Kaynak Tavsiyeleri

2023 TYT Din Kültürü Kitap Önerileri

Merhaba. Bu yazımızda sizlere TYT din kültürü kitap önerileri başlığı altında kullanabileceğiniz soru bankası ve konu anlatımlı kitapları derlemeye çalıştık. Bildiğiniz gibi Tarih dersinin TYT konuları içinde önemli yeri bulunmaktadır. Tavsiye ettiğimiz kitapların çoğu, zamanında bu kitapları kullanmış olan başarılı öğrenciler tarafından hazırlanmıştır. Sizin de önermek istediğiniz kitaplar varsa yorum kısmına yazarak üniversite adaylarına yardımcı olabilirsiniz.

TYT Din Kültürü Kitap Önerileri


TYT-AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Video Destekli Konu Anlatımı Soru Bankası Benim Hocam Yayınları
TYT-AYT Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi için konu eksiği olan arkadaşlara önerebileceğim ilk kaynak Benim Hocam Yayınları’nın hazırlamış olduğu kitaptır. Benim Hocam youtube kanalına özdeş olarak hazırlanmış olan bu kitap konu özeti ve testi olarak ilerlemekte. Hem konu anlatımı hem soru bankası olarak hazırlanmış kitap 176 sayfadan oluşuyor. Fiyatlandırma olarak incelediğimizde ise gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip diyebiliriz.


Yayın Denizi TYT Tek Felsefe Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası
Yayın Denizi tarafından hazırlanan bu kitap Felsefe grubu denilen hem Felsefe hem Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersini içeren soru bankasıyla iki dersi bir kitapta birleştiren kaliteli bir kaynak olarak gözümüze çarpıyor. Tamamı video çözümlü olan bu kitap fiyatlandırma olarak gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip.


Hız Ve Renk TYT Felsefe Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Soru Bankası
Felsefe grubunu birleştiren bir diğer kaliteli yayın ise Hız ve Renk Yayınları. Daha öncesinde birçok farklı ders kaynağını önerdiğimiz bu yayın Felsefe grubu için de gayet başarılı bir iş çıkarmış. 160 sayfadan oluşan bu kitabın sorularının tamamı video çözümü içeriyor. Fiyatlandırma olarak ise gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip.


Fdd Yayınları TYT Felsefe Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi Antikor Modüler Fasiküllü Soru Bankası
Daha çok zor sorular ağırlıklı giden bir yayın olan FDD Yayınları’nın hazırlamış olduğu bu kitap fasiküllü temasıyla ve video çözümleriyle Felsefe grubunda önerebileceğimiz son kitap oluyor. Yeni nesil sorular içeren bu kitap güncel kitap fiyatlarına bakıldığında ise gayet uygun bir fiyatlandırmaya sahip. Bu kitap ile beraber tyt din konularını tamamen halledeceksiniz.

Bu liste önceden bu kitapları çözmüş olan öğrencilere sorularak oluşturulmuştur. Listede olmayan fakat sizin severek çözdüğünüz tyt din kültürü kitabı varsa yorum kısmına yazabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu