Kaynak Tavsiyeleri

Felsefe Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için felsefe dersi için Youtube üzerinde bulunan konu anlatım ve soru çözümü yapan kanalları incelemeye çalıştık. Elimizden geldiğince tüm kanalları incelemeye çalıştık ve böyle bir liste oluşturduk. Hadi hiç vakit kaybetmeden felsefe youtube kanal önerilerine geçelim.

Tavsiye Yazı: 2018 TYT Felsefe Konuları

Felsefe Youtube Kanal Önerileri ve İnternet Siteleri

POZİTRON PDR
Konuları şifrelerle özetleyerek en sade haliyle anlatıyor.Ancak bütün konuların videoları  tam olmadığı için beklemek zorunda kalabilirsiniz.Sadece konu anlatımı olduğu için soru çözümü için başka kanalları takip etmeniz gerekecektir.

 

ATLAS AKADEMİ
Eski bir kanal olmasına rağmen detaylı konu anlatımıyla TYT videolarının tam olduğu bu kanalı dinleyerek aklınızda kalanlarla bile iyi netler yapabilirsiniz.

 

KÜME EĞİTİM
Konuların kısa ve güzel anlatıldığı ve tek bir video altında toplandığı videoyu dinleyip kısa notları ve püf noktalarını kavrayabilirsiniz. Tam olarak yeterli olur mu bilemiyorum ama kanalı incelemenizi öneriyorum.

TONGUÇ AKADEMİ
Konu üzerinde yorum yapılarak ezber yerine mantığı kavratmaya çalışan kanaldır. Fazla detaya girmeden sohbet havası içindeki eğlenceli konu anlatımıyla felsefeyi seveceğiniz kanalda şuan için sadece konu anlatımları var ancak soru çözümü olmasa da felsefe  için önerebileceğimiz en iyi kanal olan Tonguç akademiyi incelemenizi tavsiye ediyorum.

 

DİDEM HOCA 
Konu özetlerinin yer aldığı kanal açıklamalı soru çözümü ve çıkmış soruları çözerek sınav süresi boyunca size yardımcı olacaktır. Soru çözümü için ideal bir kanal olan Didem hocayı incelemenizi öneriyorum.

Felsefe, katsayı bakımından falan pek öğrenciler tarafından çalışılmayan bir ders olduğu için Youtube üzerinde pek kanal bulamıyoruz. Fakat biz elimizden geldiğince felsefe videoları çeken kanallara göz attık ve sizler için tavsiye ettiğimiz kanallar bunlar. Umarım sizler için yararlı olur. Sizlerin tavsiye ettiği kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir