Kaynak Tavsiyeleri

Edebiyat ve Türkçe Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için türkçe ve edebiyat dersleri için Youtube üzerinde bulunan kanalları incelemeye çalıştık. En çok tanınandan, daha yeni yeni tanınan kanalları inceledik. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Hadi hiç vakit kaybetmeden edebiyat ve türkçe için önerdiğimiz Youtube kanallarına geçelim.

Tavsiye Yazı: 2018 YKS-TYT Konuları için Tıklayınız

Türkçe ve Edebiyat Youtube Kanal Önerileri ve İnternet Siteleri

ÖNDER HOCA
TYT Türkçe için en iyi hocalardan biridir. Konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan sonra birkaç soru çözerek soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlayabilecek bir kanaldır. Ayrıca Önder Hoca’nın “Anlam ve Dil Bilgisi” kitapları da bulunmakta.

 

FULYA HOCA
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır. Hem Türkçe hem de edebiyat dersi için videolar çekmektedir. Konuları çok detaylı anlatmadan kısa kısa anlatarak ve püf noktalarını vererek sizi kaliteli bir şekilde hazırlamış olacaktır. Bu kanal size sınav süresi boyunca çok yardımcı olacaktır.

TEK ÖNDER YAYINCILIK
Sizlere sınıf ortamında hem yazarak hem sözel ifade edilerek detaylı bir konu anlatımı yapılıyor. Videolar yeni yeni yüklendiği için o sıraya göre konu takibi yaparak ilerleyebilirsiniz. Daha çok konu anlatımı yapıldığı, soru çözümü yönünden eksik olan kanalı hem edebiyat hem de Türkçe konu anlatımı için inceleyebilirsiniz.

 

EDEBİ ŞİFRELER
Şifreleme yöntemiyle çalışmayı sevenler için ideal bir kanal. Bu alanda en iyi kanal olma yolunda ilerliyor. Konuyu püf noktalarını öğrenerek fazla bilgiyi aklınıza tutmaya gerek kalmayacak. Bu yöntemi seven arkadaşların bu kanalı incelemesini tavsiye ediyorum.

 

Türkçe ve Edebiyat dersleri için Youtube üzerinde pek kanal yok, fakat biz elimizden geldiğince hepsini incelemeye çalıştık ve sizler için tavsiye ettiğimiz kanallar bunlar. Umarım sizler için yararlı olur. Sizlerin tavsiye ettiği kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 🙂

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir