Kaynak Tavsiyeleri

Edebiyat ve Türkçe Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için Türkçe ve Edebiyat dersleri için Youtube üzerinde bulunan kanalları incelemeye çalıştık. En çok tanınandan, daha yeni yeni tanınan kanalları inceledik. Hangileri Türkçe ve edebiyat konularını tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. En iyi kanal hangisi? En iyi ders anlatan hoca kimdir? diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden edebiyat ve Türkçe için önerdiğimiz Youtube kanallarına geçelim.

Türkçe ve Edebiyat En İyi Youtube Kanalları

RÜŞTÜ HOCA İLE TÜRKÇE
Türkçe için en iyi hocalardan biridir. Konuları ayrıntılı bir şekilde anlattıktan ve soru çözümlerinde soruda nasıl düşünmek gerekildiği hakkında püf noktalar vererek her yönden size katkı sağlayabilecek bir kanaldır. Anlatış tarzı da sizin Türkçe dersini sevmenizi sağlayacaktır.

KAMPÜS
Tonguç Akademi projesi olan Kampüs kanalında TYT Türkçe ve AYT Edebiyat için konu anlatım videoları bulunmaktadır. Çektiği konu anlatım sunumlarının PDF dosyalarını paylaşmaktadır. Çalışırken sıkılmayacağınız türden renkli renkli notlara sahiptir. Videoları diğer kanallara göre daha yeni çekilmiştir. Soru çözüm videoları bulunmamaktadır.

TÜRKÇENİN MATEMATİĞİ
Kendine özgü taktikleri olan ve aklınızda kalması için birçok örneğe değinen bir hoca. ALES, LGS, KPSS, TYT, YKS sınavları için ayrı ayrı oynatma listeleri oluşturmuştur. Göz atmanızı tavsiye ederim.

UMUT ÖNCÜL AKADEMİ
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır. Hem Türkçe hem de edebiyat dersi için videolar çekmektedir. Konuları çok detaylı anlatmadan kısa kısa anlatarak ve püf noktalarını vererek sizi kaliteli bir şekilde hazırlamış olacaktır. Ayrıca yaptığı sunumların PDF dosyalarını yayınlamaktadır.

BENİM HOCAM – KADİR GÜMÜŞ
Sizlere sınıf ortamında hem yazarak hem sözel ifade edilerek detaylı bir konu anlatımı yapılıyor. Daha çok konu anlatımı yapılmaktadır. Soru çözümü videoları bulunmamaktadır. Hocamızın anlatış tarzını seveceğinizden eminim.

EDEBİYATA ÇAĞRI
Daha çok AYT Edebiyat tarafına hitap eden bir kanal. Fakat TYT Türkçe içinde konu anlatım videoları bulunmaktadır. Bunun yanında soru çözüm videoları da bulunmaktadır.

Test çözmek her zaman konuları pekiştirmek için faydalıdır. Test Çöz bağlantısı üzerinden sitemizde bulunan Türkçe ve edebiyat testlerini çözebilirsiniz.

Türkçe ve Edebiyat dersleri için Youtube üzerinde pek kanal yok, fakat biz elimizden geldiğince hepsini incelemeye çalıştık ve sizler için tavsiye ettiğimiz kanallar bunlar. Umarım sizler için yararlı olur. Sizlerin severek izlediği kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

3 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu