Türkçe dersi için konu anlatım ve soru çözüm videoları çekmektedir. Ayrıca konu anlatım notlarını sizler ile paylaşmaktadır. Konuları çok detaylı anlatmadan kısa kısa anlatarak ve püf noktalarını vererek sizi kaliteli bir şekilde hazırlamış olacaktır. Bu kanal size sınav süresi boyunca çok yardımcı olacaktır.

İsem Yayıncılık
İsem Yayıncılık, KPSS için güncel konu anlatım ve soru çözüm videoları yapmaktadır. Tüm derslere özel videoları bulunmaktadır.

Önder Hoca – Yedi24 Dersteyiz – Türkçe
KPSS Türkçe için en iyi hocalardan biridir. Konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan sonra birkaç soru çözerek soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlayabilecek bir kanaldır. Ayrıca sizler için deneme çözümleri de yapmakta.

Şifreli Matematik
Şifreli Matematik sizlere KPSS matematik dersi için çok fazla katkı sağlayacaktır. Sadece konu anlatım ve soru çözümleri değil motivasyon ve rehberlik videoları ile de sizlere destek vermektedir. 

Şenol Hoca Temel Matematik-Geometri
Şenol Hoca, basit anlatımı ve sempatik konuşması ile öğrencilerin sevdiği hocalardan. KPSS Konularını temelden almak isteyenler ve matematiği iyi olmayan arkadaşlar için çok yararlı olacaktır. Fakat ileri seviye bir öğrenci için soru tarzları ve anlatım şekli pekte yeterli kalmıyor. Eğer benim matematik seviyem iyi değil diyorsan başlamak için Şenol Hoca’yı aç ve izlemeye başla.

Benim Hocam
Pek çok sınav üzerine konu anlatımları, soru çözümleri yapan Benim Hocam kanalı KPSS için izlenebilecek kanallardan. Tüm dersler üzerine konu anlatım ve soru çözümleri yapmaktadırlar.

Ceyhun Hoca (Özel Öğrenci) – Matematik – Geometri
Hem motivasyon açısından hem de geometri – matematik açısından sizlere çok yararı olacak Ceyhun Hocamızı takip etmeyi unutmayınız. Ayrıca Özel Öğrenci diye bir İnternet sitesi bulunmakta ve burada ders notları paylaşmakta.

KPSS Coğrafya – Tarih – Vatandaşlık Youtube Kanalları

Doktrin TV
Coğrafya, Tarih ve Vatandaşlık dersleri için konu anlatım ve soru çözümü yapmaktadır. 

Aker KARTAL Türkçe-Sözel Mantık
Türkçe ve Sözel Mantık dersleri üzerine ders anlatımları yapan hocamız akıcı anlatımı ile sizi hiç sıkmadan konuyu anlamanızı sağlıyor. Mutlaka videolarına göz atmalısınız.

Hoca WEBDE
Tüm KPSS dersleri için konu anlatımları yapan Hoca WEBDE kanalı sınava dair tüm eksiklerinizi gidermek için konuları tüm ayrıntısına kadar anlatmaktadır. Bunun yanında soru çözümleri de yapmaktadır.

★★ KPSS Çıkmış Sorular ve Cevapları için Tıklayınız ★★


Eğer bu kanallar sizin hoşunuza gitmediyse şu alttaki kanallara da göz atmanızı tavsiye ediyoruz; Öğreten Olsa, Cevapkurdu, Farklı Ders, Geomatri, ENGİN HOJA, Mete Ekol Hoca, Hocalara Geldik, Görsel Akademi, KR Akademi, Bekir Hoca TV KPSS

Önerdiğimiz kanalların bazılarında KPSS sınavı için oluşturulan bir konu anlatım, soru çözümleri videoları yoktur. Bunların isimleri YKS-TYT-ALES gibi sınavlar olarak karşınıza çıkabilir. Fakat bu sınavlarda çıkan konuların çoğu aynıdır. Bu yüzden bu oynatma listelerine de baksanız sizin için yararlı olacaktır. Sizlerin severek izlediği kanallar nelerdir? Yorumlara yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu