Kaynak Tavsiyeleri

Geometri Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için geometri dersi için Youtube üzerinde bulunan konu anlatım ve soru çözümü yapan kanalları incelemeye çalıştık. Elimizden geldiğince tüm kanallara göz attık ve böyle bir liste oluşturduk. Hadi hiç vakit kaybetmeden geometri youtube kanal önerilerine geçelim.

Tavsiye Yazı: Geometri Nasıl Çalışılmalı?

Geometri Youtube Kanal Önerileri

HOCALARA GELDİK
Sohbet şeklinde bir anlatım tarzını benimsemiş olan bu kanalda kendinizi eğlenerek ders öğrenirken bulacaksınız. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz. Geometriyi anlamakta zorluk çekiyorsanız bu kanalla birlikte bu sorunu aşabileceğinizi düşünüyorum.

 

CEYHUN HOCA
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Ceyhun hoca, öğrencileri düşünerek ozelogrenci İnternet sitesini kurup ders videolarının PDF hallerini burada yayınlıyor. Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Zaman zaman motivasyon videoları çekerek sizlere her türden yardımcı olmaya çalışıyor.

 

ŞENOL HOCA
Youtube’da en sevilen hocalardan biri olan Şenol hoca temelden aldığı konuları sempatik ve samimi anlatımı ile konuyu anlamanıza yardımcı olacaktır. Öğrencilerin zorlandığı geometrinin derslerini kısa özetlerle ve püf noktalarıyla anlatarak size kolaylaştırmaya çalışmıştır. Konu anlatımı içerisinde soru çözümlerinde yer ver verdiği için mutlaka bu kanalı incelemenizi öneriyorum.

ATLAS AKADEMİ
Sınıf ortamında çekilmiş öğrencilerle konuşularak çok detaya girmeden bir konu anlatımı ve soru çözümü yapılıyor;ancak videolar diğer yeni geometri kanallara göre eski olduğu için bu kanalı inceleyip ona göre karar vermenizi öneriyorum.

 

FARKLI DERS
Her seviye öğrencinin dinleyebileceği bir kanaldır. Konuları çok detaylı anlatmadan kısa kısa anlatarak ve püf noktalarını vererek sizi kaliteli bir şekilde hazırlamış olacaktır. Geometri videolarını yavaş yavaş tamamlandığı bu kanaldaki konu anlatımı ve ayrıca çözdüğü sınavda çıkabilecek tarz soruları ile size sınav süresi boyunca çok yardımcı olacaktır.

 

METE EKOL HOCA
Konuyu kısa notlar şeklinde detaya girmeden püf noktalarını vererek anlatıyor. Anlattığı konunun içerisinde soru çözümleri yaparak konuyu daha iyi anlamanızı sağlıyor. Soruları çözerken püf noktalar kullanarak hızlı işlem yapmanızı sağlıyor. Bu yüzden geometri adına kaliteli bir kanaldır.

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin istediğiniz kanallar varsa yorum kısmına açıklaması ile birlikte yazabilirsiniz 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir