Kaynak Tavsiyeleri

Coğrafya Youtube Kanal Önerileri

Merhaba, bu yazımızda sizler için Coğrafya dersi için Youtube üzerinde bulunan konu anlatım ve soru çözümü yapan kanalları incelemeye çalıştık. En çok izlenen kanaldan, daha yeni yeni kendini tanıtmaya çalışan kanala kadar inceleme yapmaya çalıştık. Hangileri konuları tam olarak anlatmış, ses, görüntü kalitesi, anlatım şekli ve kanallar için gelen geri dönüşler üzerine güzel bir liste yaptık diyebilirim. Coğrafya en iyi kanal Coğrafya en iyi ders anlatan hoca diye aratmanıza gerek kalmayacak. Hadi hiç vakit kaybetmeden Coğrafya youtube kanal önerilerine geçelim.

En İyi Coğrafya Kanalları

YAVUZ TUNA

Coğrafya dersi için en iyi kanallardan biridir. Detaylı konu anlatımı yaparak sizlere sınava eksiksiz hazırlamaya çalışıyor. Çok fazla soru çözüm vidosu bulunmamaktadır. Fakat konu anlatımından yararlanabileceğiniz bu kanalı incelemenizi öneriyorum.

COĞRAFYANIN KODLARI

Konu anlatımın ve soru çözümünü sohbet tadında eğlenerek yapıldığı bu kanalda konuyu anlamama gibi bir durumunuz yok. Her seviyeye hitap etmeye çalışan bu kanalda hem zor seviye sorular hem de orta ve kolay seviye üzerine çözülmüş sorular bulabilirsiniz. Genel tekrar videoları da çok işinize yarayacaktır.

SOSYAL HOCAM

Tüm sosyal dersler ile ilgili videolar bulunmaktadır. Konu anlatım videoları, genel tekrar videoları ve soru çözüm videoları bulunmaktadır.

BENİM HOCAM – BAYRAM MERAL

Güzel bir ekibe sahip olan Benim Hocam kanalı Bayram hocamız ile birlikte coğrafya konu anlatımı yapmaktadır. Pek çok öğrenci tarafından sevilerek izlenmektedir. Fakat tarih testleri çözüm videoları bulunmamaktadır.

KAMPÜS

Tonguç Akademi projesi olan Kampüs kanalında Coğrafya içinde konu anlatım videoları çekmektedir. Çektiği konu anlatım sunumlarının PDF dosyalarını paylaşmaktadır. Çalışırken sıkılmayacağınız türden renkli renkli notlara sahiptir. Soru çözüm videoları bulunmamaktadır.

COĞRAFYA CEPTE

Akılda kalıcı konu anlatımı ve  içerisinde azda olsa soru çözümü bulunmaktadır. Yaptığı sunumların PDF’lerini sizinle paylaşmaktadır. Videolarının yarısından fazlası eski yıllara aittir fakat eski olmasına rağmen kalitede bir problem yoktur.

LİMİT YAYINLARI

Limit yayınları soru bankası çözümlerinin yapıldığı videoda soruyu çözerken konuyla ilgili kısa notlarla sizi bilgilendirerek soru çözerken nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğreneceğiniz kanal sınav süresi boyunca mutlaka size bir şeyler katacaktır. Coğrafya soru çözümü için kullanabileceğiniz en iyi kanallardan olan bu kanalı incelemenizi tavsiye ediyorum.

Umarım sizin için yararlı bir liste olmuştur. Elimizden geldiğince güncel ve kaliteli kanallara yer vermeye çalıştık. Bu liste içinde olmayan ve sizin istediğiniz kanallar varsa yorum kısmına açıklaması ile birlikte yazabilirsiniz 

İlgili Makaleler

4 Yorumlar

  1. coğrafya dünyam ; slaytları okuyarak sizlerin anlamanıza yardımcı olabilecek bir kanal çok fazla gelişmemiş olsa da baya yararını olcağını düşünüyorum

  2. YouTube Kanalı: demirografya Çok iyi bir kanal, çok iyi bir hoca. Tavsiye ederim herkese, ben faydasını çok gördüm.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu