Kaynak Tavsiyeleri

Tarih Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için tarih dersi için Youtube üzerinde bulunan konu anlatım ve soru çözümü yapan kanalları incelemeye çalıştık. En çok izlenen kanaldan, daha yeni yeni kendini tanıtmaya çalışan kanala kadar inceleme yapmaya çalıştık. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Tarih en iyi kanal Tarih en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden Tarih youtube kanal önerilerine geçelim.

Tarih En İyi Youtube Kanalları

KR AKADEMİ – BURAK ÜNSUR

Konuların üzerinde yorum yapılarak ezber yerine mantığı kavratmaya çalışan kanaldır. Fazla detaya girmeden Burak hocanın eğlenceli konu anlatımıyla tarihi seveceğiniz kanalda şuan için sadece konu anlatımları bulunmaktadır.

BENİM HOCAM – SADETTİN AKYAYLA

Hocamızın detaylı, öğretici, örnekleri bol ve gayet anlaşılır anlatımı vardır. Videoları sınıf ortamı ve beyaz tahta üzerinde yapmaktadır. Soru çözüm videoları bulunmamaktadır.

OK TARİH

Yaptığı özet geç ve son çare videoları ile size sınava kadar çıkabilecek sorular üzerine bilgiler vermekte. Bunun yanında yaptığı espriler ve hikaye şeklinde anlatımı ile sıkılmadan izleyeceğinizi düşünüyorum.SOSYAL HOCAM

Tüm sosyal dersler ile ilgili videolar bulunmaktadır. Konu anlatım videoları, genel tekrar videoları ve soru çözüm videoları bulunmaktadır.

HOCALARA GELDİK

Uzun bir süredir bu işin içerisinde olan profesyonel hocalarla öğrencileri üniversiteye hazırlamaya çalışan kanal oldukça keyifli videoları sayesinde sıkılmadan konuyu öğrenmiş oluyorsunuz. Detaylı konu anlatımlarından sonra çözümü yapıldığı için konuyu pekiştirerek öğrenmiş olacaksınız.

SELAMİ YALÇIN İLE TARİH

Eski Benim Hocam Tarih hocası olan Selami Yalçın aynı konu anlatım videolarını kendi kanalına yüklemiştir. Hemen hemen her konuda soru çözüm videoları da bulunmaktadır.

ONUR GECE

Hocamız klasik ders videolarından farklı olarak videoları haritalar üzerinden hazırlamakta ve anlatmaktadır.Test çözmek her zaman konuları pekiştirmek için faydalıdır. https://www.unirehberi.com/test-coz/tarih-testleri/ verdiğim link üzerinden sitemizde bulunan tarih testlerini çözebilirsiniz.

Tarih dersi için Youtube üzerinde pek kanal yok, fakat biz elimizden geldiğince hepsini incelemeye çalıştık ve sizler için tavsiye ettiğimiz kanallar bunlar. Umarım sizler için yararlı olur. Sizlerin tavsiye ettiği kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.


3 Yorumlar

  1. Tarih Meraklısı diye youtube kanalı var. Bence bir bakın, tarih öğrenmek için güzel bir seçenek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu