Kaynak Tavsiyeleri

Coğrafya Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için coğrafya dersi üzerine Youtube üzerinde bulunan konu anlatım ve sor çözümü yapan kanalları incelemeye çalıştık. En çok izlenen kanaldan, daha yeni yeni kendini tanıtmaya çalışan kanala kadar inceleme yapmaya çalıştık. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Hadi hiç vakit kaybetmeden coğrafya youtube kanal önerilerine geçelim.

Tavsiye Yazı: Sözel Derslere Nasıl Çalışılmalı

 

Coğrafya Youtube Kanal Önerileri ve İnternet Siteleri

YAVUZ TUNA
Coğrafya dersi için en iyi kanallardan biridir. Detaylı konu anlatımı yaparak sizlere sınava eksiksiz hazırlamaya çalışıyor. Soru çözümü olmadığı için sadece konu anlatımından yararlanabileceğiniz kaliteli olan bu kanalı incelemenizi öneriyorum.

 

HOCALARA GELDİK
Konu anlatımın ve soru çözümünü sohbet tadında eğlenerek yapıldığı bu kanalda konuyu anlamama gibi bir durumunuz yok. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz. Bu yüzden bir göz atmanızı öneriyorum.

FATİH HÜR – İSABET AKADEMİ
İsabet akademi kanalı olarak da bilinen tyt videoları şeklinde değil ancak sınıf sınıf videoların yer aldığı kanal akılda kalıcı konu anlatımı ve konu anlatımı içerisinde azda olsa soru çözümü yaparak size coğrafya dersini sevdirerek size yardımcı olacaktır.

 

LİMİT YAYINLARI
Limit yayınları soru bankası çözümlerinin yapıldığı videoda soruyu çözerken konuyla ilgili kısa notlarla sizi bilgilendirerek soru çözerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğreneceğiniz kanal sınav süresi boyunca mutlaka size bir şeyler katacaktır. Coğrafya soru çözümü için kullanabileceğiniz en iyi kanallardan olan bu kanalı incelemenizi tavsiye ediyorum.

 

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin istediğiniz kanallar varsa yorum kısmına açıklaması ile birlikte yazabilirsiniz 

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

ÜniRehberi Mobil Uygulamasını İndirmek için TIKLAYINIZ

En Uygun Fiyatlarla TYT AYT Hazırlık Kitapları için TIKLAYINIZ

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir