Kaynak Tavsiyeleri

Geometri Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için geometri dersi için Youtube üzerinde bulunan konu anlatım ve soru çözümü yapan kanalları incelemeye çalıştık. Geometri en iyi kanal, en iyi ders anlatan hoca kimdir gibi pek çok soru gelebiliyor. Elimizden geldiğince tüm kanallara göz attık ve böyle bir liste oluşturduk. Hadi hiç vakit kaybetmeden Geometri Youtube Kanal önerilerine geçelim.

En İyi Geometri Youtube Kanalları

KENAN KARA İLE GEOMETRİ

Sadece Geometri üzerine videolar çeken bir kanal. Videoları defter üzerinden değil bilgisayar üzerinden çekmektedir. Kanalında çok fazla soru çözüm videoları, deneme çözüm videoları bulunmaktadır. Ayrıca yeri geldiğinde konu anlatım kaynaklarının PDF dosyalarını yayınlamaktadır.

REHBER MATEMATİK

Hocamız sadece konu anlatım ve soru çözümleri yapmıyor size bir dost, bir rehberlik hocanız, bir arkadaşınızmış gibi yaklaşıyor. Hocamızın enerjisi sizin de enerjinizi yükselteceğinden emin olabilirsiniz.

CEYHUN HOCA

Her seviye öğrencinin dinleyebileceği Ceyhun hoca, konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Videoları biraz eski olsa da aktifliğini halen korumaktadır. Zaman zaman motivasyon videoları çekerek sizlere her türden yardımcı olmaya çalışıyor.

MERKEZE TEĞET GEOMETRİ

Sohbet şeklinde bir anlatım tarzını benimsemiş olan bu kanalda kendinizi eğlenerek ders öğrenirken bulacaksınız. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz. Geometriyi anlamakta zorluk çekiyorsanız bu kanalla birlikte bu sorunu aşabileceğinizi düşünüyorum.

ŞENOL HOCA

Youtube’da en sevilen hocalardan biri olan Şenol hoca temelden aldığı konuları sempatik ve samimi anlatımı ile konuyu anlamanıza yardımcı olacaktır. Öğrencilerin zorlandığı geometrinin derslerini kısa özetlerle ve püf noktalarıyla anlatarak size kolaylaştırmaya çalışmıştır. Konu anlatımı içerisinde soru çözümlerinde yer ver verdiği için mutlaka bu kanalı incelemenizi öneriyorum.

EYÜP B. MATEMATİK GEOMETRİ 

Geometri dersi için hem konu anlatımları hem soru çözüm videoları bulunmaktadır.

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin severek izlediğiniz yararlı olarak gördüğünüz kanallar varsa yorum kısmına yazabilirsiniz.

İlgili Makaleler

2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu