Kaynak Tavsiyeleri

Felsefe Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için felsefe dersi için Youtube üzerinde bulunan konu anlatım ve soru çözümü yapan kanalları incelemeye çalıştık. Elimizden geldiğince tüm kanalları incelemeye çalıştık ve böyle bir liste oluşturduk. Felsefe en iyi kanal Felsefe en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden felsefe youtube kanal önerilerine geçelim.

En İyi Felsefe Kanalları

KAMPÜS
Konu üzerinde yorum yapılarak ezber yerine mantığı kavratmaya çalışan kanaldır. Fazla detaya girmeden sohbet havası içinde eğlenceli konu anlatımları yapmaktadır. Çektiği konu anlatım sunumlarının PDF dosyalarını paylaşmaktadır. Çalışırken sıkılmayacağınız türden renkli renkli notlara sahiptir. 

BENİM HOCAM – CAN KÖNİ
Güzel bir ekibe sahip olan Benim Hocam kanalı Bayram hocamız ile birlikte coğrafya konu anlatımı yapmaktadır. Pek çok öğrenci tarafından sevilerek izlenmektedir. Fakat felsefe testleri çözüm videoları bulunmamaktadır.

SOSYAL HOCAM
Hem konu anlatım hemde soru çözüm videoları bulunmaktadır. Soru çözüm videoları size katkı sağlayacaktır.

Bİ DERS ANLATIMI – SEVGİ BİLGİN
Yeni bir ekip olmasına rağmen kısa sürede güzel büyüme kateden Bİ DERS ANLATIMI kanalı felsefe videoları da çekmektedir. Konu anlatım bulunmakta fakat soru çözüm videoları bulunmamaktadır.

Felsefe, katsayı bakımından falan pek öğrenciler tarafından çalışılmayan bir ders olduğu için Youtube üzerinde pek kanal bulamıyoruz. Fakat biz elimizden geldiğince felsefe videoları çeken kanallara göz attık ve sizler için tavsiye ettiğimiz kanallar bunlar. Umarım sizler için yararlı olur. Sizlerin tavsiye ettiği kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu