Kaynak Tavsiyeleri

Coğrafya Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için Coğrafya dersi için Youtube üzerinde bulunan konu anlatım ve soru çözümü yapan kanalları incelemeye çalıştık. En çok izlenen kanaldan, daha yeni yeni kendini tanıtmaya çalışan kanala kadar inceleme yapmaya çalıştık. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Coğrafya en iyi kanal Coğrafya en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden Coğrafya youtube kanal önerilerine geçelim.

★★ Diğer Ders Siteleri ve Youtube Kanal Önerileri için Tıklayınız ★★

Coğrafya Youtube Kanal Önerileri

YAVUZ TUNA
Coğrafya dersi için en iyi kanallardan biridir. Detaylı konu anlatımı yaparak sizlere sınava eksiksiz hazırlamaya çalışıyor. Çok fazla soru çözüm vidosu bulunmamaktadır. Fakat konu anlatımından yararlanabileceğiniz bu kanalı incelemenizi öneriyorum.

HOCALARA GELDİK
Konu anlatımın ve soru çözümünü sohbet tadında eğlenerek yapıldığı bu kanalda konuyu anlamama gibi bir durumunuz yok. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz.

BENİM HOCAM – BAYRAM MERAL
Güzel bir ekibe sahip olan Benim Hocam kanalı Bayram hocamız ile birlikte coğrafya konu anlatımı yapmaktadır. Pek çok öğrenci tarafından sevilerek izlenmektedir. Fakat soru çözüm videoları bulunmamaktadır.

KAMPÜS
Tonguç Akademi projesi olan Kampüs kanalında Coğrafya içinde konu anlatım videoları çekmektedir. Çektiği konu anlatım sunumlarının PDF dosyalarını paylaşmaktadır. Çalışırken sıkılmayacağınız türden renkli renkli notlara sahiptir. Soru çözüm videoları bulunmamaktadır.

COĞRAFYA CEPTE
Akılda kalıcı konu anlatımı ve  içerisinde azda olsa soru çözümü bulunmaktadır. Yaptığı sunumların PDF’lerini sizinle paylaşmaktadır. Videolarının yarısından fazlası eski yıllara aittir fakat eski olmasına rağmen kalitede bir problem yoktur.

LİMİT YAYINLARI
Limit yayınları soru bankası çözümlerinin yapıldığı videoda soruyu çözerken konuyla ilgili kısa notlarla sizi bilgilendirerek soru çözerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğreneceğiniz kanal sınav süresi boyunca mutlaka size bir şeyler katacaktır. Coğrafya soru çözümü için kullanabileceğiniz en iyi kanallardan olan bu kanalı incelemenizi tavsiye ediyorum.

Test çözmek her zaman konuları pekiştirmek için faydalıdır. https://www.unirehberi.com/test-coz/cografya-testleri/ verdiğim link üzerinden sitemizde bulunan coğrafya testlerini çözebilirsiniz.

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin istediğiniz kanallar varsa yorum kısmına açıklaması ile birlikte yazabilirsiniz 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir